mdghall Jeugd Levensgevaarlijk I [Dames- en Herenschoenen off. Volkswagen Dealer F. Vlietman zn. DE SELL KEUKEN Doolt aLLen mee, het is voor a.C.o Ja, wij zijn gestart in 1966. Het 2e en het 4e elftal en verder nog vele lagere senioren Junioren A en zelfs de Junioren B, hebben zich in de AFC- flanellen moeten steken op zondag 9 januari 1966. Maar vraag niet hoe. Alle velden zonder plassen, zonder sneeuw maarwel keihard bevro ren. U zult zich wellicht afvragen: „heb ben onze jongens daarop dan moeten spelen?" Het antwoord hierop is: ,,Ja, daar moeten de amateurs tegenwoordig op spelen". Commentaar van de semiprof en hele prof-voetballers hebt U maandag 10 januari 1966 in alle dagbladen kun nen lezen. Men vond het „Levensge vaarlijk" of „praktisch niet op te voet ballen" Allerlei kunstgrepen zijn er uit gehaald, zoals speciale voetbalschoenen geschikt voor keiharde velden. Ajax- spelers verschenen zelfs in speciaal tenue „Vleeskleurige maillots". Het is en blijft onbegrijpelijk, dat men de amateurvoetballerij onder deze omstandigheden heeft goedgekeurd. Levensgevaarlijk, dat was het. Laat men toch vooral niet vergeten, dat amateurs voor hun genoegen voetballen. Dit was echt geen genoegen meer, één stap te veel en je was uit balans, keepers die niet uit de voeten konden en niet durfden uitvallen (terecht). Spelers met kapotte knieën blauwe plekken op bepaalde plaatsen, omdat zij toevallig nog goed terecht kwamen. Viel je b.v. op je gezicht, dan had je wat men noemt pech. Dan moest je even naar het ziekenhuis om de zaak weer te laten krammen. Wie daar op let of aanmer kingen maakt is een kniesoor. En heer- Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 7153S6 SCHELDESTRAAT 8 TEi 713870 lijk gevoetbald dat wij hebben je bleef lachen. Vraag het maar aan Rein Akkerman. Die kreeg alleen maar een duwtje in de rug, viel daardoor toch op zijn gezicht en floep: gat in het hoofd ziekenhuis krammen. En wat zien wij nog meer op zo'n voetbaldag. Over de gehele linie veel wegblijvers en incomplete elftallen. Al leen al op onze AFC-velden konden 5 wedstrijden niet doorgaan of moesten vroegtijdig gestaakt worden wegens re glementair onvoldoende spelers, niet op komen van tegenpartij, wegblijven van scheidsrechters. In het officieel orgaan van de KNVB afd. Amsterdam jaargang 6 nr. 2 dd. 13 januari 1966 lezen wij in het cursief gedrukte gedeelte o.a., ••Er is dan zondag eindelijk weer wat gevoetbald in de Afdeling, ofschoon het in vele gevallen meer een zich warm lopen was dan voetbal zoals het nor maal op de grasmat wordt gelegd. Er is nochtans weer een beetje ge voetbald. Voorzover de moeilijke om standigheden en de zorg voor het vege lijf dat toelieten." Dit spreekt toch wel voor zichzelf en commentaar lijkt mij dan ook over bodig. Als je de zaak nuchter bekijkt is het eigenlijk allemaal een vreemde en in consequente bedoening. Wekenlang, met die natte velden, moet je hemel en aarde bewegen om te mogen blijven trainen. Nee dat trai ningsveld wordt dan afgekeurd, want anders beschadig je de grasmat. Maar nu is het veld keihard bevro ren, nu wordt het goedgekeurd; de grasmat kan niet beschadigd worden. Of de spelers door dit harde veld be schadigd worden dat is wat anders dat is helemaal niet zo erg hoor. Ben je gek zeg, als die grasmat maar niet beschadigd wordt. Nee ik blijf erbij, het was „Levens gevaarlijk" De amateurvoetballerij had zeker voor zondag 9 januari van 1966 afgelast moeten worden. COR KERKER. \Jeel is er niet te vertellen, want het werd voor de afd. Amsterdam heel wat weken afgelast. Een wedstrijd werd er door de A 6 gespeeld op een inhaalzondag, en die werd nog verloren ook. Wij waren wat men noemt voor de tegenpartij ,,een zacht eitje". Geen vechtlust, niet wer ken voor de overwinning, met de han den in de zij staan kijken naar de tegenpartij (die ook geen slechte was) hoe die het klaar speelt om toch nog te winnen. Op 9 januari een volledig program ma. Door terreinafkeuring en het niet garage verkoop - inkoop - service Plantage Middenlaan 19 Tel. 5 80 01 - Amsterdam opkomen der tegenpartij zijn er, wat de jeugd betreft, maar 5 wedstrijden van de 13 door gegaan. En toch was het geen abnormale zondag wat de berichtgeving betreft, het was allemaal heel normaal. De radio had niets bekend gemaakt dus moeten de lijsten met afkeuring der velden het bekend maken; niet afgekeurd? spelen Waarom blijven er toch nog zoveel jongens weg zonder bericht? Zondag 9 jan. waren het er maar liefst 7, en jongens die volledig met de gang van zaken op de hoogte zijn. De J. C. vindt dat wegblijven toch op z'n minst genomen onbehoorlijk. Je leider, tegenpartij, scheidsrechter en je elftal worden door dat wegblij ven gedupeerd. Voorbeeld A 3: door afschrijven op Vrijdagavond was dit elftal niet com pleet, de jeugdsecretaris zorgde voor reserve, zodat er toch op papier 11 jongens waren. De Heer Roosenschoon stond echter maar met 8 man, 3 weggebleven zonder bericht, de wedstrijd ging natuurlijk verloren (voor die 8 een pluim voor hun volhouden). Al die wegblijvers dus op de Zwarte lijst ƒ1,— boete -)- 4 wedstrijden niet spelen (gaan in na het betalen der boete. Wij spreken af: nooit wegblijven zonder bericht. Het niet ontvangen van het bulletin laten wij niet als excuus gelden; je kunt altijd informeren bij iemand of je wel of niet staat opgesteld. De J. C. hoopt op maar weer spoe dig mooie wedstrijden van alle jeugd- elftallen; winnen zou fijn zijn maar is niet het belangrijkste! Namens de J. C. W. Bückert. gebr. plieger Heerlen, Amsterdam 8

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 8