gandi Mixed Pickles Persvers drukkerij joh. meijer PLIEGER KEUKENS (vervolg) Uitslagen Er is een bekend gezegde: „De wedstrijd is nooit verloren vóór het eindsignaal klinkt". Hoe waar dit is, heeft in de loop van dit seizoen in onze afdeling VVB bewezen. In de thuiswedstrijd tegen UW was de ruststand 5—2 in het voordcel der 1 trechtenaren. Dan lijkt het zaakje wel bekeken. Maar toen de scheidsrechter die middag tiid floot was de uitslag7—5 voor WB! Dat is toch wel heel knap. Over uitslagen gesproken: ons dierbare eerste is weer bezig in zijn oude fout te vervallen en wel uiterst zwak spel in uitwedstrijden. Dat is merkwaardig genoeg, bijna altijd het geval geweest met AFC. De saillante uitzondering was het seizoen 1960—1961 en toen werden wij dan ookprompt kampioen. Tussen haakjes: Wat leven wij toch snel Al weer vijf jaar eerste klasser! Die wedstrijd tegen Celeritudo lijkt verleden jaar gespeeld te zijn. En nu dit seizoen. Begin april had ons eerste veertien wedstrijden gespeeld, nl. 9 thuis en 5 uit. (Ten zeer crvelende verhouding overigens.) De resultaten waren na die veertiende wedstrijd als volgt- Thuis 9 6 1 2 13 18-9 1.44 Uit 5 1 1 3 3 5-11 0.60 Dit verschil moet een mentale oorzaak hebben. Het is sporttechnisch toch niet helemaal te verklaren dat wii van Purmersteijn uit verhezen met 4-2 en thuis winnen met 4-0! Voer voor psychologen! j. \y pERSVERS (laat de zetter alsjeblieft niet de eerste .v weglaten) is de naam van een nieuwe rubriek in uw Schakel. Een rubriek waarin berichten zijn opge nomen uit dagbladen, andere periodieken en clubbladen, waarin ik veronderstel dat ze interessant voor u zijn. Al of niet voor zien van commentaar. Vanzelfsprekend betreffen deze berichten uitsluitend voet bal. Berichten uit de pers die hopelijk voor u nog vers zijn. Ik mag toch wel aanne men dat niet iedere krant dagelijks onder uw ogen komt. U hebt uw eigen krant, waaraan u bent gewend, en zou voor geen prijs op een andere krant overstappen. Want waarom zou een liberaal het Vrije Volk lezen? Waarom zou een anti-royalist zich op de Trouw abonneren? Waarom zou een Protestant de Volkskrant in zijn bus willen hebben? Sporadisch. Ook gedeelten uit verslagen van de door ons eerste elftal gespeelde wedstrij den zullen in Persvers worden opgeno men. Waarbij het vaak aardig is te con stateren hoe verschillend deze verslagen zijn. Nu zal dit niet geregeld gebeuren om de doodeenvoudige reden dat er nog sporadisch iets over de wedstrijden van A.F.C. in de dagbladen staat. Met name de ouderen in onze vereniging zullen hieraan moeten wennen. Leden die zich er nog niet bij kunnen neerleggen dat het amateurvoetbal voor de sportjournalisten niet meer belangrijk is. Helaas, maar niets aan te doen. Neem de wedstrijd tegen V.V.B. op 11 april. Ik heb een zevental kranten doorgebladerd, waarbij bleek dat plastic uitvoering plaatstalen uitvoering - 11 1 kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 07 10 slechts twee bladen (De Volkskrant en De Telegraaf) de wedstrijden uit afdeling A van de eerste klasse in 't kort beschrijven. Buitenspel? De vijf andere volstonden met een alge meen overzicht van alle eerste klas-afde lingen, waarbij alleen enkele woorden waren gewijd aan de belangrijkste wed strijd van het weekeinde (een overwin ning van J.O.S.), of lieten het slechts bij uitslagen en standen. Vergelijk ik de verslagen van de wed strijd tegen V.V.B. uit de Volkskrant en De Telegraaf, dan lees ik in het katholieke ochtendblad dat bij de stand 2—2 een „treffer van de ver opgerukte Amster dams rechtsback Huisman wegens hinder lijk buitenspel van een medespeler werd afgekeurd". De Telegraaf verslaggever maakt geen melding van dit afgekeurde buitenspeldoelpunt. Hieruit mag ik con cluderen dat het doelpunt van Huisman terecht werd afgekeurd door de scheids rechter. De Volkskrant vermeldt dit im mers en was het doelpunt ten onrechte ongeldig verklaard, dat had de Telegraaf hiervan zeker melding gemaakt. Afgaande op beweringen van enkele van onze eerste elftalspelers en van trainer van Dijk, zou A.F.C. met 3—2 moeten hebben gewonnen indien de scheidsrechter een goed doel punt niet zou hebben afgekeurd. Tegen gestelde beweringen dus, waarbij niet mag worden vergeten dat de verslaggevers het objectief zien en trainer en spelers van A.F.C. niet. Niet rouwig. Niet meer nieuw, maar desondanks voor u misschien nog vers, is een artikel over A.F.C. in het blad „Voetbal Internatio nal". Een artikel, waarin schrijver Pieter van de Vliet een babbeltje maakt met Jos Kemna. Onze eerste elftalspeler zegt in dit artikel, als het kampioenschap ter sprake komt, dat hij er niet zo rouwig om is als A.F.C. ook dit jaar geen kampioen wordt. „De tien wedstrijden in de zomer maanden zijn eigenlijk te slopend voor eenvoudige amateurs", aldus laat de schrijver Kemna zeggen. „Nee, dan speelt Jos toch liever in het Amsterdams elftal of op een doordeweekse dag tegen Ajax. Zo staat het ook met Nol Kuikens (22) de talentvolle keeper van de Reds en sinds kort ook van het Nederlands amateur, elftal", zo gaat het artikel verder. Naar het betaald voetbal zal Jos Kemna nooit gaan, aldus Voetbal International. „Ik zou er trouwens geen tijd voor hebben", zo beweert Kemna in het zeer zeker lezens waardige en dit seizoen voor het eerst ver schijnende sportblad. „Voetbal Internatio nal", dat nog stelt dat A.F.C. er tegen De Spartaan weinig van heeft laten blij ken een kanon in de schoen te hebben, illustreerde het artikel met twee foto's. Eén van Kuikens in actie en de andere van het gehele team. Waarbij de namen van de spelers vermoedelijk in een hoge hoed zijn geschud voordat zij in het onderschrift werden vermeld. Desondanks een interessant artikel. PLAGIARIS. de italiaanse keuken Imp, gebr. plieger heerlen, amsterdam poolt Allen mee, het is voor A.f.c. 6

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 6