—rr— BRuqman Van Cs .RAPIDO" Voor beter stoorn en perswerk Verven Sjonge, jonge, jonge, u/at een mensen Sigarenmagazijn BLOEMEN Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöens, houör öe schakel in stanö Bij andere verenigingen is het deelne merspercentage pl.m. 80%. Pool dus mee, mensen. Of neem het advies van J. W. in de Mixed Pickles ter harte. Hans de Bie en Berry Truy- ens nemen graag Uw geld in ontvangst. Zij zorgen dan wel voor de benodigde kruisjes. Zet-duivel In de vorige Schakel haalden we Adé Kleyn met zijn Parisien voor het voetlicht. Parisien is bekend door de vertoning van sexy-films. Leuk vonden we daarom de zettersgrap, die van „Parisien" had gemaakt „Paus zien". We hebben het toch maar verbeterd. Mooi werk De A.F.C.-dames hebben het wel eens wat moeilijk, als manlief weer zo nodig naar „Goed Genoeg" moet. In de mannenkringen bestaat daarvoor veel begrip. Vandaar dat op Nieuw jaarsdag veel aandacht aan dit feit werd geschonken. Dio Hermens toonde zich in de openingsspeech zeer ver heugd over de vrouwelijke medewer king en dankte de dames hartelijk, om dat ze hun echtgenoot vaak en lang durig aan A.F.C. afstaan. En of het afgesproken was liet auteur Bob Wilde- boer door Pieternel een lied zingen, dat elke A.F.C.-ster uit het hart gegre pen boet zijn. ,,Ik heb genoeg van al die mooie feesten". Tot tranen toe ge roerd werden de dames Bij mij thuis heeft het dircet gehol pen; ik mag een uur langer op club avond blijven. Geen groen Er is gevoetbald deze maand. Leest Cor Kerkers' stukje. Echter niet vol doende om de stand enigermate te beïnvloeden. Vandaar geen resultaten van de groene velden. Tot volgende keer! Kopij Eventuele artikelen worden gaarne ingewacht vóór of op 15 februari 1966. (De Boelelaan 467). J. T. S. NIC. BEETSSTRAAT 104 TELEFOON 16 3187 AMSTERDAM CONTANT ZEGELS Omdat A.F.C. haar 71-ste verjaardag vierde hadden wij ons in het zwart gestoken, 95 man in getal, verenigd in onze sociëteit, die andermaal herschapen was in een enorme tapijthandel. Daar lag weer voor een paar centen en daarover schreden zij binnen, de A.F.C.-ers. Het binnen treden vind ik persoonlijk altijd een nummer apart. Onmiddellijk immers valt het onder scheid op tussen de routiniers, die met ontspannen tred in de smoking rond gaan als gold het een pyjama, en de minder geschoolden, die in smoking nog de indruk wekken zich ongekerstend in de schaamlap te gevoelen. Een van die kennelijk nog minbedrevenen zag an dere binnenkomers dadelijk naar onze Amstelveenseweg 294 Telefoon 72 78 42 Inlevering A.F.C. - totoformulieren bestuurs- en andere autoriteiten gaan ter aanbieding van de gelukwensen. ,,Moet dat?", vroeg hij mij, enigszins bedremmeld. Verplicht was het uiter aard niet, maar ik heb hem wel aange raden zijn ronde te doen, voor het geval hij ambities in A.F.C. had en een eventuele carrière in de club niet reeds bij voorbaat onmogelijk wilde maken. Na de borrel dus aan vader Brusse's tafel. Gezamenlijk zingen van het volks lied. Welkomstwoorden. „Erst die Mo ral, dann dasz Fressen". Aanvankelijk leek het er op, dat wij tijdens het in nemen van spijs en drank veel zelf zou den moeten praten, maar na De Grote Rede van Voorzitter Kappelhoff zou dat snel veranderen en kwam de tijd van luisteren. Henk Kappelhoff hoorde ik in het begin met enige reserve aan, totdat hij het verhaal van mijn kleine Adje ging vertellen. Nu ben ik ergens van binnen nogal jankerig, zodat ik er goed voor ging zitten. Ik vond hem nu zeer op dreef en sympathiek spreken. Sterker nog, dit was de ideale voorzit ter. Het was zonder meer duidelijk.... Dan wordt de Nobelprijswinnaar be kend gemaakt: Nico Holzappel, die in een voorgaande bestuursvergadering een schertsdiscussie bleek te hebben bijge woond met betrekking tot de a.s. Nobel- kandidaat Zijn dankrede loog er niet om. „Ik voel mij belazerd, ik voel mij belazerd, zoals er in heel A.F.C. nog nooit iemand belazerd is geweest Een bijzondere stunt bleek Willy Brusse nog te hebben door Jan Snelleman ten tonele te praten voor het gezamenlijk zingen van het Jaardiner-lied van de Nieuwjaarsreünie Daar ging het doek en daar was, behalve Jan Snelleman, ook plotsklaps Ems a Cohen. Recente successen bleken andermaal goed voor ovationele bijval! De dochters feliciteerden. Jan Steensma namens ABC en Henk van Weelde na mens ACC, waarbij laatstgenoemde nog Jaap Suyver herdacht. Scheidend eerste elftal-captain Nico van Til gaf een magistrale one manshow weg, waarbij zijn opvolger Rob Duis wel achter móést blijven. Een laatste officieel woord was van Dick Bessem, die de continuïteit van de stijl, juist in deze tijd, treffend onder woorden bracht. Tot die stijl behoren ook de jaarlijkse bloemenhulde van nestor Jacques van Ooy aan het adres van de voorzitter. En ook het zingen van het clublied. Om twaalf uur zaten wij nog aan tafel, maar toen heb ik een paar minu ten verstek laten gaan ten einde de vrouwe even te bellen, want inmiddels kreeg ik er een feestje bij: kleine Adje van zes was zeven geworden. De beurt was weer best! Ik mocht nog een uurtje blijven AD ONDERDELAT. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 01 40

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 7