h. heRfst On dit et datjes KEUKEN Sigarenmagazijn off. Volkswagen Dealer F. Vlietman zn. BeGunstiqinG van onze aövepteepöeps houöt öe schakel in stanö borst geklemd, zal ons gedurende ne gentig minuten vasthouden, gespannen, vol verwachting of onze Zuiderburen er in zullen slagen hun 1—0 voor sprong te behouden. Had de „Konink lijke" reeds in Brussel gedemonstreerd hoe je voetbal stuk kunt maken, hoe je voetbal kunt degraderen tot iets minderwaardigs, thans werd Europa ge toond, dat het preadicaat in de loop der jaren aan slijtage onderhevig is ge weest en dat het nu zonder meer dient als dekmantel voor een brok onder wereld, dat zich vermomd heeft in voetbalkledij. Ik schreef dit heet van de naald, heet van de buis, zo U wilt. Ware de ver wensingen, de vervloekingen, die ik niet meer kon binnen houden, verhoord, dan had Anderlecht reeds na twintig minuten alleen in het veld gestaan. Een Hollander is van nature een nuch ter mens, ik geloof niet, dat ik hierop een uitzondering maak, misschien lacht U een beetje meewarig (nu U dit leest, zijn we alweer een paar weken verder, de tijd relativeertmaar voordat ik aan dit artikeltje begon heb ik via de telefoon een telegram verzonden. Ik hoop, dat het ter bestemde plaatse komt, de mijnheer en de organisatie zijn be kend genoeg: Mr. Stanley Rous, FIFA, London. l'lease eliminate REAL MADRID for at least ten years Europa-Cup, if Soccer still means Soccer to you. Belachelijk? Goed, belachelijk. Het zal niet gebeuren, wie ben ik? Een van de vele miljoenen voetballiefhebbers; het telegram zal schouderophalend in de prullemand verdwijnen; een fanaticus. Ik koester me geen enkele illusie, het is een kwestie van afreageren, de opge kropte drift, die bij elke Madrileense smerigheid intenser werd. Telegram of een artikeltje, men leest het, men vergeet het, er is al zoveel gezegd en geschreven. We gaan over tot orde van de dag. De notenhouten muren, het comfor tabele leslokaal in het Real-paleis, ge legen naast de kapel, waar men voor de wedstrijd de gunst van de H. Maagd Maria kan bedingen. Les De leermeester (trainer) naast het schoolbord, het aanwijsstokje in de hand, het zwarte bord geeft de met kloek krijt geschreven vragen duidelijk weer. gebr. plieger heerlen, amtterdam 1. Grondregel: Hoe bereikt men het snelst dat een tegenstander z'n zelf beheersing verliest? 2. Hoe kan men per ongeluk een doel- verdediger verwonden? 3. Hoe kan men per ongeluk een ge vaarlijke voorhoede-speler verwon den? 4. Hoe forceert men een strafschop? 5. Hoe kan men een tegenstander, die men even vriendelijk op de wang tikt, bedoeld als sportief gebaar, toch deerlijk verwonden met de nagels? 6. Hoe krijgt men op de meest doel treffende manier de knie in het on derlichaam van de tegenstander? 7. Hoe kan men de team-genoten op adem laten komen door een blessure voor te wenden? 8. Op hoeveel manieren kunnen wij het tempo uit de aanval van tegenstan der halen? 9. Hoe intimideert men een scheids rechter? 10. Hoe spuugt men een tegenstander in het gezicht bij een kopduel? Ik ben inkonsekwent; na Brussel had ik me voorgenomen om niet meer te kijken. Als de datum nadert, de gesprek ken toenemen, het voetbalhart steeds onrustiger wordt, wordt het principe verlochend. Excuus? De ijdele hoop? Of om zekerheid te krijgen? Het laatste is jammer genoeg waarheid geworden. Volwassen mannen, met naar ik aan neem een redelijk denkvermogen, die terwille van het gouden kalf hun eigen onmacht demonstreren, niet wetende, dat ze met elke vertragingsactie, met elke gemeenheid, met elke onderwereld truc, een spade steken voor hun eigen graf. Elke schep verse aarde, het graf ligt al wagenwijd open, wordt voorzien van een scanderend „Anderlecht, hahaha of „Olé, olésoepel, bijna automa tisch bereikt men de apotheose, door het lesje van het schoolbord naar de letter na te leven. Clubbesturen worden aangeschreven, scheidsrechters geadviseerd tot strenger optreden, regelmatig publicaties van stoute jongens, omhoog geheven vin gers van mensen, die het ernstigste vre zen voor de toekomst. I Een telegrammetje, belachelijk. Wat dan? Niet meer gaan kijken, niet meer voor het kastje gaan zitten, principieel zijn? Of deze voetbalgangsters naar de letter van de wet behandelen, opsluiten, uitsluiten, doorhalen wat niet verlangd wordt. KAREL BRAND Amstelveenseweg 294 Telefoon 72 78 42 Inlevering A.F.C. - fotoformulieren Geluk gewenst AFC wenst H.K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H. Claus Prins der Nederlanden van harte geluk met hun huwelijk en hoopt, dat gelukkige jaren hen mogen zijn beschoren. Image Onze goede voetbalclub heeft nu een maal de naam van Fuifclub. De F in onze letters staat daar duidelijk, zo meent men. Goed, op gepaste tijden zijn we niet afkerig van gezellige feestjes, maar er wordt getraind, dat de stukken er af vliegen en er wordt gevoetbald. Al onze teams zijn op de velden tegen standers geworden, met wie terdege rekening moet worden gehouden. Dat we daarnaast en daarachter qua ge zelligheid de jaloezie opwekken van sommigen onzer tegenstanders is een tweede zaak. Het amateurschap biedt, bij alle sportieve verplichtingen, nu eenmaal gemakkelijker de gelegenheid om de zaken wat gezelliger aan te kijken dan het professionalisme. Het hele seizoen een kanon in je schoen. garage verkoop - inkoop - service Plantage Middenlaan 19 Tel. 5 80 01 - Amsterdam 3

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 3