V/an de brug Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redakteur: J. T. Steensma. De Boelelaan 467, Amsterdam-z., tel. 424941 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132. Telefoon 180710, Amsterdam-w. 45e Jaargang maart 1966 Noy*-- De competitie. Van de drie in deze periode gespeelde wedstrijden wist ons f eerste er slechts één te winnen. Tegen Sparta gingen wij roemloos met S—0 ten onder na een van onze zijde slechte wedstrijd. De verdediging waarin Jos Lonnee node werd gemist maakte drie lelijke fouten, die evenveel doelpunten ten ge volge hadden, terwijl onze voorhoede niet tot scoren kwam, hoewel de kansen zich wel voordeden. De week daarop tegen Purmersteyn tapte ons elftal uit een geheel ander vaatje. Dit was een alleraardigste wedstrijd met goed voet bal van onze kant, waarbij het scoren ditmaal niet werd vergeten. Na goed naar binnen te zijn gekomen schoot Frits Röhrig nummer één in het net. Toen kreeg Rob Duis het op z'n heu pen en scoorde na goed doorzetten de scheidsrechter had er gelukkig geen bezwaar tegen de tweede goal. Rust. Jos Kemma wilde niet achter blijven en maakte daarna twee mooie doelpun ten. Ook het tweede en derde wonnen die dag, zodat wij met tevreden gezichten naar het clubhuis trokken om aan vreemden te verkondigen dat onze K.- N.V.B.-elftallen drie wedstrijden had den gespeeld, ze alle drie hadden gewon nen, met de doelcijfers 11—1. Niet zo gek, wat? Maar als je denkt het wel te kunnen, zit je er meestal vlak naast en dat ondervond ons eerste de week daar op tegen UW. Niet onaardig veldspel, maar het tempo lag veel te laag. Ernst Huisman schoot bij een volkomen onge vaarlijke voorzet, na missen van onze doelman, in eigen goal. En dit presentje gaf UW zoveel moed, dat het enthou siast kwam opzetten en een goed doel punt maakte, dat onze verdediging ech ter had kunnen voorkomen. Na rust heeft AFC wel ijverig, maar zonder veel overleg, tevergeefs getracht de achter stand weg te werken. Neen jongens, dat was geen beste beurt en de vertoningen die ook enkele van onze spelers op het veld meenden te moeten opvoeren kun nen beter achterwege blijven. Wij heb ben nu 14 punten uit 13 wedstrijden en het is zaak er zo vlug mogelijk nog 6 bij te halen, want het is lang niet onmogelijk, dat de finish van deze com petitie uitermate spannend gaat worden en dan kun je maar beter helemaal veilig staan. Het tweede heeft zich ge lukkig goed hersteld van de inzinking na de gedwongen rusttijd. Er kwamen een overwinning en twee gelijke spelen uit de bus. Ook het derde deed het goed door na onnodig één punt ver speeld te hebben tegen DVAV, twee flinke overwinningen te behalen. Denk er om mannen van het derde er mogen nu geen punten meer verloren gaan, want op het kampioenschap van het derde heeft AFC zijn zinnen gezet. Het vierde en vijfde blijven flink doorgaan met punten verzamelen. Wat jammer dat het vierde zo'n zwakke start heeft gehad! AFC—Ajax bracht helaas guur weer, hetgeen velen thuis deed blijven. Toch kan nog 4.000,— aan de goede doelen worden afgedragen en dat is nog altijd de moeite waard. Voor de rust, met de halve storm mee, gaven onze jongens goed partij en was de vreedzame strijd het aanzien best waard. Na de rust was Ajax uiteraard oppermachtig en in een minimum van tijd was het 5—1. Het einde kwam met 6—1. Toon Hermans was zo vriendelijk de aftrap te doen, Leo Horn floot, kortom de allure was er, maar zoals gezegd waren de weer goden ons niet welgezind. Het televisie toestel, dat men kon winnen bij aankoop van een programma, viel op een onver kocht lot. Na de wedstrijd verenigden Ajax en AFC zich in het clubhuis, er werden veel hartelijke en welgemeende woorden gesproken. Het was er druk, een heel goed trio hartelijk dank Otto van Rijn zorgde voor goede muziek. Iedereen was tevreden en meen de dat dit best nog eens voor herhaling vatbaar was. Heel veel medewerking hebben wij gehad en alles geschiedde zonder enige kosten. Speciale hulde aan Drukkerij Grafia, die de programma's gratis drukte, Jan Meijer, die in heel korte tijd voor de nummering zorgde, aan de KNVB afdeling Amsterdam voor het beschikbaar stellen van vaantjes, aan notaris Posch, die de loting verrichtte, aan het Koggeschip, die de raambiljet ten drukte en verspreidde, aan Karei Swart die zorgde voor een speciale cir culaire aan de leden en ten slotte aan de P. en P. Commissie en aan mijn mede-bestuursleden die zich allen heb ben ingezet om het geheel tot een suc ces te maken. Hartelijk, hartelijk dank. HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 1