Mixed Pickles On dit et datjes J. W. poolt allen mee, het ts voor A.f.c. (vervolg) stuur nu één keer het invulformulier door U ingevuld aan ons toe en dan zullen wij het hele seizoen diezelfde kruisjes op al Uw formulieren gebruiken. Inderdaad daar zit iets in. Wie zo verstandig is de voetbalpool niet als een belegging te beschouwen, maar als een zuivere gok en te lui is iedere week zo'n papiertje in te vullen, kan dus op die manier zijn club een dienst bewijzen en voor zichzelf kansen scheppen, die dat bewijst de praktijk niet eens zoveel slechter zijn dan van degenen die er echt over zitten te piekeren. Fantastisch. Je grijpt maar bij A.F.C. en het is altijd raak. Mevrouw Hauber zou geen Pieternel zijn, mevrouw A Cohen zou geen Pieternel zijn geen bezwaar, Ems A Cohen wordt gevraagd en zet daar een Pieternel op de planken, zo charmant, zo sprankelend en zo hartveroverend, dat het stampvolle ,,Goed Genoeg" van de ene ovatie uitbarstte in de andere. Wat een club, wat een club. Daarnaast de geroutineerde Jan Snelleman en de voortreffelijke accompagnateur Cor van Peperzeel, die de volle waarde wisten te geven aan de schitterende tekst van Bob Wildeboer. Die tekstschrijver heeft een bepaalde gave voor de ,,Einlagen". Dat het liedje ,,Ik heb genoeggebisseerd moest worden, zat er na de inzet al in. Het was een triomf voor uitvoerendenen auteur. Als je zo geniet, dan is het eigenlijk jammer om nog een beetje kritiek te hebben. A.F.C. is enorm knap in het improviseren en de wijze waarop bijvoorbeeld Jan Steensma en Robbie Duis het ,,gat" vulden, toen bleek dat er geen orkestje was, verdient alle waardering. En zo is het altijd in A.F.C,: Er worden rare organisatorische fouten gemaakt en er zijn altijd mensen die de vervelende consequenties dan wel kunnen opvangen, zodat men toch tevreden naar huis gaat. Maar is het niet gemakkelijker en voor de zenuwen van betrokkenen beter als er eens van te voren gedacht werd inplaats van na afloop? Het is maar een vraag. A.R.O.L.-beker. Uit de praktijk kan ik mij een mooi geval herinneren waarin wij wel vooruit dachten, al geef ik onmiddellijk toe dat er dan ook rare dingen gebeuren. Toen de A.R.O.L.- beker in slechts enkele jaren nationale vermaardheid verwierf en uitverkochte tribunes trok, werd in bestuursvergaderingen onder leiding van Ernst van Ooy en „draai boek' opgesteld. Donderdagavonds voor de eerste A.R.O.L.-dag kwamen wij dan bij elkaar en Ernst van Ooy ging dan aan de hand van dat draaiboek na of ieder van ons het opgegeven huiswerk had gemaakt. Was afgesproken wie bijvoorbeeld H.B.S. of Be Quick Groningen van het Centraal Station ging halen? Waren broodjes besteld? Was de tram gewaarschuwd voor de bordjes? Dat was een prima idee, maar tjaop een keer bleek dat de lieve jeugd alle belegde broodjes voor de spelers had opgegeten en hoe kwam je op zondag aan de Wandelweg (wij hadden toen nog geen clubhuis) ineens aan belegde broodjes. Op een andere keer heb ik. toen ik als penningmeester over de voorverkoop ging in de zenuwen 100 kaartjes die in de voorverkoop waren, opgeteld bij de beschikbare plaatsen in plaats van afgetrokken, zodat die honderd kaartjes dubbel verkocht werden en het knokken geblazen was op de open tribune. Weer een andere keer vergat het aangewezen lid naar de trein te gaan om de gasten af te halen, met het gevolg dat ik meen Be Quick Groningen in Watergraafsmeer terecht kwam in plaats van aan de Wandelweg, hetgeen bij de afwerking van het programma een stief kwartiertje scheelde. Maar goed wij probeerden in ieder geval tijdig vooruit te denken en ik troost mij met de gedachte dat als wij dit niet gedaan hadden er nog veel meer ongelukken en rampen bij het A.R.O.L.-toernooi gebeurd waren. Nieuwjaarsdag Vien het enorme handgeklap na de uitvoering van ,,De Wens" enigs zins was geluwd, nam vice-voorzitter Dio Hermens weer het woord om het verzorgende kwartet te bedanken voor zijn prestatie. Hij was een goed tolk van de gevoelens, welke de zaal beziel den. Een geschenkje onderlijnde de dankbaarheid van A. F. C. Cas Door een aanslag op zijn hoofd te verhinderen, brak Cas Tromp zijn arm. Voetballen is er voorlopig niet bij, maar dat hoeft kennelijk ook nog niet. Erg is het voor Cas, dat hij nu ook niet kan schaatsen. Het beste door A.F.C. aan Cas! V.A.T. 98 Alom horen we de kreet: „Jacques Kohier richtte een nieuwe band op: V.A.T. 96". Pop-Art-Music gaan ze brengen, zegt Jacques. We ziju benieuwd en zeg nu niet direct, dat het niets voor U is. Of heeft U wel altijd zin om met Uw grote, blote handen naar Uw baas te gaan. Nou danl Sport De laatste weken worden we herhaal delijk vergast op ijshockey-wedstrijden per beeldbuis. En vaak kijken we dan met het water in de handen. Span ning genoeg. Maar waarom er eigenlijk geen boksen op de T. V. mocht, is ons een raadsel. Sport Een college van sportnotabelen heeft weer beslist in de vraag wie sport-man en -vrouw van het jaar 1965 zou wor den. En de uitslag zal ieders instem ming kunnen wegdragen. Wij wensen de uitverkorenen van harte geluk. Nog even ter herinnering? Bij de vrouwen: 1. Ada Kok; 2. Hilda Slaman; 3. Stien Kaiser. Bij de mannen: 1. Anton Geesink; 2. Henk Scholte; 3. Ard Schenk. Sportstad van het jaar werd Haarlem. Typisch is de geringe invloed welke de voetballers en de voetbalsport op de gang van zaken hebben. Komt dat weer als de clubbesturen de spelverru- wing onder de knie hebben? Correspondentie Elders in dit blad treft U een stukje van Rob Domhof aan over de hoge verwachtingen, welke de Engelsen koes teren t.a.v. de kansen van het Engelse elftal voor het wereldkampioenschap. Ad van Dijk was in Bremen en gaat ons bekend nieuws vertellen. Werder wordt geen kampioen van West-Duits- land zegt hij. Dat wisten we al. Per slot van rekening moeten we soms Duitse competitie-standen kennen om een ton in de zak te steken. Toch bedankt Ad. Pool Weet eigenlijk iedere A.F.C.-er wel, dat er een kans bestaat om een ton in de zak te steken? Nog steeds poolt slechts pl.m. 50% van het aantal houders van blauwe kaarten. A.F.C. slaat een slecht figuur. (U zult zeggen een slecht figuur verdient niet beter).

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 6