TnWinidv'niii itii i;ia)i mittix MÜ fit x. #JK Aft Jk jfr *im ->■. A Flqing Visit Bespiegeling en feiten Dank TVTa ruim een jaar niet in Amsterdam geweest te zijn had ik het grote ge noegen een paar dagen in de Amstelstad te kunnen doorbrengen en natuurlijk moest ik toen A.F.C. bezoeken. Niet al leen om de contributie te betalen, maar om weer al die oude bekenden te zien en ook om ons eerste tegen Zilvermeeu wen te zien spelen. Nu ben ik al een flink aantal jaren lid, (misschien kan iemand mij eens zeggen wanneer ik lid werd), en woon ik al zo'n zestal jaren in het buitenland, maar wanneer je op A.F.C. komt, voel je je meteen weer thuis, en lijkt het of je maar een zestal weken in plaats van 6 jaren er niet geweest bent. Al die oude bekenden zie je er. Rob Quint, met wie ik nog het misfor tuin heb gehad te voetballen, sorry Rob, koop je meteen een echt Hollands glas bier. Met Jan Vermeulen wordt uitge breid over, wat anders dan voetbal ge praat. Harry Scheepstra wil. zodra ik weer in Nederland kom wonen, mij voor A.F.C.-werk strikken. Hij is niet de enige, de heer Holtzappel zei mij precies het zelfde. Ergens is het toch wel erg dat een club zoals A.F.C. het zo moeilijk heeft haar leden te bewegen om iets voor de club te doen. A.F.C. is de beste voetbal club in Holland, en ik zou willen zeggen in Europa voor het clubleven. Van hoog tot laag, jong en oud, wij kennen elkaar, hebben vroeger moeilijke tijden door staan, maar zijn er boven op gekomen door de wilskracht van de leden. En nu wij 7.0'n prachtig complex op de De Boe lelaan hebben, met het beste clubhuis dat er bestaat, dat altijd voor de leden beschikbaar is. is het ook wel even tijd dat wij „pull our socks up!" Qua voetbal is A.F.C., vergeleken bij vroeger, niet te herkennen, zo goed. Hoe wel net als in „die goeie ouwe tijd" wij op de tribune in 90 minuten zeker tien maal een hartaanval kregen. In die geest is het nog steeds het het typische A.F.C. En dan nog iets, waar is het legioen met we hebben een A. we hebben een F. we hebben een C.? In mijn „jongere" jaren was ik elke zondag schor van het aanmoedigen van ons eerste. Ik zou het bestuur willen zeggen Rob Quint dit karweitje op te dragen. Hij heeft altijd al een goede „schreeuwerd" gehad. Met een goed georganiseerde supporter- schare die ons eerste aanmoedigt, zie ik ons nog kampioen. En daarna de wedstrijd het nakletsen in de sociëteit. Heerlijk! Al je herinne ringen ophalen en luisteren naar de sportuitslagen. En als onze naaste con current een punt verspeeld heeft is alles goed! Ja, A.F.C. is een club uit duizenden, waar een vrienden band alleen maar ver stevigd wordt, en ik ben er trots op om een A.F.C.-er te zijn. ROBERT F. DOMHOF. Verwarmd TAe bezoekers van de Rotterdamse eerste-klasser Overmaas zitten er op de overdekte tribune warmpjes bij. Wat niet wil zeggen dat zij er allen financieel zo goed voorstaan, maar dat zij tijdens het winterseizoen geen last meer zullen heb ben van de kou. Overmaas beschikt na melijk als eerste amateur-voetbalclub en wellicht ook als eerste Europese, over een verwarmingsinstallatie op de over. dekte tribune. Vier-en-twintig elementen, die van energie worden voorzien door vier grote gaskachels, zorgen voor een aangename temperatuur. Daarbij zenden de elementen nog infra-rode stralen uit, waardoor het zitten op de tribune nog gezond ook is. Voorzitter de heer P. Thomas is met recht trots op het unicum, zo lees ik in de Volkskrant. Geheel Over. maas kan trots zijn omdat de installatie vrijwel geheel uit eigen middelen werd bekostigd. Waarbij enkele bedrijven uit de buurt ook hun financiële steun gaven. AFC-vriend Mellegers AFC-vriend Jaap Mellegers, die per 1 april zijn zwager AFC-er Dick Bessem als directeur van het Olympisch Stadion gaat opvolgen, is een sportman.in-hart- en-nieren. Zo drukt een verslaggever van sportweekblad „Voetbal International" het uit. Het blad geeft onder de kop „Nieuwe Stadionbaas" een interviewtje met de nu nog majoor bij de Koninklijke Marechaussee zijnde Mellegers weer. Jaap Mellegers is de laatste tijd veel door ver slaggevers geïnterviewd. Vrijwel alle lan delijke dagbladen brachten een artikel over de nieuwe stadiondirecteur. Jaap Mellegers draagt de sport een zeer warm hart toe. Belangstelling voor voetbal, wielrennen, tennis, basketbal, schermen, turnen en schaatsen. Tennis en basketbal heeft Jaap vroeger veel beoefend, scher. men en schaatsen doet hij nog steeds. Samen met zijn echtgenote, zijn dochter en zoon. Zegt Jaap in „Voetbal Inter national" dat hij zich net een aap zou voelen als het Olympisch Stadion in na volging van het Rotterdamse Feijenoord- stadion een geheel beveiligde opgang voor spelers en scheidsrechters zou krij gen. Zegt hij ook (het incident Cruyff was nog niet gebeurd) dat als je flesjes en kussentjes tegen je hoofd krijgt, het wel zal moeten. Mellegers blijft ieder extra hek en ieder extra stuk traliewerk als een noodzakelijk kwaad te zien. Verzekert Jaap tenslotte en dat heeft hij aan alle verslaggevers gedaan dat zijn fa milie-relatie met de scheidende stadion directeur geen enkele rol heeft gespeeld bij zijn benoeming. De 16-jarige Melle gers junior voetbalt thans als B-junioor in het Rotterdamse VOC. Maar zal zich, zodra de nieuwe huisvesting van zijn vader in Amsterdam of directe omstreken een feit is, aanmelden bij AFC. Een foto Jaap gezeten op een tribune in binnen kort nieuwe domein illustreert het artikel in „Voetbal International", dat zoals gezegd wordt door een AFC-er ge schreven zou zijn. „Mixed Pickles" Het orgaan van de Amsterdamse Sport raad (oktober 1966) werpt het licht op Schakel-kroniek „Mixed Pickles". Schrijft dit blad, wanneer ze het heeft over „Pro gress", het driemaandelijkse tijdschrift van Unilever: „Dat voetbal een wereld industrie mag worden genoemd, toont Robert MacKinnon aan in „Progress", het 51e deel van Progress, het driemaandelijk se tijdschrift van Unilever, het wereld- bedrijf, waar zoals bekend onze bekende AFC-er Jo Wijnand perschef is (intus sen: was), terwijl zijn bijdragen in de AFC-schakel onder de titel van „Mixed Pickles" in de loop van de jaren in vele dagbladen en tydschriften zijn geci teerd. „Mixed Pickles", de naam zegt het al, zijn opmerkingen en beschouwin gen die altoos met humor maar daarom dikwijls gekruid, door een volbloed ama teur gemaakt worden die zijn ziel en za ligheid aan de sport, voetbal en in het bijzonder aan AFC, the good old, ver pacht heeft". Gaat het spot traadorgaan verder met: „Mochten wij eens een klei ne ruimte over hebben, zo zullen wij on ze lezers ongetwijfeld eens een genoegen doen door deze voetbalkenner te citeren, waarbij dan tevens een heel kleine tip van de sluier en in het onderhavige ge val AFC wordt opgelicht, waarom zoveel bekende clubs zulk een magische aan trekkingskracht voor leden, oud.leden en zelfs gelijkgestemde buitenstaanders heb ben". BVC-clubblad Lees ik in „Treffer", het clubblad van de Biltse eerste klasser BVC, een artikel tje over AFC. Blijkt het dat het in dit orgaan de gewoonte is de competitie-te genstanders onder de loupe te nemen. Men heeft het over vroegere AFC-promi- nenten als Charles Lungen en Dick Dis selkoen, men vermeldt in dit artikel dat het betaalde voetbal Roode, Onsman en Vlietman bij AFC wegkaapte en men schrijft dat AFC geen voorstander is van invoering van een eventuele hoofdklasse Lees ik dat AFC naast voetbal ook nog cricket en honkbal beoefent, uitko mende onder de namen ACC en ABC. Ongetwijfeld een leuk idee van de Bilt- hovenaren. H d B Tk ben erg erkentelijk voor de Nobel- ■*- prijs, die zo is bekend, doorgaans alleen aan harde werkers wordt toege kend. Moet ik mij daar nu ook toe reke nen? Het maken van de nieuwjaarswens neemt meestal niet meer dan twee of drie weken in beslag. Bovendien met voetballen heeft de wens weinig te ma ken. Op dat gebied heb ik mijn kruit al enige tijd geleden verschoten. U zult be grijpen dat het mij spijt dat ik niet op het jaardiner aanwezig kon zijn, temeer omdat ik dan graag had onderstreept dat het brengen van de wens een teamwork is. waarbij ik slechts een schakel ben in de keten. Aan Ems, Jan en Cor past minstens evenveel dank. Ik hoop A.F.C. nog vaak als „plichtsgetrouw man" te mogen dienen. BOB WILDEBOER pooLt Allen mee, het is voor A.p.c.

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 4