Mixed Pickles Geen hoofdklasse bij Amateurs J. W. off. Volkswagen Dealer F. Vlietman zn. (vervolg) van A.F.C. (1945), waarin destijds op mijn verzoek Gerard Thonus de geschiedenis van de honkballers boekstaafde. De honkballers hadden tot 1945 geen eigen club, maar kwamen uit onder de naam A.F.C. Gelukkig dat de redactie van het A.B.C. Flonk het licht doet schijnen op die historie. En nu ben ik niet van „werke lijkheidszin" gespeend, maar een evolutie van honkballende voetballers naar honkballers, die gewaarschuwd worden voor de gevaarlijke bijsport voetbal gaat mij echt te ver. Dat gevoel voor werkelijkheidszin ontbreekt bij coach Houtman. In zijn repliek gaat hij nog veel feller tekeer tegen voetbal en stelt dat het spelen in de hoofdklasse voor A.B.C zo enorm belangrijk is voor de recettes, waarbij dan ook A.F.C. en A.C.C. wel varen; hij eindigt dan met de vraag of ik jaloers ben op de recettes van A.B.C. Weineen iedere moeder zal het prettig vinden als de volwassen dochter het goed maakt. Het probleem waarom het gaat is de verhouding tussen de zomer- en wintersporten. Een probleem, dat door Hans de Bie in hetzelfde nummer uitstekend wordt geanalyseerd. En juist in dit verband zou het geen kwaad kunnen als de leiding van A.B.C. haar coach die natuurlijk als coach naar de best mogelijke resultaten moet streven gevoel voor die verhoudingen bijbrengt. Want de wijze waarop deze coach zijn standpunt meent naar voren te moeten brengen en te verdedigen, zou nu juist de goede verstandhouding tussen de drie grote en bloeiende Goed-Genoeg-partners kunnen verstoren. Leo Horn Ons wordt medegedeeld, dat het door velen zo becritiseerde stukje over Leo Hom in de Sportkroniek van 9 augus tus niet geschreven is door Kuiphof, al is de hoofdredacteur uiteraard wel verantwoordelijk voor de inhoud van zijn blad. Kuiphof was echter bij het verschijnen van het betrokken nummer in Spanje. Wij vermelden dit uiteraard, maar handhaven onze critiek op het stukje en als Kuiphof het met dit stukje niet eens was geweest, dan had hij tóch zeker hierop kunnen terugkomen. ENQUETE WIJST UIT: "T|e verenigingen waarvan het eerste elftal uitkomt in de zondagcompe titie van het amateurvoetbal, hebben zich duidelijk uitgesproken. Ze voelen er niets voor om een hoofdklasse in te stellen. Tot deze conclusie is het sectiebestuur zondagamateurvoetbal van de K.N.V.B. gekomen nadat het een enquête onder de verenigingen had gehouden. In deze en quête werden drie vragen gesteld, waar van de vraag hoe men dacht over de in stelling van een hoofdklasse als ontken nend beantwoord kan worden beschouwd. Slechts op 17,1% van de in totaal 659 terug ontvangen formulieren sprak men zich voor een dergelijke instelling uit. Onder de voorstemmers bevinden zich slechts vijf eerste klassers. Inkrimping. De tweede vraag luidde hoe de vereni gingen dachten over een inkrimping van het aantal eerste klassen door de instel ling van één eerste klasse boven twee districten. Deze vraag leverde een vóór percentage op van 23,3%. Hier waren 16 van de 64 eerste klassers vóór in krimping en van de tweede klassers slechts 9. Dit geringe aantal wordt ver moedelijk verklaard door de wil van de tweede klassers om de grootst mogelijke promotiekans naar de eerste klasse te behouden. Handhaving. Niet minder dan 61,7% van de binnen gekomen antwoorden sprak zich uit voor handhaving van de bestaande toestand. De derde vraag betrof de mening van de verenigingen of zij voor of tegen het in stand houden zijn van de thans be staande zes eerste klassen met in totaal 72 elftallen. Deze zeer grote meerderheid spreekt dus wel duidelijke taal: géén hoofdklasse en géén inkrimping van de eerste klasse. In cijfers. In cijfers uitgedrukt, zoals die vermeld staan in „Zaken, die ons raken" het or gaan van de landelijke bond van ama teurvoetbalverenigingen, kwam de en quête op het volgende neer: Per klasse kwamen antwoorden binnen: To- lekl. 2ekl. Sekl. 4ekl taal Verzonden 72 146 289 539 1046 Ontvangen 64 119 181 295 659 De vragen waren als volgt A. Vóór of tegen de instelling hoofd klasse? B. Vóór of tegen inkrimping van aan tal le klassen door de instelling van één eerste klasse boven twee distric ten? C. Vóór of tegen handhaving van hui dige toestand (zes le klassen met niet meer dan 12 elftallen, dus totaal 72 eerste klasse elftallen)? De antwoorden op de gestelde vragen waren als volgt. Vóór: le 2e 3e 4e kl. kl. kl. kl. Tot. Perc. A. 3 6 14 33 56 8,5% B. 16 9 22 50 97 14,7% C. 42 95 113 157 407 61,7% A. B. 2 4 18 33 57 8,6% A. C. - 3 9 7 19 2,9% geen mening 1 2 5 15 23 3,6% Totaal 64 119 181 295 659 100 Geen formulier. Voor ons A.F.C.-ers is natuurlijk een voor de hand liggende vraag hoe onze vereniging op de gestelde vragen heeft geantwoord. Bij navraag bij het bestuur vernam ik dat A.F.C. nooit een enquête formulier heeft ontvangen en dus tot de 387 clubs behoort die niet aan de en quête heeft deelgenomen. Desondanks blijf ik nieuwsgierig welk standpunt A.F.C. inneemt. HANS DE BIE. garage verkoop - inkoop - service Plantage Middenlaan 19 Tel. 5 80 01 - Amsterdam poolt allen mee, het is voor a.p.c.

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 6