-SCHAKEL Van de brug A.F.C. Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. 45e Jaargang Rerlakteur'.J. T. Steensma, De Boelelaan 467. Amsterdam - z.. tel. 424941 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam-v februari I960 No. 7 De competitie is dan gelukkig jl. zondag weer begon nen na drie maanden stilstand! Verleden jaar om deze tijd hadden de meeste eftallen nog pl.m. zes wedstrij den voor de boeg, nu nog twaalf. Het is te hopen dat de KNVB nu werkelijk alles op alles zet om de zaak te bespoedigen. Daaronder versta ik het spelen op alle algemeen vrij dagen, met uitzondering van 10 maart en 1ste Paasdag Maar de ama teurs willen voor het overgrote deel graag voetballen op dagen dat het Ne derlands elftal in het buitenland speelt. Voorts zou op dagen dat ons natio nale elftal in Nederland speelt een in. haalprogramma kunnen worden afge wikkeld. Wenst men toch de middag vrij te houden, dan zou a) het tijdstip van aanvang van de interlandwedstrijd kunnen worden verschoven naar 3.30 uur; b) het aanvangsuur die dag ge steld kunnen worden op 9.30 uur; c) de laatste competitiewedstrijden die dag beëindigd moeten zijn om 1.15 uur Aldus wordt niemand te kort gedaan. En de amateurs, waarvan de verstandi- gen niet het hele jaar willen voetballen, schieten op. Dat het spelpeil op de eerste speeldag na de overwintering niet hoog zou kun nen liggen, viel wel te verwachten. De krantenverslagen logen er dan ook niet om. Wij traden die dag aan tegen OSV, dat nu reeds met de rug tegen de muur staat en zich dan ook kracht dadig verzette. Wij behaalden een ma gere, maar kostbare 1—0 overwinning, dank zij onze verdediging die van geen wijken wist en zelfs ook voor het doel punt zorgde door een mooie kopbal van Nico van Til. Wij staan nu vijfde, met drie verliespunten meer dan JOS en één meer dan Spartaan en VVB. Maar ook belangrijk is, dat wij 8 pun. ten voorstaan op nummer twee van onderen, OSV. De wedstrijd tegen Spartaan zal leren of het ons ernst is een rol te spelen bij de bezetting van de bovenste plaats. Het kan wan neer de verdediging deze vorm hand haaft, de middenspelers behalve goed afnemen nog wat beter plaatsen en de voorhoede het tempo opvoert en uiter. aard goals maakt. Het tweede dat ook in de vorstperiode nog een paar maal speelde laat het lelijk liggen, al stond wel vast dat het tegen koploper Volen- dam moeilijk zou worden. Van nu af aan moet het anders worden, want ook in deze afdeling is het krachtsverschil niet groot en de wilskracht is vaak beslissend. Ons derde speelde zondag jl. ook al geen beste wedstrijd en wist tegen DVAV niet verder te komen dan een gelijk spel. Dat is niets voor een kampioenscandidaat. Denk er om jon gens, het wordt jullie niet thuis ge bracht. Er zal veel beter gespeeld moe ten worden en dat kan ook makke lijk. AFC-AJAX Aan Wim Staats komt de eer toe het idee te hebben geopperd deze wedstrijd te doen spelen ten bate van de honger actie India. 50% van de opbrengst komt ten goede aan „Het gehandicapte kind" Ajax en AFC waren het spoedig eens. U weet de details reeds. Wij allen steunen 10 maart een goed doel diploma's zijn niet geldig die dag en maken er na afloop een gezellig fees tje van in ons clubhuis, met muziek en dans, in afwachting van het vuur werk, dat wij vanuit ons clubhuis prach tig zullen kunnen zien. Die dag mag niemand, ook niet degenen die weinig naar wedstrijden komen kijken, ontbre ken. Dus 10 maart, uiterlijk half vier, iedereen, liefst met de gehele familie, naar ons mooie Goed Genoeg. ACC Onze goede cricketclub herdenkt haar negende lustrum. Van harte proficiat! De ouderen hebben de oprichting nog mee gemaakt en wij mogen trots zijn op de verrichtingen van onze oudste dochter. Bij de oprichting was het hoofddoel de AFC'ers ook in de zomer te binden. Natuurlijk verandert er altijd iets in de loop der tijden en daarom mag nie mand treuren. ACC heeft zich ontwik keld tot één van de sterkste en grootste cricketclubs van Nederland. De binding met moeder AFC is weer sterker gewor den door het gezamenlijk bespelen van ons Sportpark en daarom verheugen wij ons zeer, ondanks de hoofdpijn die het geeft bij het ineengrijpen van voetbal- cricket- en honkbalprogramma's. Gaat zo voort ACC, onder de bezielende leiding van voorzitter Willy Brusse en win op Goed Genoeg nog menig kampioenschap van Nederland. HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 1