Pupillen Voetbalschandaal in Engeland Meer Datjes DE SELL KEUKEN BeGunstiGinG van onze aöveRteeRöeRS. houör. öe schakel in stanö Nadat ons elftal in de vorige compe titie als 1ste was geëindigd, waarin wij goed voetbal hadden gespeeld, zijn wij nu met een nieuwe competitie begonnen met aanmerkelijk sterkere tegenstanders. Wij hebben een zeer slechte start gehad, het geen volgens mij te wijten is aan het stop zetten van de training in de wintermaan den. Hoewel het weer vaak zeer slecht was zouden volgens mij vele spelers graag ver der getraind hebben. Misschien kan dit hel volgende jaar anders geregeld wor den. De eerste wedstrijd tegen D.C.G. lever de een fikse nederlaag met 8—0 op. Onze tegenstanders waren bijzonder goed, voor al wat conditie en techniek betrof. De tweede wedstrijd tegen Roda '23 werd op een zeer slecht veld gespeeld en leverde eveneens een nederlaag op (2—1). Volgens mij hadden wij deze wedstrijd kunnen winnen, maar de tegenstander was iets gelukkiger in het benutten van kansen. Gelukkig hebben wij ons hierna hersteld. Tegen TABA boekten wij een 3—2 over winning. Na met 3—0 te hebben voorge staan verrastte de TAB A-voorhoede onze verdediging volkomen met 2 treffers in de laatste 5 minuten. Onze vierde wed strijd tegen N.F.C. wonnen wij met 3—0, waarbij bleek, dat wij onze oude vorm enigszins hadden teruggevonden. Wij heb ben momenteel 4 punten uit 4 wedstrij den en zijn vast van plan nog goede resul- taten te gaan boeken. Verder roep ik de jongens nogmaals op de training te blij ven bezoeken. Vriendschappelijk verloren wij nog van U.V.V. (2—0) en verloren de wisselbeker aan K.H.F.C. Wanneer alle wedstrijden dit seizoen gespeeld zijn zal ik U nader inlichten. HANS VAN DIJK. IVTa de grote treinroof een paar jaar ge- leden is nu wel de grootste stunt van de laatste paar jaren in Londen gepleegd. De wereldbeker werd gestolen, en geluk kig een dag of wat later weer terugge vonden door de nu wel beroemde hond Pickles. Beloningen voor het vinden van deze beker waren intussen opgelopen tot 60.000 gulden, waaronder 10.000 gulden, uitgeloofd door Tommy Trinder, voor zitter van Fulham. Maar de baas van de hond heeft, tot op het ogenblik, alleen maar 5000 gulden ontvangen. Dit is een schandaal, maar het ergste komt nog. Joe Mears, voorzitter van Chelsea en van de F.A. bracht een claim in. Hij zei dat door zijn werk hij er voor zorgde dat de dief werd gearresteerd, maar door zijn actie werd de beker niet teruggevonden. Door zijn actie heeft Joe Mears zijn al tanende populariteit niet veel goeds gedaan en heeft hij van zoveel kanten kritiek op zijn handelwijze gekregen dat hij zijn claim heeft ingetrokken. Als voorzitter van de F.A., van een body die verantwoordelijk is voor de organisa tie van de wereldkampioenschappen, had hij blij moeten zijn dat de beker gevon den was en niet zo kortzichtig moeten zijn om zijn toch al niet klein vermogen met nog een 60.000 gulden te vergroten. Het enige wat Joe Mears nu te doen staat is af te treden als voorzitter van de F.A. Het is schandalig dat zo'n heb zuchtige man de leiding heeft van deze organisatie. Wereldkampioenschappen. Er zijn weer vele dingen gebeurd hier in Engeland. Chelsea is in de halve finale van de inter-cities fai cup, in het Hol lands de Jaarbeursbeker, Manchester United in de halve finale van de Europa- stip, West Ham United, Liverpool en Celtic, alle drie in de halve finale in de Europa-cup voor bekerwinnaars! Mis schien herinnert u zich nog een artikel dat ik schreef een paar maanden geleden, en waar ik voorspelde dat het Engelse voetbal zijn stempel op de Europse com petitie zou drukken, en hoel En nog een paar maanden en dan de eindronde voor de wereldkampioenschappen. Alf Ramsey is nog steeds bezig een Engels elftal te creëren dat deze kampioenschappen gaat winnen. En Alf Ramsey hee.ft zijn moei lijkheden. George Eastham, een van zijn kandidaten, speelt nu in het 2e elftal van Arsenal, Bobby Moore, captain van West Ham en Engeland, is door Ron Creen- wood, de manager van West Ham, van het aanvoerderschap ontheven en loopt een enorme kans uit het le elftal van West Ham gelaten te worden. Bobby Moore staat nu op de transferlijst en zijn transfersom ligt tussen de \x/% en 2 mil joen gulden. Wat een problemen voor Alf Ramsey. Zijn 4—3—3 systeem schijnt te werken, Engeland is ongeslagen Brits kampioen geworden door op 2 april in Hampden Park in Glasgow Schotland met 4—3 te verslaan, de grote verrassing van dit jaar en waarover de Schotten helemaal niet tevreden zijn. De Schotten zijn ervan overtuigt dat Engeland kansloos is, maar daarmee zijn wij het er hier in Engeland helemaal niet mee eens, wij zijn ervan overtuigd dat in de finale in Wembley, Engeland zal spelen, en als het deze keer zo zal gaan als de laatste Wereldkam pioenschappen toen Zweden 2e werd in 1958, Chili 3e in 1962 dan zal Engeland ditmaal le worden! Vanuit een zonnig Eastborne groet ik alle A.F.C.-ers en hoop ik tot de volgende keer. R. F. DOMHOF. Roem. 11/|"ET roem en eer beladen keerden on- ze oudste medestrijders, de vetera nen, uit Deventer terug. De één wat eer der, de ander wat later, maar maandag avond waren ze er weer allemaal. Op 23 en 24 april organiseerde U.D. 1875 het toernooi der „Oude Garde", Deelnemende clubs waren in poule A: H.B.S., P.W. en A.F.C. In poule B: V.O.C., Kampong en U.D. De uilslagen luidden als volgt: P.W.—A.F.C. 0-0, H.B.S.—P.W. 2-7, A.F.C.—H.B.S. 6—0. In de andere poule werd U.D. via overwinningen op Kam pong en V.O.C. eerste. Inmiddels was na het sneuvelen van enkele prominen ten een beroep gedaan op nuchtere Mo- kummers. Resultaat bleef niet uit. A.F.C. klopte de organisatrice van dit jaarlijks festijn met 4—1 en zet de grote beker voor het zoveelste jaar in onze kast. Inmiddels past een dankwoord aan de mannen van U.D., die een en ander met alle diners, lunches en vooral het „pas sagieren", voor elkaar hebben gemaakt. Waar zijn we volgend jaar? gebr. plieger Heerlen, Amsterdam Sof. Napoleon en andere heersers zagen wel eens kans de dagen en de geschiedenis naar hun hand te zetten. Het A.B.C.- llestuur is daar kennelijk nog niet aan toe, want met één dag winst op de tijd rekening was A.B.C. uit de misère ge weest. Nu moest door de hevige hemel- watering van 23 april het toernooi om de Hans Volkers Trophee worden uitge steld tot 1967. De 24ste en 25ste was het goed tot schitterend weer, maar daarme de kon onze honkballende dochter haar voordeel niet meer doen. Enfin, veel suc ces in de Competitie en volgend jaar een geslaagd toernooi wenst A.F.C. aan de The Reds. Verleden Weekend. Niet wetende, wanner U deze Schakel in huis krijgt, merk ik op, dat ik met deze kop bedoel het weekeinde van 23 en 24 april. Van de hogere senioren speelde slechts het derde. Van dat woord- 7

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 7