Van Luiheid is des duivels oorkussen Schriklij'k .m m l BLOEMEN De night - bar van zuid Achillesstraat 91 DE SELL KEUKEN BequnstiGinq van onze AöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Eén uitje uit J.W.'s pot gemengd zuur van de vorige maand heeft gevolgen gehad. Niet dat dit iets bijzonders is, want in de al lange historie van „Mixed Pickles" is dit ongetwijfeld al meer ge beurd. Mensen werden in deze rubriek over hun bol gestreeld, anderen werden op hun tenen getrapt en voor weer an deren betekende een uitje van J.W. een suggestie om bepaalde zaken anders aan te pakken dan voorheen. Suggesties die dan vaak werden gewaardeerd. Het suggererende uitje over de voet balpool in de Schakel van de vorige maand heeft mij niet zo erg lekker ge smaakt. Dit kennelijk in tegenstelling met uw Schakel-redacteur die in zijn „on dit et gedateer" blijk geeft wel iets te voelen voor J.W.'s idee. Een idee namelijk, bestemd voor de poolcommis- sie, om in navolging tan het Utrechtse Hercules de „luie poolers" tegemoet te komen. J.W. verhaalt van een initiatief van Hercules om de leden één keer een ingevuld formulier in te laten zenden en dan dit kruisjessysteem verder het gehele seizoen te gebruiken op de vol gende poolformulieren. Met andere woorden de poolcommissie neemt de „vermoeiende" bezigheid van de leden over om wekelijks een aantal keren dertien kruisjes neer te zetten. Terecht stelt J.W. dat de inzet in dat geval belangrijk zal stijgen. Immers het aantal leden, dat wèl aan het begin van het seizoen zich door middel van een registratiekaart het recht verwerft aan de sporttoto deel te nemen, maar van dit recht geen gebruik maakt, omdat dit allemaal te veel werk met zich mee brengt, is ontstellend groot Het idee van onze „Mixed Pickles"-kroniekschrij- ,ver en het ondersteunen van dit idee door onze „SchakeP'-redacteur heeft als VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 01 40 gevolg gehad dat al diverse leden zich hebben aangemeld bij de poolcommissie met het verzoek het invullen van de kruisjes over te nemen. Een bewijs ove rigens dat de „Schakel" goed gelezen wordt. Geen energie. Wat blijkt hierdoor? Dat er niet al leen leden zijn, die niet de energie kunnen opbrengen om in het belang van hun vereniging wekelijks een aantal minuten te besteden voor het invullen van de kruisjes, maar dat zij zich er bovendien niet voor schamen om hier voor rond uit te komen. Waarom moet het nu de kant uit dat de poolcommis sie het werk van de „luie poolers" gaat overnemen? Waarom moeten de werk zaamheden van deze commissie, die jaar lijks per commissie-lid al tweehonderd uur in beslag nemen, worden uitgebreid, alleen om het feit dat onze vereniging helaas leden telt die nèt niet genoeg AFC-er zijn om te beseffen dat zij met hun luiheid hun club financieel scha den? Waarom dit allemaal, als de leden stuk voor stuk zelf de intelligentie en het gebruik van hun handen hebben om die simpele kruisjes te zetten? Ge realiseerd moet worden dat het voor gestelde systeem allerlei gevolgen krijgt. Zoals het opzetten van een systemen- administratie (voor iedere luie pooler één systeem voor het gehele jaar), het aanleggen van een debiteuren-administra tie, omdat verondersteld mag worden dat men ook te lui zou zijn wekelijks het geld af te dragen aan de poolcommissie, en dan bovendien nog een groot risico. Het risico namelijk dat bij het over nemen van het vaste kruisjessysteem door de huidige poolcommissie één kruisje verkeerd wordt ingevuld (een fout is immers menselijk). Waardoor iemand een fortuin kan ontgaan, waar op hij wel rekent omdat hij voor de radio met het goede kruisjessysteem zit. Met als gevolg dat de poolcommissie dan aansprakelijk wordt gesteld voor een gemist fortuin. Mag ik u dus vragen zelf uw formulier in te vullen? Mag ik u dus vriendelijk verzoeken de energie hiervoor op te brengen in het belang van AFC, dus in uw eigen belang? Mochten er na deze uiteenzetting toch nog leden zijn, die uitsluitend aan de sporttoto willen deel nemen als de poolcommissie nog meer wordt ingeschakeld, laten zij het dan maar achterwege laten. HANS DE BIE. (Naschrift Redactie: „Mijn geacht mede- poolcommissielid heeft gelijk. Maar pas dan als ettelijke honderden AFC-ers ge bruik gaan maken van Jo Wijnands en Hercules' suggestie. Zoals terecht door Hans wordt opgemerkt geven de man nen van de pool commissie zeeën van tijd aan deze affaire, om de opbrengst voor AFC zo hoog mogelijk te doen zijn. Een kwartier of een half uur extra om die opbrengst nog hoger te doen worden kan er nog wel bij. Met in ons hart een vloek voor die luie bliksems"). In de ACHILLES - BAR - BODEGA staat U nooit buitenspel Open 8 - 24 uur Vrijdag en Zaterdag 8-3 uur J. v. Bennekom Nog hield het schrik'lijk pleit van dwang en vrijheid aan. Nog droeg der vaad'ren erf de Spaanse legervaan en dronk om strijd het bloed van landzaat en van vreemden. De kneuzende oorlogsvracht beploegde Vlaand'rens beemden. En Neerlands weeke grond hijgd' onder 't wicht van wee. Toch hield haar vlag zich op en dekte land en zee. (Uit: Tollens': ,,D'overwin tering op Nova Zembla" Ja waarlijk schrik-ke-lijk zo zeggen wij 't hier hèm na.) Nog hield het schriklijk pleit van ijs en regen aan. Nog troffen wij tot nu geen goede wegen aan. Om van terreinen en de treinen maar te zwijgen. Het „gèèn-weer" duurt maar voort je zou er wat van krijgen. Dies kruipen we in bed met griep èn hete kruik. De koorts het brein verwart de griep verwart de buik. Wanneer zal eindelijk Vorst Thialf gaan verdwijnen? Wanneer een prille zon de velden weer beschijnen? Wanneer zal het weer eens bruin of gespikkeld wezen? En zij door ons of wij door hen vernikkeld wezen? Ons in de deining van ons mooie spel te storten doet ons verkwikken maar: Gij arme zomersporten.... Schriklijk weekeinde, 12/13-2-'66. B. S. LE MARCHé. gebr. plieger Heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 5