Hotspot Fa. FRED SAX KEUKEN J. SUURBEEK KEUKENS BeQunstiQinq van onze aöveRteeRöeRs houöt öe schakel in stanö Het was al ver middernacht toen we vreemd piepend geluid hoorden in de hoek van de kamer waar Big Brother Beeldbuis donkergrijs stond te pitten. We keken elkaar aan en toen weer naar de hoek. Er werd weer gepiept. De ogen van mijn vrouw dwongen me op de grond en in tijgersluipgang kroop ik in de rich ting van HET GELUID. Achterom kij kend zag ik haar nog net de benen in schoenmakerszit brengen en alleen van japie kon ik enige hulp verwachten. Japie, de kat. Het roofdiereninstinct door talloze opgewarmde schoteltjes melk en zacht gesudderde stukjes gefileerde wij ting toch blijkbaar niet helemaal gedege nereerd, begon hij naast me te tijgerslui- pen, af en toe zijn rol vergetende en me achteloos op wat koppies tractercnd. Dat had ik wel nodig want gepiep blijft ge piep en de hoek was vrij donker en het was al ver na middernacht. De hoek was leeg op DE BUIS na en Japie gooide zich op zijn rug en wenste ter compensatie een robbertje buikkiete- len. Er werd weer gepiept en nu wist ik het zeker: het kwam uit de kast, het was de buis die piepte en ik zocht de ogen van mijn vrouw, die groot en star langs me heen keken. ,.Het is de buis", zei ik en krabbelde onderhand op Japies buik. ,,Dan heb je 'm niet goed uitgedrukt", zei ze maar haar voeten bleven onder haar bibs. „Je weet dat ik een behoorlijke uitdrukker ben", zei ik een tikkeltje geagiteerd want Japie had zijn nog niet gedegenereerde nagels in mijn pyama gezet. „Kijk nog maar es goed", zei ze en de handen, die een sigaret opstaken waren niet vast. Ik zei: „Ja, lieverd en begon de knop pen af te tasten en toen was het er. Het donkergrijs begon te kabbelen, olieachtig en ja hoor, daar kwamen de vertrouwde letters. S.T.E.R. In een paar sprongen was ik terug op de bank, de handen onder het hoofd, de ogen strak gericht op hetgeen ging ko men. In de belendende stoel een kreet van vreugde en binnen een seconde had ze de allesverslindende pose, de ogen even gulzig als de mijne. Mr. Jinks (I hate those mieces into pieces) had maar één sprong nodig en zat rechtop, de poten gekruist en met trillende snorharen naast baar op de leuning. RETERRETTETRETERETET. De kabbelende olie verdween en maak te plaats voor een desolaat stukje zand- land. Middenin het beeld een jongetje, zittend op de grond met een treurig snuitje. Een sonore stem had het gepiep overgenomen. gebr. plieger heerlen, am jterdam OFFICIAL REMINGTON DEALER N.Z. Voorburgwal 141, Remington Cicero Amsterdam, telefoon 247272 f. 235.- „Ziet U dit jongetje We knikten instemmend. De stem vervolgde: „Kijkt U eens goed naar dit ventje, kijkt U eens naar die kuitjes Er kwam een close- up, het jongetje draaide zich een beetje om en we zagen de kuitjes nu heel goed. „Oh, wat een zielige kuitjes", mompelde mijn vrouw. De stem ging gedragen ver der, vol medeleven. „Ziet U dat ingeval len borstkastje, het bleke snuitje?". „Dat wordt margarine", opperde ze. „Of smar- ties", zei ik. „Margarine", hield ze vol. De stem: „We zullen aan het jongetje vragen hoe 'ie aan die kuitjes komt, gaat U mee?". M'n vrouw kwam halverwege uit haar stoel maar besefte bijtijds, dat het voorstel practisch niet uitvoerbaar was. „Hoe heet je, jongetje," sprak de stem stroopvriendelijk. Weer een close-up en oh wat zag het jongetje eruit. „Jantje", zei 'ie zachtjes en met z'n vingertje teken de hij verlegen een figuurtje in het zand. „En hoe kom ja aan die kuitjes, Jantje, vertel dat eens aan onze kijkers". De camera pakte de beentjes van het jonge tje weer en een stippellijn, die de gang bare proporties voor de jongetjes van die leeftijd aangaf zorgde voor een schril contrast. „Oh, oh steunde m'n gade. „Ik mag niks", zei Jantje en het vingertje bleef rondjes draaien in het zand. „Wat niks", drong de stem aan. Twee grote tranen schitterden in de toch wel intelligente ogen van het kind. Ik durfde mijn hoofd niet af te wenden maar het gesnik in de andere stoel was duidelijk hoorbaar. „Nou, niks, niet spelen, niet balie. niks", snikte 'ie zachtjes en de tra nen biggelden nu vrijelijk over z n inge vallen wangetjes. De zachte vioolmuziek ebde weg, de camera trok zich bescheiden terug, het beeld vervaagde en dan weer: RETERRETET. Vrolijke marsmuziek. Koning Voetbal, een schitterend door de zon overgoten grasveld, een volle tribune, wapperende vlaggen en daar stond Jantje, het moest hem wel zijn maar ach wat was die jon gen veranderd. De blonde kuif parmantig in de lucht, een brede glimlach op de goed gevulde konen, de borstpartij voor een jongen van zijn leeftijd schitterend ontwikkeld. De camera gleed naar bene den, de jongen stond achteloos geleund tegen een doelpaal, en daar zagen we een paar weergaloze kuiten. Weer het stip pellijntje en we konden nu duidelijk zien dat de voorgeschreven proporties ruim schoots overschreden waren. „Wat een lekkere knul", hoorde ik naast me. „Dat moet margarine zijn", vervolgde ze haast triomfantelijk, „dat kan niet anders". „Of smarties", probeerde ik weer. De stem: „En wie hebben we daar, beste kijkers? Is dat onze Janneman?". De camera kwam weer in, een close-up van Jantjes welvarende gezicht. „Jij heet toch Jan, nietwaar vent," galmde de stem. De jongen knikte zelfbewust: „Jazeker, me neer, ik ben Jan". „De Jantje van het zandland?". De sterke witte tanden schit terden: „Dezelfde meneer". „Als ik vragen mag, Jan, hoe komt het dat je zo „In zo'n prima conditie ben?", interrum peerde de boy lachend. „Jaja drong de stem aan. „Margarine zei m'n vrouw. ^Smarties „Omdat ik lid geworden ben van A.F.C., meneer, daar om. Komt U", de olijke snuit keek ons nu recht aan, „komt U a.s. zondag ook kijken naar A.F.C.—Alkmaarse Boys, het wordt een beste wedstrijd, de mannen uit de kaasstad zijn niet voor de poes". RETERRETET. Kabbelende olie en dan klikklak, piep- piep. Ik ging naar het toestel, drukte de knop uit, draaide me om en keek in haar teleurgestelde gezicht, Japie geeuwde luidruchtig, en verdween in z'n mand. „Kluppie, hé zei ik enthousiast, „altijd in het voorste gelid, er is nog niet één club Met moeite verborg zij een aankomend gaapje, rekte zich uit, stond op en zei laatdunkend: „Ze geven geen zegeltjes „Pieppiep", zei ik en volgde haar dee moedig naar onze reeds ongeduldig wach tende legerstede. Japie sliep reeds en U waarschijnlijk ook want anders had U onze eerste spot, onze hotspot, ook ge zien. RETERRETET. Charlie. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 3