gariczli Persvers kl Rondom het VA/ereldvoetbaltoernooi (IV/) PLIEGER KEUKENS pooLt aLLen mee, her is voor a.p.c. j.. 4 v.' Voor schut gesteld T"Jietert Molanus, de schrijver van de eerste-bladzijde-stukjes in de pro- grammaboekjes, die worden uitgegeven bij de thuiswedstrijden van de hoofdste delijke eerste- en tweede klasse clubs, wordt meer dan eens voor schut gezet. Met name door A.F.C. Zo voorspelde de heer Molanus in het programmaboekje van 8 mei dat D.C.G. een harde dobber aan A.F.C. zou hebben. Daarbij afgaande op het resultaat, dat de A.F.C.-ers de week tevoren hadden behaald, namelijk de overwinning op leider J.O.S. Niets bleek minder waar. Jammer voor de heer Molanus dat zijn prognose niet uit kwam, kwalijk voor A.F.C. dat niet in staat bleek aan de verwachtingen van een objectieve voetbalkenner te voldoen. Verwachtingen die alleszins redelijk waren. Een week later bleek dat de heer Molanus A.F.C. opnieuw overschatte. In het programmaboekje bij de wedstrijd tegen Hillegom schrijft hij: „Aan een kampioenschap denkt bij A.F.C. al nie mand meer, maar dat kan de ploeg juist aan kracht doen winnen. Zonder zorgen en zonder zenuwen komt mèn tot het beste voetbal." Tot zover de heer Mola- nus. Mèn misschien wel, maar A.F.C. in ieder geval niet. Bij A.F.C. was het spij tig te moeten constateren dat men het wel gelooft zodra men veilig staat. Hille gom, dat twee punten goed kon gebrui ken om geheel uit degradatiegevaar te komen, profiteerde hiervan gretig. Dat het de A.F.C.-ers helemaal niet meer kon schelen, bleek in de wedstrijd tegen Alk- maarse Boys. De Volkskrant schreef dan ook terecht van „een ongeïnteresseerd spelend A.F.C. dat veel te nonchalant met de kansen omging". Zo kan je wel een kanon in je schoetbalschoen stoppen, maar als je geen zin hebt dit wapen af te vuren, kan je het beter thuis laten. scheidsrechter maar als journalist het wereldtoernooi in Engeland gaat bezoe ken, zal resoluut met het voetbal breken, aldus de Volkskrant. Hij ging niet in op aanbiedingen van grote betaalde clubs om de voorzittershamer ter hand te nemen. Daar wil hij niets van weten. Toen mensen van betaalde clubs met dat verzoek bij hem thuis kwamen, riep zijn vrouw hem stiekum ter zijde en smeekte hem haar dit niet aan te doen. „Ik moet nu ook eens aan mijn huishoudelijke omstandig heden gaan denken", aldus ons lid in het ochtendblad. Leo Hom, die met de intertoto-finale, die hij nog gaat leiden, in totaal 133 internationale wedstrijden bereikt, ziet de toekomst van het topvoet bal, dat hij doodziek noemt, zeer somber in. Wat betreft de rechtspleging kan men in het buitenland nog veel van Ne derland leren, aldus Horn. Het stoppen met zo n vijftig wedstrijden per seizoen heeft als gevolg dat Hom meer vrije tijd overhoudt. Vervelen zal hij zich zeker niet, zo schrijft de Volkskrant, want hij heeft veel liefhebberijen, waarvan jagen en paardrijden op de eerste plaats staan. „Op de jachtpartijen kan ik mij nu eindelijk meer permiteren", zegt ons lid, die per week vijftig tot honderd ver zoeken krijgt ergens een lezing te hou den. „Vroeger moest ik me in verband met de wedstrijden wat inhouden. Ik kon me toen niet veroorloven een been of zoiets te breken?" Leo, tot ziens aan De Boelelaan. Misschien wel in het gips Compliment Het Amstelveens Weekblad, de krant die sinds dat een van onze leden en kele jaren geleden daar de sportredactie verzorgde, een beminde klank bij de A.F.C.-ers heeft gekregen, complimen teerde ondanks de samenstellers van het „A.B.C.-Honk het goed verzorgde maandblad van de A.B.C.-ers. Dat naast het „Honk" ook onze „Schakel" bij sportredacteur Frits Suèr goed in de smaak valt, getuigt de volgende opmer king in zijn rubriek „Sportmozaiek": waarmee de redactie van het A.B.C.- blad niet willen achterblijven bij de uit stekende A.F.C.-Schakel van de voetbal lende clubgenoten". Ceen zetduiveltje D hebt het in diverse kranten kunnen lezen. Op het feest dat Ajax onlangs kort na het behalen van de landstitel in Krasnapolsky hield, was de heer Hermans één van de eersten die de nieuwe kam pioenen namens A.F.C. kwam gelukwen sen. Leuk om te lezen, ware het niet dat wij geen Hermans in onze vereniging kennen. Toon mag dan wel de eerste bal hebben getrapt bij de benefietwedstrijd tussen A.F.C. en Ajax enige tijd geleden, maar een aanmeldingsformulier heeft hij toen niet ingevuld. We nemen dus maar aan dat de verslaggevers onze Dio Hermens bedoelden. Het was geen plage rijtje van het zetduiveltje, want in alle kranten stond er een a in plaats van een e. De vergissing berustte dus op verkeer, de informatie. Misschien was de zegsman de avond tevoren wel naar Toon's One Man Show geweest als kalmerende voor bereiding op de show van elf Ajaxieden de dag daarop. PLAGIARIS. Doek valt „Als ik een club ga helpen, dan zijn het mijn eigen jongens van A.F.C. Ik zal ook nee zeggen tegen de bond wanneer zij mij vraagt nog een paar jaar aan te blijven." Deze woorden tekende Volks- krant's verslaggever Frans Ensink op uit de mond van de binnenkort als scheids rechter stoppende Leo Horn. De man waarvoor, zoals de speciale verslaggever van het Rooms-katholieke ochtendblad zo theatraal uitdrukt, op 6 augustus onver, mijdelijk het doek valt over zijn scheids- rechterscarrière. Leo Horn, die niet als plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Vijf miljoen "T^e Britse regering heeft vijf miljoen gulden gegeven aan de clubs wier terreinen zullen worden gebruikt voor een deel van de 32 wedstrijden voor de wereldvoetbalbeker. De clubs zullen dit bedrag moeten delen met de gemeenten, waarin zij thuis horen: Londen, Sheffield, Birmingham, Liverpool, Manchester, Middlesborough en Sunderland. Met deze gift wil de regering een financieel hand je helpen bij het verschaffen van facili teiten voor de vele tienduizenden bezoe kers aan de wedstrijden en voor het in richten van perscentra. Uit alle zes stadions komen kabels voor de telefoon- telegraaf- telex-, radio- en televisiever bindingen bijeen in het Londense Royal Garden Hotel. In dit hotel zullen de topofficials van het toernooi gezeteld zijn. Televisie Men verwacht op het wereldtoernooi zestienhonderd journalisten, radio- en televisie-verslaggevers en fotografen uit 55 landen. Men schat dat alleen al 400 miljoen mensen naar de televisie-uitzen- dingen van de wedstrijden zullen kijken. Twee en veertig landen, waarvan 25 in Europa, nemen deze uitzendingen rechtstreeks of op film over. Na afloop van het toernooi laat men de kabels rustig liggen. Liverpool In Liverpool zullen bekerhouder Bra zilië, Bulgarije, Hongarije en Portugal tegen elkaar in het veld komen. De stad de italiaanse keuken Imp, gebr. pfieger heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 4