Van h. heRfst Persv/ers HOF VAN HOLLAND BLOEMEN Sigarenmagazijn poolt allen mee, het is voor a.f.c. Weer dicht bij A.F.C. Ons oud-lid Jaap Mellegers komt weer dicht bij A.F.C. te wonen. Jaap, die vroeger een verdienstelijke partij voetbal voor A.F.C. speelde, woont thans in Schie- broek en is majoor bij de Koninklijke Marechaussee in Den Haag. Zijn benoe ming tot directeur van het Olympisch stadion als opvolger van de op 1 april van het volgend jaar scheidende Dick Bessem zal wellicht tot gevolg hebben dat Jaap zich zal gaan huisvesten in of in de buurt van Amsterdam. Waarbij Jaap's vele vrienden in A.F.C. dan hopen dat hij zondags nog wel eens een over stapje Stadionplein-De Boelelaan zal ma ken. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 0 MO Langs de weg timmeren A.F.C.-ers timmeren graag langs de weg. Waardoor ze nog wel eens in de „view" vallen van de heren journalisten. Lazen we enige tijd geleden dat Gerard Prent een Zuidnederlandse verslaggever had we ten te interesseren voor een methode om van oude auto-carrosserieën vrijwel splin ternieuwe racewagens te fabriceren, nu heeft Adé Kleijn een „stukkie" in een van de landelijke dagbladen weten te ver sieren. Een artikel in „Het Parool", waarin Adé op uitvoerige wijze melding maakt van zijn bedrijf in „goodwill-, re latie- en jubileumgeschenken". Het is frappant te lezen wat Adé u allemaal heeft te bieden: bloemen met een ball point aan de onderkant van de steel, een asbak waarbij een veer voorkomt dat er as naast de asbak valt, draagbare radio's in de vorm van whiskeyflessen, kortom, te veel om op te noemen. We weten dat Adé een fervent-klaverjasser is en dat hij nog wel eens wint. Ik vraag me af of hij daarbij gebruik maakt van bijzondere speelkaarten waar hij met behulp van een speciale bril door heen kan kijken. Ik zeg niet dat dit zo is, maar het zou toch kunnen. Niet geluisterd Wie ook met plezier langs de weg timmert, is Leo Horn. Zelfs nu hij zijn scheidsrechtersfluit heeft opgeborgen, blijkt Florn nog een geliefd object voor journalisten te zijn. Zo bracht het Vrije Volk eind vorige maand het verhaal dat Horn zegt dat de Engelse scheidsrechter Taylor, de man die Ajax—Besiktas heeft geleid, niet naar hem geluisterd had. „Taylor heeft niet laten zien dat hij de baas was, Taylor heeft zich door de Tur ken laten misleiden, Taylor had moeten optreden tegen het tijdrekken", aldus het A.F.C.-lid. „Voor de wedstrijd heb ik te gen Taylor gezegd", zo moet Horn vol gens het Vrije Volk hebben opgemerkt, „dat hij zijn opschrijfboekje niet mee in het veld moest nemen. Hij heeft zich van mijn advies niets aangetrokken Over advies gesproken, Leo. Als je nog eens een personeelsadvertentie laat plaat- sen in een krant, let dan op de tekst die de ijverige acquisiteurs voor je opstellen. Het al eerder genoemde socialistische dag blad vermeldt op 5 okober op de adver tentiepagina een annonce waarin Leo Horn N.V., grossierderij in damesmode- stoffen te Amsterdam, naast een pientere jongeman een vrouwelijke medewerkster vraagt. Nu geef ik onmiddellijk toe dat niet iedere jongeman pienter is, maar Leo zal toch moeten toegeven dat iedere medewerkster wèl vrouwelijk is. Geen ontzag meer Kent u Adrie de Jonge? De man die op ons laatste A.R.O.L.-Bekertournooi de finale tussen Neptunus en C.V.V. heeft geleid. De in Amstelveen wonende heer de Jonge is een bekend figuur in A.F.C.- kringen omdat hij al zo vaak op onze voetbalvelden als scheidsrechter is opge treden. Op een manier waarvoor we alle maal bewondering hebben. De heer de Jonge werd de vorige maand geinter. viewd door de sportredacteur van het Amstelveensch Weekblad. Hij zei krasse dingen. „De voetballers hebben geen ont zag meer voor elkaar. Bij een klein onge lukje worden direct rancunes genomen", zo tekende de Amstelveense sportredac teur uit de mond van de heer de Jonge op. Over grensrechters denkt de Amstel- KOM EENS KIJKEN IN BODEGA REMBRANDTSPLEIN 5 ZAAL BESCHIKBAAR DIR. PIM BAKKER Amstelveenseweg 294 Telefoon 72 78 42 Inlevering A.F.C. - totoformulieren veense arbiter als volgt: „Ik heb zelden eerlijke grensrechters meegemaakt. Als je lang fluit leer je ze wel kennen. Het is voor hen moeilijk, want ze staan vaak on der een ongunstige invloed van 't publiek. Na een wedstrijd gebeurt het dikwijls dat een grensrechter van zijn eigen clubgeno ten verwijten krijgt te horen". Scheids rechter de Jonge vindt voorts dat: er een gebrek is aan goede fluitisten, de vereni gingen veel strenger moeten optreden tegen boosdoeners op de velden, scheids rechters vaak zo slecht door de clubs wor den ontvangen, en veel meer jongeren, die met voetballen stoppen, zich als scheidsrechter moeten aanmelden. Hoe wel de heer de Jonge weinig waarde hecht aan „recensies" in de bladen over zijn arbitrale optreden, houdt hij in een plakboek al zijn scheidsrechterlijke erva ringen bij. Nou, mijnheer de Jonge, pakt u de schaar dan maar. Haags bloed „Zaken, die ons raken", het maandblad van de Landelijke Bond van Amateur voetbalverenigingen, heeft door middel van twee foto's aandacht besteed aan het in Den Haag gehouden toernooi om de Zilveren Voetbal. Op de voorpagina van het september-nummer prijkt een foto van een spelmoment in de finale tussen Laakkwartier en het Haagse Quick. Binnen in staat een foto afgedrukt waar op de aanvoerder van Laakkwartier in aanwezigheid van enkele voetbal, en ge meentelijke prominenten de wisselprijs in ontvangst neemt. Het bijschrift van de omslagfoto vermeldt „Een nieuw sei zoen Zoals gebruikelijk begon het sei zoen voor een groot aantal voetbalama teurs met toernooien en vriendschappe lijke wedstrijden. De meest bekende serie wedstrijden zijn wel het traditionele toer nooi om de Zilveren Voetbal en het door A.F.C. (Amsterdam) georganiseerde toer nooi om de A.R.O.L.-beker". Een foto Vervolg pag. 6

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 4