TTTïrr Van Coördineren doet verteren! HOF VAN HOLLAND BLOEMEN Beounstiqinq van onze aóveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö KOM EENS KIJKEN IN BODEGA REMBRANDTSPLEIN 5 ZAAL BESCHIKBAAR DIR. PIM BAKKER van de Beatles heeft zich goed op het voetbalfestijn voorbereid. Men heeft een feestbrochure laten drukken, waarin alles staat wat de bezoekers van de wed strijden maar willen weten. Al meer dan tweehonderdduizend is in Liverpool uit getrokken om het de bezoekers naar de zin te maken. Zelfs heeft men een lijst opgesteld van danslustige Liverpoolse meisjes. Een bezoeker, die zich 's avonds eenzaam voelt of wat moet worden op gevrolijkt, kan een bepaald telefoonnum mer bellen om een avond over zo'n meisje te kunnen beschikken. Tolken zijn beschikbaar om de taalproblemen op te lossen. Doping De Internationale voetbalfederatie zal alle voorzorgsmaatregelen nemen om te voorkomen dat de spelers doping zullen gebruiken om hun persoonlijke prestaties op te voeren. In elk van de vier distric ten, waar de wedstrijden worden gehou den, zal een arts zetelen om bij de ge ringste aanwijzing een onderzoek in te stellen. Leertijd Het voetbalelftal van Noord-Korea maakt zich geen enkele illusie in Enge land iets te bereiken. We krijgen een interessante leertijd, aldus de Noord- Koreanen. Het Aziatische land telt ruim 200.000 voetbalbeoefenaars. Het seizoen loopt van 1 maart tot en met 30 novem ber. Twee clubs overheersen in Noord- Korea, namelijk „Rode Vlag" en „9 februari". Typische namen voor een land dat teert op de herinnering aan revoluties. „9 februari", veruit de grootste en sterkste club, heeft een stadion in de hoofdstad Pjong Gjang, waarin 30.000 toeschouwers kunnen. De club telt uit sluitend militairen als leden. Ook het nationale elftal heeft een militair karak ter. De spelers zijn vele maanden in eikaars gezelschap, omdat dit volgens trainer Mjung Re Hjun een noodzake lijke maatregel is om de homogeniteit te bevorderen. Premies voor goede resulta ten bestaan uit meer sterren op de kraag. Het mysterieuze waas om het Noord- koreaanse elftal zal iets optrekken als de voetballers begin juli in Albanië en kele oefenwedstrijden gaan spelen. Enkele talentvolle spelers in het Noordkoreaanse elftal zijn: linksbuiten Kim Seung (met een lengte van 1.63 meter de kleinste van het elftal) en linksachter Shin Jung Kjoo (met 1.75 meter de langste). Moeilijkste start Het elftal van Bulgarije heeft de moei lijkste start van alle zestien deelnemende ploegen in de finale. De eerste wedstrijd treden de Bulgaren namelijk aan tegen wereldkampioen Brazilië. De Tsjechische trainer van het Bulgaarse elftal, Rudolf Vytlacil, de man die in 1902 Tsjecho. Slowakije naar de finale leidde, ziet de eerste wedstrijd niet te somber in. Hij geeft zijn ploeg zelfs een redelijke kans om te winnen. „We zullen een taktiek toepassen die op een zuiver Bulgaarse stijl berust, zowel doeltreffend als nuttig", aldus Vytlacil. Wat deze taktiek precies behelst, daarover liet de Tsjech zich niet Twee titels Uruguay, twee keer winnaar van de wereldtitel, is ingedeeld met Frankrijk, Engeland en Mexico. In 1930 werd in Uruguay het eerste toernooi om de we- reldvoetbalbeker gehouden. De gastheren wonnen toen deze beker. Haar tweede titel behaalde Uruguay in 1950 toen nie mand het verwachtte. Vele spelers van het elftal van Uruguay waren toen in staking en weinigen gaven het land in de finale tegen Brazilië een kans. Tot ieders verrassing werden de Brazilianen verslagen. Een van de beste spelers in het team van Uruguay is de 23-jarige Pedro Virgilio Rocha, die tot de beste spelers van de wereld behoort. Rocha speelt voor Penarol. De andere twee spelers, die zeker van de nationale for matie zullen deel uitmaken, zijn doelman Roberto Sao (29 jaar) en achterspeler Emilio Alvarez (28 jaar). Rocha, Sao en Alvarez zijn de oudgedienden in het elf. tal. Zij speelden ook mee in het wereld- toernooi in Chili vier jaar geleden. Om hen zal coach Ondino Viera het elftal opbouwen. Indeling De indeling van de zestien elftallen voor de wereldbeker is: Londen: Engeland, Liruguay, Frankrijk en Mexico. Manchester en Liverpool: Brazilië, Por tugal, Hongarije en Bulgarije. Birmingham en Sheffield: Spanje, Ar gentinië, West-Duitsland en Zwitserland. Sunderland en Middlesborough: Sowjet- LTnie, Italië, Chili en Noord-Korea. HANS DE BIE. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 01 40 Tk zal in ons gezellige clubhuis onge- merkt toch één glaasje (te veel) heb ben gedronken om op zondagavond geen weerstand te kunnen bieden aan de be vlieging om iets te gaan schrijven. Zo ondervinden U en ik dat ook de drank kruipt waar hij niet gaan kan, want het schrijven zit mij zeker niet in het bloed. En zo geef ik mij over aan de drift om voor U een tip van de sluier op te lich ten, waarachter een oprecht co ordinator van A.F.C. zich beweegt. De creatie van deze, in voetbalkringen onbekende functie, was het gevolg van een snelle groei van ons ledental, waar door steeds meer elftallen het voetbal- licht aanschouwden. In no time waren er 27 op zondag spelende elftallen. Dit legertje van rood-zwarte strijders moest door een onderbezette E.C.-staf iedere zondag in de juiste slagorde worden op gesteld. In die tijd zou eens iemand ge zegd hebben, dat de elftalcommissie B overwoog, de spelers in alphabetische volgorde te gaan opstellen. Zo ver is het nooit gekomen, want uit de schoot van de B-broeders ontsproot de C-commissie. Voorzitter-secretaris werd Joop Stokvis, een taai kind, die er in een paar jaar voor zorgde, dat veel juichende tegenstanders van vroeger het nu in de broek doen, als ze lezen dat ons dertien de op visite komt. Misscnien dacht U tjonge tjonge, drie elftalcommissies, waar halen ze de men- sen vandaan. Maar dan hebt U geen open

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 5