Ni'euu/jaarsu/ens '67 van Thomasv/aer en Pleternel Begunstiging van onze AöventeeRöeRs houöt öe schakel in stanö We waren wel weer niet zijn driehonderden, geloof ik, toen vice-president Dio Hermens onze aandacht vroeg voor hetgeen waarvoor we eigenlijk gekomen waren: De Wens. Het doek ging op en Ems a Cohen (Pieternel) herkent de vertrouwde omgeving en zingt op de wijze van „On the street where you live" over „het huis, waar ik lach, waar ik speel." Even later zien we Thomasvaer (Jan Snelleman) opkomen met een goedgevulde voetbalkoffer. Pieternel kijkt verwon derd naar de inhoud, die Thom niet wil uitstallen en samen zingen ze het lied uit: Huizen rijzen op, want de stad groeit door, Maar ik weet allang, waar ik nu altijd thuis behoor, Ja, ik zal steeds gaan, naar de Boelelaan, Naar het huis, waar ik lach, waar ik speel Nu blijkt, dat de ideeën der provo's ook Pieternel niet onberoerd hebben gelaten. Op een gegeven ogenblik dreigt ze zelfs met lancering van het witte wijvenplan, kennelijk om wat meer grip op de mannen van A.F.C. te verkrijgen. Thom weet alles weer in kalmere banen te geleiden en het duo komt aan Nico Holtzappel, die in één jaar veel eerbetoon toe viel. „De Nobelprijs van A.F.C., Erelid van de trotse A.V.B. en benoemd voor wijs beleid en trouw tot Officier in de Orde van Oranje Nassau." En daar moest op gezongen worden: HET LIED NICO MELODIE: SWAN EE Samen: Niiicooo, Geen commissie, geen commissie, Zonder die Nico, Hij zit van alles voor Hij doet van alles Voor de club en voor de kind'ren, Nico, Alles weet-ie Niks vergeet-ie Voorzitter Nico, En A.F.C. vraagt graag om zijn raad Wanneer d'r weer iets moeilijk gaat P. Nico T. Nico Samen: Wat 'n werk verzet die Nico! P. Nico T. Nico Samen: Al wat ie doet is ZO! Samen: Niiicooo Geen commissie, geen commissie, Zonder die Nico, Hij zit van alles voor Hij doet van alles Voor de club en voor de kind'ren, Nico Alles weet-ie Niks vergeet-ie Voorzitter Nico, En A.F.C. vraagt graag om zijn raad Wanneer d'r weer iets moeilijk gaat! Cas Tromp bracht voor „Tel uit je Winst" A.F.C. veel publi citeit aan, al ging dat dan voornamelijk via het Dertiende, het elftal der sterken. Cas kwam overigens niet alleen voor de beeldbuis, want Dio Hermens durfde zo maar Jaap van Praag's Ajax uit te dagen. Voor een goed doel. Of liever voor twee. „Eten voor India" en „Het gehandicapte Kind". Toon Hermans trapte af en Leo Horn floot. We lieten Ajax win nen met 6—1, ook al om de kampioen van Nederland niet door de mand te laten vallen. D.C.G. was nog sterker en klopte ons met 7—0. A.C.C. en A.B.C. moeten volgens Piet en Thom nu maar eens een gooi naar de top doen, want A.F.C., A.C.C. en A.B.C. vormen een groot gezin. Thomasvaer denkt wel eens „Wat een hopeloos stel mensen, maar op Nieuwjaarsdag ben je er weer, met de beste wensen, en toch." EN TOCH, zo heet het volgende liedje op de aloude melo die van Dirk Witte. T. Als je een jaar of wat trouw lid bent Word je zoetjes aan wel wijs, Dan begin je te beseffen Aafcee is geen paradijs Achter vriendelijke woorden Schuilt ook dikwijls jalouzie, En men spreekt binnen de lijnen Zelden poëzie En dan zwijg je, en dan neig je Wel eens tot kritiek Samen: Maar toch blijf ik van al die A.F.C.-ers houwen Van al die grote mannen en die lieve vrouwen, Want ieder lid heeft toch zijn nukken en zijn plagen En die verdragen, moet iedereen Je moet de sfeer toch altijd met z'n allen maken, En bij een ander vind je 't ook niet opgescheept, Je zou misschien nog van de wal in 't slootje raken Ik hou me maar aan 't A.F.C.-recept! P. Als je man een vaste klant is Van die goeie sociëteit, Leer je gauw de dames kennen In hun volle waardigheid Achter vriendelijke woorden Kijkt de roddel om de hoek, Bundel al die soosverhalen En je hebt ZO'N boek Maar dan denk je, ach, ik schenk je, Graag vergiffenis Samen: Want toch blijf ik van al die A.F.C.-ers houwen Van al die grote mannen en die lieve vrouwen, Want ieder lid heeft toch zijn nukken en zijn plagen En die verdagen, moet iedereen Je moet de sfeer toch altijd met zijn allen maken En bij een ander vind je 't ook niet opgeschept, Je zou misschien nog van de wal in 't slootje raken Ik hou me maar aan 't A.F.C.-recept! Pieternel blijkt toch niet af te brengen van de curieuze inhoud van Thorn's voetbalkoffer. Aan de hand van elk mee gebracht voorwerpje wil Thom een stel A.F.C.-ers karakteri seren. Een fluit: Leo Horn, eens 's werelds beste scheidsrechter. Een mes: Ontleedmes voor Jo Wijnand, nu leek aan een medische faculteit, vorig jaar zijn Unilever kwijt. De abraham voor Cor Kerker was niet vergeten, maar met Nieuwjaar te oudbakken. Een stukje kippengaas voor Dick Bessem en Jaap Melle- gers om de horden in het Stadion in toom te houden. Een flesje wijn voor Jaap van Nek, die zijn feest ook op A.F.C. organiseerde. Thom kijkt nu alle mannen op hun kruin en vindt, dat we met zijn allen een beetje oud worden. Hij droomt over vroeger en uit zijn gedachten in het schit terende liedje, dat elders in dit nummer is uitgestald. Dromen over vroeger is goed, maar we moeten ons toch op het heden en de toekomst bezinnen zegt Pieternel. Het derde werd kampioen en promoveerde en het eerste gaat goed. De kanonnen vuren om beurten goed. Frits Röhrig velde V.V.B. en Jos Kemna deed hetzelfde met B.V.C. en misschien worden we wel kampioen (als we tenminste D.C.G. kunnen pakken). Er was nog een evenement vorig jaar, dat door een liedje aan de vergetelheid wordt ontrukt. De door Arnold Bos ge organiseerde Goed Genoeg Rallye. Op de wijze van: Dans je de hele nacht met mij?" vraagt Pieternel aan haar Thom: „Rij je Rallye straks met mij?" Thom weigert echter en per slot van rekening komt ons tweetal tot de conclusie dat het beter is om niet als echtpaar mee te rijden. Lees maar: Rij straks de Rallye met zijn twee Maar neem een ander, bekend uit A.F.C. Je maakt geen ruzie, je blijft altijd galant Je praat niet over onverstand Ja, 't houdt de huwelijksband in stand.

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 3