laestro Rondom het W/ereldvoetbaltoernooi* (III) HOF VAN HOLLAND NYLONKOUSEN! pooLt ALLen mee, het is voor A.f.e. 4 Enquête. Luis Suarez, de Spaanse voetballer, die thans voor Inter (Milaan) uitkomt, wordt in zijn geboorteland nog steeds als de beste voetballer van het Iberisch schier, eiland beschouwd. Aan zestienhonderd Spaanse voetbal-deskundigen is namelijk gevraagd hoe zij het nationale elftal voor het wereldtoernooi in Engeland zouden samenstellen. Hierbij vergaarde Suarez liefst alle zestienhonderd stemmen. Op vallend is het dat ook de andere twee in Italië spelende Spanjaarden in de opstel ling voorkomen, namelijk Peiro, eveneens Inter, en Del Sol, die de kleuren verde digt van de Turijnse club Juventus. De enquête leverde het volgende resultaat op: Iribar (Bilbao); Rivilla (Atletico, Madrid); Olivella (FC Barcelona); Zocco (Real Ma drid); Sanchis (Real Madrid); Suarez (Inter, Milaan); Del Sol (Juventus, Tu rijn); Ufarte (Atletico, Madrid); Amancio (Real Madrid); Peiro (Inter, Milaan) en Gento (Real Madrid). Het is nog lang niet zeker dat de Spaanse bondscoach illalonga de 33-jarige Gento mee naar Engeland zal nemen. Uitgeleend. De twee Braziliaanse voetballers Ama- rildo en Jair, die in Italië respectievelijk spelen bij AC Milaan en Internazionale, zullen in het wereldvoetbaltoernooi voor Brazilië mogen uitkomen. De beide Itali aanse clubs hebben er in toegestemd dat Amarildo en Jair na afloop van de Itali aanse competitie (22 mei) naar Brazilië vertrekken om zich op Engeland voor te bereiden. Brazilië bereidt zich overigens zeer intensief voor. De spelers zullen tijdens een tiental wedstrijden op hun be kwaamheid worden getest. Deze wedstrij den worden niet alleen tegen Zuidameri- kaanse ploegen gespeeld. Het elftal van Noord-Ierland zal in Brazilië twee keer trachten zo goed mogelijk partij te geven. De Braziliaanse voetballeiders hebben het gehele oefenschema vastgesteld in de periode tussen 14 mei en 15 juni. Afwis selend wordt gespeeld in Rio de Janeiro en Sao Paulo. Daarna vertrekt het Brazili aanse team naar Westeuropa, waar onder meer in Glasgow tegen de nationale Schotse ploeg wordt aangetreden. Recordverkoop. De verkoop van de toegangskaarten voor het voetbaltoernooi loopt bijzonder goed. Alle biljetten geldig als abonnement voor tien wedstrijden (inclusief de finale op 30 juli) zijn al uitverkocht. In totaal is er al voor ruim tien miljoen gidden aan kaarten verkocht. Gedurende de laatste tien weken was het gemiddelde 500.000 gulden per week. De toegangskaarten, gel dig voor alle 32 wedstrijden, die geduren de de 20 dagen worden gespeeld, zijn voor het grootste deel al verkocht. Voor vijfde keer. De doelverdediger van het Mexicaanse elftal, Antonio Carbajal, gaat naar het eindtoernooi in Engeland met een bijzon der record. Hij doet de komende zomer voor de vijfde keer mee aan een wereld kampioenschap. Carbajal, die 38 jaar oud is, staat met dit record in zijn land op een eenzame hoogte. Veel kritiek. Veel kritiek is losgebarsten over de mo gelijkheid dat een muntstukje of een blokje het wereldkampioenschap in Enge land zal moeten beslissen. In het eindtoer nooi is namelijk geen ruimte vrij gehou den voor beslissingswedstrijden. Wanneer in de groepen teams hetzelfde aantal pun ten hebben en wanneer ook het doelge- middelde gelijk is, zal het lot moeten be slissen welke ploeg naar de kwartfinales overgaat. Ook in extra wedstrijden voor de kwart- en halve finales is niet voorzien. Wanneer de verlenging dus geen winnaar oplevert, zal de scheidsrechter een munt stuk moeten opgooien. Alleen de finale kan in zijn geheel worden overgespeeld. De voorzitter van de FIFA Sir Stanley Rous, zei over deze, ook al in Europa- Cup-toernooien hevig bekritiseerde moge lijkheid: „De reglementen schrijven voor dat de ploegen na elke wedstrijd 48 uur rust moeten hebben. Als extra-wedstrijden worden toegestaan, zou het toernooi lan ger dan een maand kunnen duren. En dit is onmogelijk in verband met de natio nale competities. Het nemen van straf schoppen om een beslissing te krijgen is niet in het reglement opgenomen", aldus Rous. Royement. Het elftal van Noord-Korea riskeert een royement door de FIFA. De Noordkorea- nen, die al enkele waarnemers naar Enge land hebben gestuurd, gaan nl. enkele oefenwedstrijden tegen communistisch China spelen. Dit land is echter niet bij de FIFA aangesloten en het is niet toege staan tegen niet-leden van deze internatio nale voetbalorganisatie te spelen. De orga nisatoren waren aanvankelijk van plan de KOM EENS KIJKEN IN BODEGA REMBRANDTSPLEIN 5 ZAAL BESCHIKBAAR DIR. PIM BAKKER N'oordkoreanen op de vingers te tikken, maar besloten dit later niet te doen. Be- vreesd voor de kans dat zij dan niet op het toernooi zouden komen. Hoe de FIFA zal reageren, moet nog worden afgewacht. Probleemspelers. Vijf landen (Italië, Portugal, Engeland, West-Duitsland en de Sowjet-Unie) zitten thans met een probleemspeler. Gianni Rivera, de tengere binnenspeler van AC Milaan, is uit vorm en Italië wordt op coach Edmondo Fabbri druk uitgeoefend om Rivera te vervangen door zijn clubge noot Mario Corsi. Ook Eusebio, de Zwarte Panter van Benfica, is thans ook niet in de vorm, die men van hem gewend is. In de laatste competitiewedstrijden werd Eusebio goed in bedwang gehouden door zijn tegenstanders. Jimmy Greaves, de kleine binnenspeler, die eens als Enge- land's best doelschutter bekend stond, heeft door ziekte een groot deel van het seizoen gemist en is nog niet goed op dreef. De Westduitser Uwe Seeler heeft volgens voetbalkenners veel van zijn uit houdingsvermogen en moed verloren sinds hij in 1965 door een beenletsel twee maanden aan de kant zat. De Rus Eduard Streltsov, de gevaarlijke aanvaller van het Sowjet-elftal is om disciplinaire redenen onlangs niet naar Zuid-Slavië meegeweest. Afgewacht moet worden of Streltsov tijdig weer in de gunst van coach Morozov komt om mee naar Engeland te mogen. HANS DE BIE. Draag die kous!

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 4