f Marshall On dit et datjes (1) Dames- en levenschoenen 0e night - har van zuid Achillesstraat 91 BeGunstiGinq van onze aöventeeRöeRS houöt öe schakel in stanö Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 7153 56 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 staken. Het bestuur van Bodegraven heeft twee van de ergste boosdoeners voor de duur van tien jaar de toegang tot het terrein ontzegd. Ook de wedstrijd Lijn den—St. Martinus moest door de scheids rechter, de heer J. Staneke, worden ge staakt. Hier werd de scheidsrechter aan gevallen door het publiek nadat hij aan St. Martinus een strafschop toekende. Kwalijk was ook het gedrag van de aan voerder van Lijnden die niet wilde vol doen aan het verzoek van de arbiter om het op het veld toegelopen publiek achter de afrastering te zenden. De straffen voor spelers en toeschouwers die zich agres sief gedragen tegen scheidsrechters kun nen volgens mij niet hoog genoeg zijn. Wellicht krijgen we te zijner tijd het- zelfde als kortgeleden in Brazilië gebeur de. Daar trok de scheidsrechter, toen hij tijdens een wedstrijd door het publiek werd aangevallen, een pistool uit zijn broekzak, waarmee hij de woedende me nigte achter de hekken joeg. Laat de lan delijke organisatie van scheidsrechters maar vast prijsopgave vragen aan Pistolen- Paultje. H. d. B. Schotse voetbalbond zal andere bonden om steun vragen. Tot dusver heeft alleen de noordierse bond de Schotse aanpak gesteund. Amateurbelangen U weet natuurlijk wat de letters K.N.V.B. betekenen. Maar weet u ook wat de afkorting L.B.A. inhoudt? Achter deze drie letters verschuilt zich de Landelijke Bond van Amateurvoetbalverenigingen. Een instelling, opgericht door een aantal leiders van het zondagamateurvoetbal na de invoering van het betaalde voetbal. De L.B.A. werd opgericht om via een landelijke bundeling van krachten te komen tot een hechte eenheid ter verde diging van de amateurbelangen. De L.B.A. moet persé niet worden gezien als een schaduwregering van de K.N.V.B. Ook is het niet de bedoeling van de af delingsbesturen van de L.B.A. (zes stuks) de taak van de districtsbesturen van de K.N.V.B. te annexeren. De voornaamste doelstelling van de L.B.A. is de ontwik keling in onze voetbalwereld in het oog te houden om te zien of er tendenzen zijn die het amateurvoetbal kunnen baten of schaden. De L.B.A. geeft een maand blad uit, genaamd „Zaken, die ons raken", een alleszins lezenswaardig blad dat u voor zes gulden per jaar in uw bus kunt krijgen. Een girobetaling op rekening 305170, ten name van de heer J. C. Brinckmann in Den Haag, is voldoende om dit te bewerkstelligen. Weer niet veilig Het was helaas weer eens zover. Voet balscheidsrechters bleken weer niet veilig. In Bodegraven werd een scheidsrechter door supporters gemolesteerd nadat hij tijdens de wedstrijd Bodegraven—Oranje plein (derde klas B West II) een speler van de thuisclub wegens natrappen uit het veld had gestuurd. Voor de scheids rechter, de heer F. Leupe uit Leiden, was het optreden van de onsportieve heet hoofden aanleiding om de wedstrijd te Dertiende Een opmerkelijke prestatie kwam enige weken geleden op naam van het dertien de. In de uitwedstrijd tegen A.G.S./Olym- pus VI op een vroeg uur brak de rust aan met de voor onze equipe ont moedigende stand 5—0. Ogenschijnlijk dus een duidelijke zaak zonder veel perspec tief, temeer daar onze captainsploeg nog nauwelijks aan de bal was geweest. Na rust scoorde A.F.C. 13 5-1, hetgeen de thuisclub leuk voor de bezoekers vond. De half-grieken prikten de stand nog naar 6—1 en meenden daarmede wel vol doende orde op zaken gesteld te hebben. Dat bleek evenwel niet het geval, want in de resterende 30 minuten scoorden de gerijpte makkers van het dertiende nog 7 maal achter elkaar. Een glorieuze 6—8 zege dus werd het eindresultaat. Wij leggen het nu maar even voor u vast, want na jaren zal het verhaal on, waarschijnlijk klinken en als door de In de ACHILLES - BAR - BODEGA staat U nooit buitenspel Open 8-2 uur Vrijdag en Zaterdag 8-3 uur J. v. Bennekom historie vertekend nauwelijks meer wor den aanvaard. Ons oudste seniorenteam heeft echter wel dit bewezen: A.F.C. kent geen be jaardenprobleem Poor old Jo Onze fameuze cricketman Jo Milner opereert momenteel in de voorhoede van ons tweede zaterdagmiddagelftal. In een heftige scrimmage bij een 1—2 achterstand kopte Jo, hoog opspringend, onlangs juist over de vijandelijke kooi, waarachter zich zijn cricketvrienden had den opgesteld. Commentaar van één van hen: „Jammer Jo, je had een vier moeten koppen in plaats van een zes." Laken In alle eenvoud heeft Arie Mets ons biljartseizoen geopend door met zijn wak kere groepje het Haagse Quick met 128 te kloppen. Na afloop de traditioneel lange tafel en de meesters van het ge sproken woord: Mets (A.F.C.) en Schouten (Quick). Ook voorzitter Kappelhoff was daar nog tijdig bij, terug van de kegel club, waar ze naar zijn zeggen alle maal om waren Rally Arnold Bos en Joop van der Hoogen hebben op geslepen wijze de Goed Genoeg-Rally 1966 weer tot een succes gemaakt. De 8 in de A-klasse en de 45 in de B- klasse uitkomende equipes meenden aan vankelijk allen voor zich tot de prijswin naars te behoren, maar toen na afloop in de sociëteit bleek, dat geen enkele auto abusievelijk de landsgrenzen had over schreden, noch te water was geraakt of tot schroot was verwerkt, begon de twij fel aan succes te knagen. Het verklarende woord van Joop van der Hoogen bleek voor vrijwel allen een vernietigend requisitoir en Atie Scheep stra had gelijk met haar opmerking: „Je moet wel echt slecht zijn om dat allemaal goed te doen." Niemand bleek gelukkig zo slecht. De uitslag werd tenslotte: A-klasse 1. Woudstra/Zwaga (341 strafpunten) 2. Truyens sr/Schuttenhelm (347) 3. Dames Volkers/Kraal (367) (tevens le prijs dames) Poedelprijs echtpaar Nesenberend B-klasse 1Echtpaar de Winter (339) (tevens le prijs mixed) 2. Graanboom/van Soomeren (390) 3. Gijswijt/mej. Clay (403) (tevens 2e prijs mixed) 4. Dames Vlietman/v. d. Heydt (416) (tevens 2e prijs dames) 5. Volkers/Joh. de Bie (420) 6. Hoogendoorn/Brouwer (420) 7. Frie/van Til (420) 8. Gebr. Bosma. (420) Poedelprijs dames Versloot/van Gelder Zelf schopte ondergetekende het met zijn egade tot de (symbolische) dertiende plaats, nog ruim voor Nol Kuikens, het geen toch enige voldoening gaf A. O.

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 3