Mixed Pickles drukkerij joh. meijer Besluit J. W. Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs houöt öe schakel in stanö 3 kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 Holland—België Tn alle toonaarden heeft men kunnen lezen dat van de vroegere wedstrijd van het jaar Holland—België de „glamour" af is. Wat kan de smaak van het publiek toch veranderen. Voor de oorlog kon je als penningmeester ruzie krijgen met je beste vrienden als de (enkele) kaarten die de Bond per club toewees, zo eerlijk mogelijk moesten worden verdeeld. Er zijn jaren geweest dat de Bond een kwart miljoen brieven kreeg met aanvragen om kaartjes Holland—België. De dolste leugens werden gedebiteerd, de raarste smoesjes verzonnen om toch maar aan een kaartje te komen. Holland—België was een voetbal-weekend dat zijn stempel op de stad drukte. Zaterdagsmiddags stedenwedstrijd Amsterdam—Antwerpen of Amsterdam—Brussel bij Ajax. Dan diner in Americain en na afloop naar het Plein. Auto's met alle provincieletters van de Groningse A tot de Zeeuwse K. Willy's Bar, Chez Gaston, La Reserve en tot slot de kleine Club. Zondagsmorgens vroeg weer naar Americain, waar je alle voetbal-groten tegenkwam, waar de laatste smeekbeden klonken om „een kaartje". En dan naar het Olympisch Stadion met een sfeer als Ascot of Vincennes. Pantoffelparade voor de Ere-Tribune, muziek en winnen of verliezen: een waar voetbalfeest. Na afloop de zaterdagavond (nacht) nog eens dunnetjes overdoen. Ik moest er aan denken, toen ik tijdens de 100ste Holland—België met vele anderen zat te kijken naar Hillegom—A.F.C. Het idee, dat er vroeger een competitiewedstrijd gespeeld zou worden als Oranje in het veld kwam tegen de Rode Duivels! De straten in Amsterdam waren dan uitgestorven, want Han Hollander zond uit. Letterlijk uitgestorven en wat die middag betekende, hoorde ik eens van een bevriende buurman, die directeur was van de Gemeentelijke Waterleiding. Hij zei eens op de tram tegen mij: „Zondag is Holland—België. Vandaag gaan wij al maatregelen nemen." Verbaasd vroeg ik: „Wat heb jij nou met je Waterleiding te maken met Holland—België?" „Oh man, daar heb je geen idee van. Vlak na de wedstrijd loopt alles bij ons boven de maximum-druk. Want dan moeten alle mannen een plasje doen en alle vrouwen gaan theewater opzetten. Als we dan geen reserve hebben bijstaan, dan vliegt de hele Waterleiding uit elkaar." De Waterleiding „stand-byomdat Han Hollander uitzond. Een half miljoen plasjes en een half miljoen fluitketels. Dat is dan toch wel een populaire uitzending geweest, vindt U niet? Gesloten seizoen In den Haag heeft men nu eindelijk de tegenstribbelende gesloten seizoenkoe bij de horens gepakt. H.B.S., H.V.V., Quick, V.U.C. en Concordia (Delft is bij den Haag ingedeeld) hebben de Afdeling den Haag doen weten, dat zij na 15 mei alleen nog junioren wedstrijden spelen, indien deze van belang zijn voor het Kampioenschap en de Afdeling heeft dit over genomen. Wij juichen dit toe, al is en blijft de kwestie van het gesloten seizoen moeilijk. Althans als men de zaak lande lijk beziet. Er zijn nog heel wat plattelandsgebieden waar men zomer-veldsporten als honkbal en cricket eenvoudig niet kent en dan is het wel een beetje sneu. om de jongens hun enige veldspel voetbal te ontnemen. Ook al, omdat juist de voorzomer vaak ideale weersomstandigheden voor voetbal (vooral avond-voetbal) biedt. Maar dat men in het Westen, waar cricket en honkbal ingeburgerd zijn de deur dicht doet, lijkt ons heel nuttig. Ieder jaar weer komen spelers die zowel winter- als zomersport beoefenen, in de knoop met hun sportieve geweten en moet de technische commissies. Wat moet op een dag voorgaan? Voetballen in A.F.C. III, dat nog een kans op het kampioenschap heeft of cricketen in A.C.C. I, dat een zware uit wedstrijd heeft tegen Rood en Wit? Het antwoord van de beide elftalcommissies staat natuurlijk bij voorbaat vast en de speler weet zeker, dat hij een vlotte kans loopt, dat hij bij één van beide clubs gekanker krijgt. Als hij met het eerste cricketelftal mee gaat en A.F.C. III verliest, dan zeggen ze: „Dat heb je er nou van. Meneer moest zo nodig in een eerste elftal spelen." En als hij met A.F.C. III voetbalt en de cricketers verliezen, dan zeggen die: „Natuurlijk, voetbal is alleenzaligmakend. Cricket staat weer in het verdomboekje." Om dit soort vervelende kwesties te voorkomen is het in de streken, waar vooral door de tegenwoordige langdurige winters zomer, en wintersport elkaar dreigen te overlappen toch beter, voor de wintersport een definitieve sluitdatum vast te stellen. 11 ièft D.C.G. iets tegen ons, ik meen tegen het Eerste We kregen weer een flinke bons die zeer deed, zéér ten zeerste. Al was 't dan niet zo erg als „uit" 't was „goed genoeg" voor thuis. Maar juist toen 'k dacht, wéér in de schuit, toen redde Robbie Duis. Er was een man, ik noem geen naam, die overluid beweerde: „Het werpt op ons blazoen een blaam „dat De Gecombineerden „nu elf maal sterker zijn dan wij Toen moest 'k wel effe grijnzen. Oók, daar een „gozer" daarop zei: „l'aoder, een pietsie dei(n)ze En zie, ditzelfde D.O.G. verloor nu in Oostzaan. Dit maakt dat 't oude U.V.V. voorgoed staat onderaan Veel sterkte nu je werd de klos en next year back again. En loopt het sympathieke J.O.S. weer met de titel heen En wij? De gein is er nu af. De zon straalt op de velden. Voor cricket is het nu geen straf. Ook honkbal doet zich gelden. Last but not least, Henk Kappelhoff schiet als 'n raket vooruit! Zingt van: „Ga aanstonds uit de sof weer naar mijn Buitenfveldertshof." Da's dan een BEST besluit! Totosofdag, 15-5-66 B. S. LE MARCHÉ.

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 3