h. heRfst „RAPIDO" Looptechniek A.B.C. en A.C.C. Dr. J. de Koning, een kw/art eeuu/ arts Voor beter stoom - en perswerk Verven Sigarenmagazijn De Voetbalcompetitie gedaan? Bezoekt en steunt onze zomersportende dochters BequnstiGinG van onze aöveRteeRöeps, houöt öe schakel in stanö NIC. BEETSSTRAAT 104 TELEFOON 16 3187 AMSTERDAM CONTANT ZEGELS A.C.C. en A.B.C. Beide clubs blijven het zeer goed doen, na het aarzelende begin. De ene overwin ning volgt op de andere en vooral de prestaties van A.C.C. 2 in de hogere klasse verdienen de aandacht. Op 1 mei jl. was het 25 jaar geleden, dat dr. de Koning zijn praktijk als huis arts begon. In deze periode is duidelijk gebleken, dat hij een voortreffelijk medicus is. Doch niet alleen in deze funktie, maar ook in zijn relatie van mens tot mens mochten zijn patiënten door zijn medeleven en raadgevingen voor de diverse problemen, waarvoor men zich soms gesteld ziet, Dr. de Koning er varen als een man van formaat. Door verschillende omstandigheden X^en bekend verschijnsel bij de voetbal- beoefenaren is wel een ontstellend gebrek aan looptechniek. Dit is niet alleen bij de amateurs te constateren, maar ook bij de betaalde spelers. Het is ook niet een kwestie van de laatste tijd. A.B.C. staat in de kranten op de twee de plaats. Geflatteerd doordat de Haar. lem Nicols twee wedstrijden achter zijn. Toch maar proberen of deze stand niet minstens gehandhaafd kan blijven. Totalen In het seizoen 1965-196G werden door onze teams het volgende totaal resultaat behaald: gesp. gew. gel. verl. pnt. goals 532 243 72 217 558 1652-1424 Het algemeen gemiddelde ligt net boven de één, n.l. op LOS. Toppers Blijkens mij gedane mededelingen staat bij de senioren Paul Somberg met 29 goals bovenaan. De stand bij de K.N.V.B.- teams is als volgt: Schot 21, Peper 16, Frie 14, Rooze 11, Kemna, Beekman en Ridderikhof 10, Gehring 9, Duis, Bouwhuis en Kraaipoel 7, Röhrig, De Waal en Theeboom 6. was het niet mogelijk dit jubileum op 1 mei te vieren. Deze receptie zal nu wor. den gehouden op zaterdag 4 juni a.s., 's morgens van 10 tot 12 uur in Café- Restaurant Frankendaal, Middenweg 116, Amsterdam-Oost. Naast zijn patiënten, bent U als A.F.C.- er van harte welkom. Namens het Jubileum-comité Lex Rimini. Nee het is een kwaal waar wij in Neder land altijd aan hebben geleden. Het constateren van dit feit is ook niets nieuws. Een ieder die met de sport te maken heeft, weet dat het zo is. Men weet ook de oorzaak. Op de scholen wordt veel te weinig aan sport gedaan. De techniek van het lopen wordt, mis schien met een enkele uitzondering hier en daar, heel gewoon verwaarloosd. Dit Amstelveenseweg 294 Telefoon 72 78 42 Inlevering A.F.C. - totoformulieren is wel de voornaamste reden, dat de loop techniek bij voetbalbeoefenaren alles te wensen overlaat. Natuurlijk, er zijn spelers die een snelle sprint van nature hebben meege kregen. Andere spelers zijn echte stayers, die urenlang in hetzelfde tempo kunnen draven. Dit is echter niet het door ons beoogde probleem. Waar het ons in hoofdzaak om gaat is de techniek van het lopen zelf. Is het mogelijk de loop techniek van onze A.F.C.-ers op te voeren en te verbeteren? Wij menen ons gelukkig te mogen prijzen in A.F.C. een paar leden bereid te hebben gevonden dit euvel te lijf te gaan. Het zijn de Heren Sierhuis en Brouwer, die hun tijd hiervoor beschik baar stellen. Kick Sierhuis, oud kampioen van Nederland op de 800 meter en Rob Brouwer, gymnastiekleraar en speler van het le elftal. Zij samen zijn bereid in volledige samenwerking onze jeugd de zo noodzakelijke looptechniek bij te brengen. Op 12 mei j.l. hebben de geselecteerde B-Junioren de eerste les gehad. Afgaande op de reakties van deze jongens mogen wij wel tot onze vreugde constateren, dat de jongens deze training fijn hebben gevonden. Voorlopig zullen wij dan ook hiermede doorgaan. Tenslotte is de zomertijd ook de meest geschikte periode om deze training te geven. Wen wensen de Heren Sierhuis en Brouwer veel genoegen en succes bij hun training. Van de geselecteerde B- Junioren verwachten wij een grote op komst, veel enthousiasme en doorzettings vermogen. C. KERKER.

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 7