Sport voor Radio en Televisie Van de Hak op de Tak poolt Allen mee, het is voor A.f.c. off. Volkswagen Dealer F. Vlietman zn. ■2 Oesteedt de radio voldoende aandacht -*-* aan de sport? Een vraag die nog wel eens ter discussie wordt gesteld. In tegen stelling met vaak gehoorde ontevreden meningen hierover ben ik van mening dat de sport voor de radio er niet zo slecht afkomt. Met name gedurende het weekeinde, wanneer op alle Nederlandse radio-stations sportberichten vallen te be luisteren. De volgende opsomming geeft hiervan blijk: Zaterdags brengt de V.A.R.A. om 12.30 uur „Tussen start en finish". Een pro gramma dat geredigeerd wordt door Rien Bal en Wim Hoogendoorn. Om 17.02 uur op dezelfde dag geeft de N.C.R.V. een programma, genaamd „Sportshow" dat door Anneke van Stroom wordt gepresen teerd. Ook de K.R.O. blijft deze dag niet achterwege, want 's avonds om 22.45 uur valt het programma „Goal" te horen met als samenstellers Theo Koomen en George Tor. Zondags vraagt „Marathon Sportrevue" de aandacht van de sportliefhebbers. Een programma, onder redactie van Dick van Rijn, Theo Koomen en Wim Hoogen doorn, dat onder N.R.U.-vlag de ether in gaat, en door drie zuilen (A.V.R.O., K.R.O. en V.A.R.A., (in de volgorde van de drie genoemde samenstellers) wordt voorbereid. „Marathon Sportrevue" neemt ongeveer drie uur in beslag en be gint zondagmiddags al om 14.30 uur. Het programma is in twee delen gesplitst. Want nadat om 17 uur het eerste deel is afgelopen, volgt van 18.05 tot 18.30 uur nog een tweede gedeelte. Een verslag van de wedstrijd A.F.C.—D.C.G. door Rien Bal hebt u bijvoorbeeld enige weken ge leden in dit tweede gedeelte kunnen horen. Veronica Sportberichten gedurende het week einde vallen verder te beluisteren zondag middag voor radio-Veronica van 12.15 tot 12.45 uur en zondagavond om 22.40 uur wanneer de A.V.R.O. in haar radiojour naal de tweede-klasse uitslagen geeft. Op Hilversum 3 brengt zondagmiddags om 16.25 uur de V.A.R.A. de uitslagen voor de toto. Vrijdags redigeert Dick van Rijn bovendien voor de A.V.R.O. „Sport- parade", 's middags van 12.40 tot 13 uur, en donderdagmiddags om 15.05 start „Kick", een sportprogramma van de K.R.O. op het derde net. Wat de televisie betreft zondagavond van 19.30 tot 20.25 uur „N.T.S.-sport", dat in de plaats is gekomen van „Sport in Beeld". „N.T.S.-sport" staat onder leiding van Bob Spaak en Jean Smits en wordt uitgezonden op het eerste net. Werd „Sport in Beeld" door de gezamenlijke omroepen samengesteld en onder N.T.S.- vlag uitgezonden, bij „N.T.S.-sport" ligt dit anders. Dit programma is geheel in eigen N.T.S.-beheer met een eigen N.T.S.- staf. Drie sportmedewerkers van andere omroepen zijn volledige detacheerd voor „N.T.S.-sport": Herman Kuiphof (V.P.R.O.), Jan Leijendekker (V.A.R.A.) en Ad Versney (K.R.O.). Bob Spaak was voorheen chef sport bij de V.A.R.A.-tele- visie en Jean Smits komt van de A.V.R.O. De belangrijkste verandering, vergeleken met „Sport in Beeld", is dat door uitbrei ding van de technische faciliteiten „N.T.S.-sport" in de toekomst een veel royalere aanpak van de sportevenemen ten zal geven. Voorlopig blijft alles nog een beetje bij het oude totdat twee straal zenders van de P.T.T. gereed komen. Deze zenders kunnen t.v.-beelden direct naar Bussum doorseinen. In Bussunt wordt dit op ampex opgenomen, waarna gemonteerd kan worden. Door deze methode wordt veel tijd gewonnen. Want zonder het gebruik van de twee straal zenders moeten de sportreportages gefilmd worden en moet het filmmateriaal naar Bussum worden vervoerd. Door het druk ke verkeer kan men in dat geval niet te ver uit de Randstad Holland verwijderde reportages maken, omdat het materiaal niet op tijd kan aankomen om ontwik keld en gemonteerd te worden. In de nieuwe aanpak zal het ook mogelijk zijn een voetbalwedstrijd met één camera te filmen .waardoor dus een grotere ge varieerdheid van onderwerpen kan wor den gekregen. Dankzij de invoering van een aantal technische faciliteiten, waar onder het gebruik van straalzenders, kan „N.T.S.-sport" een aanmerkelijke verbete ring worden vergeleken met „Sport in Beeld". De N.T.S. heeft ook een wekelijks tele visie-programma voor sportliefhebbers op de donderdagavond. Deze rubriek heet „Mensen in de sport" en wordt 's avonds om 19.35 uur uitgezonden. Het zijn doku- mentair/informatieve programma's. Ook „Monitor", het kersverse zondagmiddag programma van de N.T.S. geeft sport nieuws. zoals de ruststanden van de voor de toto geldende wedstrijden. Daarnaast heeft de televisie nog sportrubrieken, die niet wekelijks worden gepresenteerd, zoals het programma van Jan Cottaar, „Van onze sportredacteur" genaamd. Kortom: de sport is zeker geen stiefkindje in het vaderlandse radio- en televisiebestel. H. d. B. Snelle groei Er bestaat een snelle groei van het aantal voetballers dat zijn sport op zaterdag wil bedrijven. Als gevolg hiervan is het aantal verenigingen in de sectie zaterdag voetbal de laatste tien jaar verdubbeld. Wat de cijfers betreft gedurende het sei zoen 1965/1966 hebben 46 verenigingen om toelating bij de K.N.V.B. verzocht. Drie aanvragen werden hiervan afgewezen en van de overige 43 clubs gaven er 26 de voorkeur om deel te nemen aan de zaterdagcompetitie. Deze 26 nieuwe clubs beschikken over 136 elftallen en een ge zamenlijk totaal van 2439 leden. De snelle groei is ook in de districten duidelijk merkbaar. De sectie zaterdagamateurvoet- bal van de K.N.V.B. streeft er naar om binnen vijf jaar twee eerste klassen te realiseren. Zo staat in het jaarverslag van de K.N.V.B. te lezen. Veel strafzaken Seizoen 1965/1966 was een topjaar wat betreft strafzaken, zo vermeldt het jaar overzicht van de K.N.V.B. eveneens. Met uitzondering van het district Zuid I be taald voetbal en West I zaterdagvoetbal steeg het aantal strafzaken aanmerkelijk. Een landelijk totaal van liefst 2127 straf zaken. Met name de jeugdspelers van het betaalde voetbal hebben zich van hun slechte kant laten zien. Bij deze groep viel een stijging van het aantal strafzaken waar te nemen van 52 naar 81. Een ver meerdering dus van 29, dat is 55,8 pro cent. Bij het zaterdagvoetbal steeg het aantal strafzaken met 10,3 procent, name lijk van 243 naar 268. Schotse aanpak Schotse voetballeiders zijn een campag ne begonnen om het toernooi om het wereldkampioenschap te reorganiseren. Het is hun bedoeling dat de 16 finalisten in zones tegen elkaar spelen in plaats van in een groot toernooi. Bob Kelly, voorzitter van Glasgow Celtic en lid van het bondsbestuur, de geestelijke vader van het Schotse plan, is van mening dat alleen de demifinales en de finale in een enkel land moeten worden gespeeld. „Dan zou den ook kleine landen in staat zijn het wereldtoernooi te organiseren", aldus Kelly. De keus van Mexico als gastland voor 1970 noemde Kelly belachelijk. De garage verkoop - inkoop - service Plantage Middenlaan 19 Tel. 5 80 01 - Amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 2