Van de brug Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden Redflktie". J. T. Steensma, De Boelelaan 467. Amsterdam - z., tel. 424941 H. de Bie, v. IJsselsteinlaan 36. Amstelveen, tel. 0 29 64- I 82 78 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam-w. 46e Jaargang oktober 1066 No. 3 Elk jaar in novem ber wordt de jaarlijk se algemene vergade ring van de Konink lijke Nederlandsche Voetbalbond gehou den, ditmaal op 12 november. Deze ver gadering krijgt bij zondere betekenis door het aftreden van de bondsvoorzitter, dhr. Schröder, die zich terugtrekt na een zeer lange staat van dienst. Bij die gelegenheid zal voetbalminnend Nederland kunnen ge tuigen van zijn grote waardering en dankbaarheid voor alles wat dhr Schrö der tientallen jaren lang voor de voetbal sport heeft gedaan. Vermoedelijk heeft de doorsnee A.F.C.- er slechts een vaag idee hoe ons voetbal- parlement werkt en hoe het wordt geko zen. Voor degenen die dit interesseert het zullen er wel niet zo héél veel zijn! is het misschien aardig er iets over te vertellen. In principe hebben alle K.N.V.B.-leden toegang tot de algemene vergadering. Gelukkig wordt van dat recht maar een zeer beperkt gebruik ge maakt. Stemgerechtigd zijn de door de gewone leden-rechtspersonen aan te wijzen afgevaardigden. Het amateurvoetbal en het betaalde voetbal wijzen een gelijk aan tal afgevaardigden aan (elk 48). De K.N.V.B. kent vier secties, t.w. de sectie zondagamateurvoetbal, de sectie betaald voetbal, de sectie zaterdagamateurvoetbal en de sectie afdelingen (één hiervan is de vroegere A.V.B.). Ten minste twee weken vóór de bondsvergadering wordt de alge mene vergadering van het amateurvoetbal gehouden. Deze is samengesteld uit 48 stemgerechtigde leden, t.w. 30 leden die districtsgewijze 5 per district worden gekozen door de zondagamateurverenigin- gen, 13 leden uit de afdelingen en 5 leden gekozen door de zaterdagamateurvereni- gingen. De verenigingen die aan de amateurcom petities deelnemen zijn ingedeeld in 6 districten. U kent ze: West I en II, Zuid I en II, Oost en Noord. Voor de officials is oktober een drukke maand. Allereerst wordt gehouden de Districtsvergadering. Deze wordt gevolgd door de A.V. zondagamateurvoetbal; een dag later volgt dan de A.V. van het ge hele amateurvoetbal. In al die vergade ringen wordt gewoonlijk de hoofdschotel gevormd door bespreking van de agenda van de bondsvergadering. Dat wordt zo als U begrijpen zult wel eens taaie kost! Dan hebben de meeste amateurclubs zich nog verenigd in de L.B.A. (landelijke bond van amateurs), die ook weer 6 districten kent. Het districtsbestuur van de L.B.A. wordt gewoonlijk gevormd door tie 5 bondsafgevaardigden, hetgeen voor een enigszins vlotte werkwijze ook wel noodzakelijk is. De L.B.A. vergadert meestal enige uren vóór de A.V. amateur voetbal. In de praktijk betekent dit dat in 24 uur drie lange vergaderingen moe ten worden afgewerkt! Hoofdklasse Onlangs is een enquête gehouden om trent de vorming van een landelijke hoofdklasse. Het vreemde feit deed zich voor, dat A.F.C. nimmer een dergelijk formulier heeft ontvangen! Dit doet uiter aard niets af aan de uitslag, waarbij de vorming van een hoofdklasse door de overgrote meerderheid werd afgewezen. In onze laatste bestuursvergadering heb ben wij ons hieromtrent beraden en als uitvloeisel daarvan heb ik in de onlangs gehouden A.V. zondagamateurvoetbal het bestuur verzocht na te willen gaan of het niet mogelijk zou zijn te geraken tot de instelling van drie hoofdklassen, t.w. één in West I en II, één in Zuid I en II en één in Oost en Noord, waarbij de K.N.V.B. dan een tegemoetkoming zou moeten geven aan de clubs voor elke uit wedstrijd die b.v. verder dan 50 km. van de plaats van vestiging verwijderd is. Als voordelen zien wij mogelijke verbetering van het spelpeil; het ontmoeten van andere tegenstanders dan jaar in. jaar uit het geval is; aanmerkelijke verkorting van de kampioenscompetitie, die beperkt zou worden tot 4 wedstrijden. Nadelen zijn: langere reizen op enkele zondagen; hogere reiskosten; langere promotieweg. Bij deze korte uiteenzetting zal ik het laten. Gaarne commentaar! HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 1