Van de brug STfrf n ÏÏM IJTw-Jl No. 8 Bob Steeman f Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Rerlaktie: J. T. Steensma, De Boelelaan 467. Amsterdam - z.. tel. 424941 H. de Bie. v. IJsselsteinlaan 36. Amstelveen, tel. 0 29 64- I 82 78 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam-w. 4 5e Jaargang maart 1966 ?ind april en nog 4 is het weer zo danig dat veel vel- l den moeten worden afgekeurd. De mees te elftallen hebben nog vijf of meer wedstrijden voor de boeg, dus het wordt juni voor de compe tities zijn afgelopen. En dan nog maar vrolijk beginnen aan kampioenscompetities en promotie- en degradatiewedstrijden! Het slechte weer en de vertoningen die Real Madrid ons keer op keer voorschotelt vormen wel een grote anti-propaganda voor onze mooie sport. Ons eerste elftal heeft in de afgelopen periode wel zeer wisselende resultaten behaald. Na de debacle tegen DCG, waar we met 7—0 ten onder gingen tegen een team dat na de rust alles luk te en daarbij snel en goed voetbal speel de, was de vrees niet ongegrond, dat ons elftal van de kook zou zijn. Maar ge lukkig bleek niets minder waar, want de volgende twee lastige uitwedstrijden te gen VVB (belust op revanche wegens de in Amsterdam geleden 4—1 nederlaag) en Hillegom (lang niet vrij van degra- datiezorgen) leverden drie punten op, zodat wij met 19 punten uit 17 wedstrij den weer vrij kunnen ademhalen. De eerste mei spelen wij tegen JOS, dat de punten nodig heeft om kampioen te wor den. Onze jongens zullen ongetwijfeld hun sportieve plicht doen en, wat dek sel, wij moeten toch kunnen winnen óók? Dat zou dan geloof ik wel de eerste maal zijn dat wij punten op Drieburg wegsnoepten! Het tweede vindt dat het een voorbeeld moet nemen aan het eer ste en staat daarmede wat resultaat be treft precies gelijk; dus ook 19 uit 17, waarmede wij in deze zware afdeling te vreden moeten zijn. Het derde staat nog bovenaan, maar leed tegen TOG een 1—0 nederlaag, na een wedstrijd die van AFC-zijde wel zeer teleurstelde. Was dit nu een elftal dat vocht voor promo tie? Een slappe vertoning, tempoloos sommige spelers leken af en toe een Kal- verstraatje te maken en zonder enige overtuiging! Als Bob Plantinga niet en kele malen prachtig had gered, zou de uitslag er nog heel anders hebben uitge zien. Neen, wil dit elftal kampioen wor den, dan zal uit een heel ander vaatje getapt moeten worden. Hoe komt dit nu? Wordt er niet voldoende getraind? Gebrek aan strijdlust? Beide naar mijn smaak en het een als gevolg van het ander. Kom jongens, juflie weten hoe belangrijk deze promotie voor de club is. Jullie zijn toch geen Jan Salies, maar kerels van Jan de Wit! Wij allen reke nen op jullie. Het vierde blijft het heel goed doen, maar is enkele wedstrijden achter geraakt. Een kampioenskans zit er nog altijd in. Vijf en zes strijden he vig om degradatie te ontlopen, maar hebben nog enkele punten nodig. Kunt U zich bij deze stand van zaken de moeilijkheden van de elftalcommissies A en B voorstellen? Onze Junioren A heb ben nog steeds kans op het kampioen schap. Zeer verheugend maar ook dit vergroot nog de zorgen van de elftal commissies! Onze vriend Gerard Burger is geluk kig weer hersteld na eert maagaandoe ning. Proficiat en veel geluk in je nieuwe woonplaats. Cor en Rie Kerker waren op 24 april 25 jaar getrouwd, waarvan AFC niet on kundig is gebleven! Cor en Rie, nog maals geluk gewenst en met jullie kin deren nog tientallen goede jaren. HENK KAPPELHOFF Geheel -onverwacht overleed op 68-jarige leeftijd een van de in jaren van lidmaatschap - oudste AFC-ers. Oud-speler, is Rob zijn club altijd trouw ge bleven, al zagen wij hem jarenlang door verandering van woonplaats en drukke werkzaamheden weinig, maar nadat hij zich uit zaken teruggetrokken had, was de rit van Den Haag naar Amsterdam voor Bob geen beletsel om een paar maal per week in ons midden te zijn, waarbij hij bij de oude vriendschappen nieuwe aanknoopte. Nu is deze altijd vriendelijke, altijd correcte figuur uit ons midden verdwenen. Onze innige deelneming gaat uit naar zijn echtgenote, waarmede hij zoveel tientallen jaren lief en leed heeft gedeeld. Beste Bob, wij danken je voor je vriendschap en zullen je niet vergeten. H.K.

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 1