C .-SCHAKEL wmmmmm: V/an de Redactie 1895 No. 10 Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. ^'&ï*Ck/l5 Rerlaktie: J. T. Steensma, De Boelelaan 467, Amsterdam - z.. tel. 424941 H. de Bie. v. IJsselsteinlaan 36. Amstelveen, tel. 0 2964-1 8278 Administrateur: O. J. v.d. Heul. HobLemakade 115^. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer, Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam-w. 45e Jaargang mei 1966 Voorzitter Henk Kappelhoff is gelukkig na een verblijf van enkele weken in het Wilhelmina Ziekenhuis weer thuis. Enkele keren liet hij zich reeds op „Goed Genoeg" zien. Ook bij de beslissende wedstrijd van ons derde tegen Purmer. steijn kon hij niet wegblijven. En daar zijn we dan meteen bij het belangrijkste sportieve gebeuren van deze maand. Knal We hebben in A.F.C. een aantal legen- darische goals waarover nog altijd gepraat kan worden. Ik weet van Charles Lun- gens goals niet veel. Maar voor de mees ten onzer is de loei van Sonneveld in 1946 tegen K.F.C. die de wedstrijd besliste (4—3) nog welbekend. Dan hebben we de Anoul-goal van Kees Bouwens in een uitwedstrijd tegen J.S.V. in Jutphaas, welke er toe bijdroeg dat ons bestaan in de tweede klasse gered werd. Daarbij komt dan nu de knal van Nico Leloux tegen Purmersteijn. Hoe was de situatie? A.F.C. had één punt meer dan Purmesteijn en mocht zich dus met een gelijkspel kampioen noemen. In de eerste helft stevenden we regelrecht op de over. winning af. Al spoedig was het 1—0 en we behoefden maar af te wachten. Zo ging het echter niet, want onze voor- waartsen lieten mooie kansen liggen. En zo kwam het, dat we 5 mi u ten voor het einde tegen een 2—1 achterstand aankeken na een paar ongelukkige mo menten in onze achterhoede. Niemand gaf meer een stuiver voor A.F.C.'s kan sen. En plotseling haalde Nico Leloux uit voor een laatste krachtsinspanning en van grote afstand suisde de bal in het net. Er is nog afgetrapt. Lachende en huilende mensen stortten zich in een onontwarbare kluwe op de arme Nico. Jammer, dat Niek zich on middellijk in de wapenrok moest steken. Zo moeten we hem misschien missen in de tegen E.T.O. 2 en R.K.A.V.I.C. 2 te spelen promotiewedstrijden. Kampioenen En zo schaarde ons derde zich in het rijtje van 4 kampioenen. Zatten II, Junio ren Al, A7 en Senioren 3. Niet zoveel als andere jaren, maar toch een respecta bel gezelschap. A.F.C. feliciteert de zege pralende medestrijders van harte. Sneu is het, dat ons zesde de reserve 2e klasse weer moet gaan opzoeken. Jubileum Onze donateur, dokter J. de Koning recipiëerde j.l. zaterdag t.g.v. zijn vijfen twintig jarig jubileum. Jammer is, dat het elders in dit nummer gepubliceerde bericht U niet tijdig kon bereiken. A.F.C. wenst dr. de Koning geluk en hoopt, dat het hem nog lang gegeven zal zijn om zijn practijk uit te oefenen. Ander shirt Jos Lonnee mocht twee keer optreden in het Nederlands Amateur elftal tegen Oostenrijk, Jammer, dat er geen succes voor dit team was weggelegd. Peter van der Valk, Jules Theeboom en Kees Gehring traden in het Blauw Wit-tournooi op in het Amsterdamse Jeugdteam, met welk team Peter van der Valk het afgelopen weekend in Parijs heeft gespeeld. Mannen, allen gefeliciteerd met de uit verkiezing. Einde Zo zijn we dan na de verschrikkelijke winter 1965-1966 toch bijna aan het einde van het voetbalseizoen gekomen. De vol ledige standen in het volgende nummer zullen de zaak van dit seizoen definitief afsluiten. J. T. S.

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 1