Heiiiekeit Jéij/i, Mixed Pickles Dank BeounstiGinG van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö (vervolg) Cricket Der traditie getrouw kwam „Cricket" uit met lijsten van de beste batting, bowling en fielding-prestaties in het afgelopen SC1Hoera! Joe Milner staat nummer één bij de battingside in de hoogste afdeling, eerste klasse A. Zijn cijfers luiden: 341 runs in 8 innings, waarvan 2 x not out. Hoogste serie 74 en gemiddeld 56-83. Nummer drie is weer een A-c-C.-er n.l. Henk Rikse met de volgende cijfers: 566 runs in 16 innings, waarvan 2 x not out. Hoogste serie 113 not out en gemid delde 40-43. Eerliik gezegd vind ik - relatief gesproken - de cijfers van Rikse indrukwekkender. Vooral door die een. tury want zo iets is in 1 A toch altijd een uitzonderlijke prestatie. De lijst van de beste batsmen in 1966 telt ->8 namen en daarvan hebben slechts vijf spelers een century gescoord. Dat waren W. A. Braithwaite (Rood en Wit) la3, eter van Arkel (H.C.C.) 126, A. Bakker (V.O.C.) 122, L. A. de Geer (Quick Haag) 102 not out en onze bloedeigen Henk Rikse 'ooThet'derde'lan'A.C.C., uitkomende in de tweede klasse E heeft een primus inter pares, n.l. bowler E. E M. Offerman, die 28 scalpen veroverde voor 208 runs en met een gemiddelde dus van 7,43 uit de bus kwam. En op eenzelfde het vierde (derde klasse C) bogen, want zijn bowler K. P. J. van Osch voert de lijst van koppensnellers aan met 19 wickets voor 103 runs, dat is dus een gemiddelde van 5,42. Nu maar enthousiast trainen voor nieuwe successen en „als het ette kan" nu eens in een droge zomer. Gouden jubileum Ons erelid Taap van Nek (oud-speler, oud-penningmeester, ou.d-Schakel-administrateur, oud-voorzitter, secretaris of lid van de 367 commissies, die wij in de loop van onze historie hadden en nu nog jong-voorzitter van de Pers-en Propaganda, commissie) heeft op 20 december de dag van zijn leven gehad. Hij vierde in ons clubgebouw zijn gouden jubileum werkend mens" en dit groeide uit tot een van de meest daverende festijnen, die ooit op Goed Genoeg zijn gevierd. H e hij gewaardeerd wordt in zakenkringen en in zijn clubs bleek zonneklaar uit vriendelijke toespraken en uit een met at- "'''dc''pennin'gnièes'tei^van' he^A.F.C./A.B.C.-gedeelte van dit feest kan uit eigen ervaring en uit hetgeen hij wel eens van andere feest-penningmeesters hoorde met de hand op het har, verklaren, dat procentueel nog nooit zo veel positieve reacties op een circulaire om bijdragen voor een cadeau zijn nengekomen als in dit geval. Het moet voor Jaap en van Nek wel een onvergetelijke dag zijn geweest. En nu zit het feest er weer op en gaat Jaap van Nek koppig door met leven en werken. Bij zijn diamanten jubileum hoort U bij leren en welzijn weer van Eigenlijk is dit geen dankbetuiging in de gewone zin des woords, want dat is niet mogelijk. Mijn vrouw en ik wisten, dat 20 dec. een drukke dag zou worden, maar alles heeft onze stoutste verwachtin gen overtroffen. Het was in één woord overweldigend wat wij hebben meege maakt. De warme sympathie, de ontzet tend grote belangstelling op onze ont vangst uit familie-, zaken- en clubkringen, de prachtige rijkelijke cadeaus (van A.F.C. een bandrecorder, een schemerlamp plus nog een enveloppe z.g. borrel-enveloppe, maar door ons nog nader te bestemmen), de schat van bloemen, de telexen, tele grammen en brieven, dit alles liegt er niet om. Deze dag, het preci" beëindigen van een 50-jarige arbeidspei iode, het aftreden als Directeur in mijn onderneming, is inderdaad een hoogtepont van bijzondere al(ure geworden. Wij hadden het een beetje gehoopt, maar bet is veel grootser uitgepakt dan wij in onze stoutste ver wachtingen durfden te denken. Hartelijk, hartelijk dank voor alles uit het diepst van onze zielen. Moge het ons gegc en zijn in lengte van jaren nog veel plezierigs mede te maken. En dat wij het A.F.C.-clubgebouw had- den uitgekozen voor onze ontvangst heeft ons extra vreugde gegeven, want al was deze dag een zakelijk jubileum, toch ligt de kern van dit alles bij A.F.C. toen ik noodgedwongen in 1933 mijn eigen onder neming oprichtte en in juni van dat jaar aftrad als penningmeester. Dankzij de vlotte reactie van de toenmalige Voor zitter, thans ons Ere-lid I. Galavazi, wijlen ons Ere-lid Gé Bosch, en in het bijzon der van eveneens thans wijlen ons Ere lid Fons de Vilder kon ik onmiddellijk de basis leggen voor het oprichten van mijn huidige onderneming. Afgezien van de sportieve vreugde, die A.F.C. ons in het bijzonder altijd heeft gebracht, was het dus wel hoogst aangenaam juist in dit milieu ons feest te vieren. TOOTJE EN JAAP VAN NEK 7

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 7