Marshall Rondom het U/ereldv/oetbal- toernooi drukkerij joh. meijer kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 07 10 Dames- en Herenschoenen off. Volkswagen Dealer F. Vlietman zn. BequnstiGiiiG van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Dodelijk voor voetbal. TAe niet als een bepaald bescheiden mens bekend staande Bela Guttman, de 65-jarige coach van Benfica, heeft zich niet positief uitgelaten over zijn verwachtingen van het wereldvoetbal toernooi, dat in juli in Engeland zal worden gehouden. „Dit eindtoernooi zal worden beheerst door defensief voetbal" aldus meent Guttman. „En defensief spel is dodelijk voor het voetbal. Als in Engeland zal blijken dat hoop op aan vallend spel niet meer gerechtvaardigd is, dan heb ik er geen zin meer in. Dan stop ik er mee. Is er wel reden tot die hoop en is er dan nog een ploeg die mij wil hebben, dan zal ik die gaan coachen". Boeten. Guttman gaat zelfs zover dat hij be weert dat er maar drie of vier ploegen zijn die nog steeds aanvallend spelen: Uruguay, Spanje en Brazilië en heel misschien Portugal. „Ook Engeland speelt meer en meer verdedigend en dit land zal er op het komende wereldtoernooi mooi voor moeten boeten", zo liet Gutt man zich uit. „Let op mijn woorden. Het gaat op die manier de verkeerde kant uit. Spoedig zal het wetenschappelijke voetbal dood zijn en zal er aan coaches geen behoefte meer bestaan", aldus voorspelde de Benefica-coach, die overi gens geen poging achterwege laat om in het nieuws te komen. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 Beste achterhoeden. Guttman wordt in zijn menig groten deels gesteund door Alf Ramsey, de manager van het Engelse voetbalelftal. Ook hij beweerde onlangs dat de na druk helaas meer en meer op verdedi gend spel komt te liggen. Volgens Ram sey hebben de ploegen met de beste achterhoeden de grootste kans op de eindzege in het komende toernooi. „Let maar eens op de Italianen", aldus de Britse voetballeider. „Die hebben een zeer goede verdediging en zijn zeker favoriet voor de wereldtitel". Niet te passeren. Het is inderdaad zo dat de Italiaanse ploeg bewezen heeft een vrijwel niet te passeren verdediging te hebben. In de wedstrijden voor de voorronde van het wereldtoernooi gelukte het Schotland pas in de allerlaatste minuut met 1—0 van Italië te winnen. In deze ontmoe ting was de Italiaanse verdediging in topvorm met de beide achterspelers Facchetti en Burgnich, allebei van In- ternazionale. In de returnwedstrijd ze gevierde Italië met 3—0. Toen stond de achterhoede van de Italianen geen enkel doelpunt aan hun Schotse tegen standers toe. Geheel uit vorm. Overigens baart de keuze van de spe lers voor het Engelse elftal Alf Ramsey veel zorgen. Twee van zijn beste spelers, George Eastham en Joe Baker, beide van Arsenal, zijn geheel uit vorm. Eastham en Baker hebben sedert januari niet meer competitie gespeeld. Op de 24e van deze maand werd Arsenal in het toernooi om de F.A.-cup verslagen door het lager geplaatste Blackburn. Arsenal's manager Billy Wright was van mening dat Eastham en Baker grote schuld hadden aan deze nederlaag en stelde ze niet meer op. Waarop beide spelers direct verklaarden naar een an dere vereniging te zullen uitzien. Baker had een kans om naar Chelsea te gaan, maar vroeg te veel geld. Voor Eastham hebben zich nog geen liefhebbers gemeld. Eastham en Baker staan nu dus buiten de lijn en dat is niet de beste voorbe reiding voor een plaats in het Engelse elftal. Noordkoreaans onderzoek. Noord-Korea, één van de zestien teams die aan het eindtoernooi om de wereld titel zal deelnemen, heeft drie afgevaar digden naar Engeland gestuurd om de faciliteiten voor het toernooi te onder zoeken. Zij bezoeken stadions en gaan de hotel-accommodatie voor de Noord-Ko- reaanse ploeg na. De Noordkoreanen zijn winnaars van de Afro-Aziatische kwalificatiezone en zullen hun drie inlei dingswedstrijden moeten spelen tegen de Sowjet-Unie. Chili en Italië. De drie Noordkoreaanse bezoekers zullen hun visa ontvangen via de Britse ambassadeur in Moskou. Engeland heeft namelijk geen diplomatieke betrekkingen met Noord-Korea. De Engelse organisatoren zijn van het bezoek op de hoogte ge steld door een telegram, dat kort en bondig luidde: „Wij verwachten uw vol le medewerking om Engeland binnen te komen zonder hindernissen". In Enge land wacht men nu af in hoeverre de Noord-Koreanen hun neus in de voor bereidingen willen steken. Toch gekozen. George Eastham en Joe Baker zijn toch gekozen voor de groep van 22 spelers waaruit Engelands voetbalmanager Alf Ramsey zijn elftal zal samenstellen. Het feit dat beide spelers in de compe titie al enige tijd buiten spel staan is voor Ramsey geen reden geweest ze ook buiten de selectiegroep te laten. Natuurlijk had deze beslissing de nodi ge kritiek in de Engels voetbalwereld. Zo is Bob Lord, de voorzitter van Burn ley, van mening dat Eastham en Baker niet hadden moeten worden gekozen totdat zij vrede met Arsenal hadden ge sloten en hun gevraagde overschrijving hadden ingetrokken. „Beide spelers, die hun contracten met hun club hebben gebroken hebben een mentaliteit getoond die het nationale elftal in een kwade reuk kan brengen" aldus Burnley's voor zitter. De Engelse pers steunt de keuze van Eastham en Baker volledig. HANS DE BIE. garage verkoop - inkoop - service Plantage Middenlaan 19 Tel. 5 80 01 - Amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 6