ïcdi On dit et dotjes „RAPIDO" PLIEGER KEUKENS Voor beter stoom- en perswerk Verven poolt Allen mee, het is voor A.f.c. Niet groen. TTet is en blijft eentonig en vervelend. XX Verrekte vervelend zelfs. In de periode onder verslag is er weliswaar gevoetbald door AFC. Doch te weinig mannen hebben zich in het rood zwart kunnen steken. Zeker vielen er belang rijke resultaten te melden; doch slechts ongeveer 60 man kwamen aan bod (5 elftallen) en zo dan mijn uitlating. Voor al het feit, dat ons eerste niet speelde is vervelend in de letterlijke betekenis van het woord. De mannen van ons eerste moeten de „go" er toch inhou den. Zilvermeeuwen klopte De Spartaan, waardoor de kansen van een DCG, Hillegom, JOS, maar ook van ons team stijgen. Jammer. Zatten Drie (Satrois) verloor van de naaste concurrent en gaat het nu heel moeilijk krijgen om het kampioenschap nog in de wacht te slepen. Het (Zondagse) tweede verloor even eens, van Ajax, en dat viel evenzeer tegen. Het vierde won ruim, maar de Sakatten verloren weer (6—1) en konden nog geen winstpunt op hun rekening doen aantekenen. Quick 70. Het Haagse Quick, waartegen we niet vaak voetbalden, doch wel biljarten, werd deze maand zeventig jaar. In een keurig uitgevoerd jubileumnummer laat de redactie van „Chantecler" (het club blad der Haantjes) deze zeventig jaar aan het geestesoog voorbijgaan. Hoogte punten voor Quick waren het in tie grijze oudheid behaalde kampioen schap van Nederland (voetbal) en het verleden jaar veroverde cricket-kampi oenschap van Nederland. Momenteel gaat het de jubilaresse niet voor de wind en bestaat er gevaar voor degradatie naar de derde klasse. Wij vertrouwen, dat de blauwe eerste elftalspelers het zover niet laten komen en wensen Quick veel kracht, veel succes en vooral ook veel plezier in de volgende eeuwen. Bont. Wij hadden en hebben het genoegen om nog met Ernst Werner te voetbal len. Ernst kwam 'n 20 jaren geleden van Quick naar Amsterdam en AFC. Na de wedstrijd en onder de douche, was 'n geijkt en daardoor ook vervelend wor dend grapje om aan Ernst te vragen: „Waarom doe jij je jas niet uit bij het douchen?" plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Ik denk zo, dat bij Quick dit vraagje ook menigmaal is gesteld. Want wat doet de redactie van Chantecler? Die stelt Ernst, met zijn elftalgenoten in bijzonder charmant gezelschap, ten toon in badpak. In het jubileumnummer. Wedding Bells. Op 18 februari 1966 traden in het huwelijk mevrouw Henriëtte L. Doon en onze AFC-Ridder Dr. J. P. Hofstee. AFC wenst het Bruidspaar nog vele ge lukkige jaren. Elfsteden. Voor ons geen elfstedentocht. Dit jaar niet, want eens zal de temperatuur toch moeten stijgen. En ook andere jaren waren wij niet bereid de kroegen door de steden te vervangen. Maar zo is onze Cas Tromp niet. Twee maanden achter een in het nieuws. Vorige maand over een soort afweerslag. Maar nu in de aanval. In de Quiz „Tel uit je winst" ondervraagt Theo Eerdmans hem over de Elfstedentocht. Tot dusverre gaat het zeer goed. Weliswaar heeft Cas, die zelf enkele malen heeft deelgenomen aan dit schaatsfestijn, nog het merendeel der ronden voor de boeg, maar wij hebben er alle vertrouwen in. Veel succes Cas, Een kanon in je schoen en een rug in je tas. Beat. Weer werd deze maand op het club huis de bunzing opgetakeld. En het zal dit jaar nog wel enkele malen meer gebeuren. De votels van onze goede voetbalclub komen op de daarvoor aangewezen za terdagavonden graag een paar van die dingen maken. Het is prop. Maar Het kwam nog niet bij ons. Ook niet Dave Berry. Wel de natels en de votels. Opvallend weinig votels met lange pet jes. Jammer altijd, dat je net op de trebspits onder de arm wordt geno men. Tot het volgende beat-bal. Komt dan VAT 96? Zomervoetbal? In een interview, waarin het afwerken van de voetbalcompetitie werd bespro ken, heeft Dirk Nijs iets gezegd, dat ons voor de Nederlandse zomersporters het hart vast doet houden. De heer Nijs, een zeer vooraanstaand man in de vaderlandse amateurvoetbal wereld, meent, dat slechts de competitie om het kampioenschap van Nederland een geforceerd verloop zal moeten heb ben De gewone competitie kan, zo zegt hij, gemakkelijk afgewikkeld worden als de diverse gemeentebesturen de velden ook in mei nog enkele weken voor voetbal vrij willen geven. Waar gaan we dan cricketten en honkballen? Ligt hier niet een karwei voor de betrokken bonden om bij de KNVB op een versnelde afwikkeling der ama teur-competities aan te dringen? Dan behoeven geen teams te worden terugge nomen. Alle ranglijsten, ook van de districten, vertonen een volledig beeld NIC. BEETSSTRAAT 104 TELEFOON 16 3187 AMSTERDAM CONTANT ZEGELS en de zomersporten kunnen op tijd aan vangen. Semiprof-Amateur. Voorts werden in dit vraaggesprek zaken omtrent de hoofdklasse-vorming bij de amateurs aangevoerd. De heer Nijs wil met deze hoofdklasse wachten tot de boel bij de semiprofs is gesa neerd. Accoord. Ook al zegt hij; „dat we onze veelbelovende amateurs niet op een presenteerblaadje aan de semiprofs moeten aanbieden". Ik meen, dat de scouts onze talenten even zo vrolijk wel weten te vinden. Maar daarbij komt, dat we dan naar mijn mening ook geen Nederlands ama teurelftal moeten vormen. Elke amateurvoetballer, die daarvoor in aanmerking komt, dient vrij en voor bv. 3.000— tot de semiprof-gelederen te kunnen toetreden. Een lang gekoesterde wens mijnerzijds is, dat de betrokken semiprofclub bv. 10% van het later ontvangen transfer bedrag in een fonds stort. Dit fonds kan dan de hogere kosten van een ama teur-hoofdklasse geheel of gedeeltelijk bekostigen. Hulde. Wij zouden tekort schieten, wanneer we onze gehele Nederlandse afvaardi ging naar de Wereldkampioenschappen schaatsen te Gotenburg, niet van harte geluk wensten met het succes. Vandaar, Kees, Ard, Rudi, Peter, Jorit en Anton. Van harte. J. T. S. de italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam 2

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 2