'A >t k BeGunstiqino van onze aöveRteeRöeRS houöt öe schakel in stanö M Mm M r Waar ik in de competitie was Ze traden in het krijt, Ja, ze vochten om het wassen van mijn broek Om de haverklap was d'r weer eentje zoek, En mijn moeder vroeg verwonderd ,Jieb je weer een nieuwe broek?" Nou ben ik een ouwe jongen Heel bezonnen Maar nog steeds bij A.F.C. Speel nu met de vetten mee En vind elke plaats okay lk kan niet zo best meer hollen, niet meer dollen En ik ga soms laat naar huis, Maar ik breng mijn vuile goed Bij moeder thuis Pieternel, die Thomas bij zijn solo even de ruimte heeft gegeven, komt weer op, zwaaiend met een grensvlaggetje. En er ontspint zich het volgende dialoogje: P. Natuurlijk, Thomasvaer, maar ik wil niet verhelen Dat al dat peinzen over TOEN ons niet veel verder brengt. Het wordt tijd dat je wat meer aandacht aan onze toekomst schenkt Denk eens aan onze junioren-A, die spelen technisch mooi T. Al onze reserves doen het fijn, van twee tot en met dertien Ze zeggen dat men in dat laatste team Abraham al dikwijls heeft gezien! P. De zatten deden het heel goed, het derde kampioen Misschien dat dit jaar Zatten-1 het ook weer goed gaat doen T. De vetten winnen dikwijls, ze spelen fraai en slim En kijk dan maar niet, Pieternel, hoe ik in mijn auto klim. P. De zusters van de A.F.C., voor honkbal en voor cricket, Die sloegen menig homerun en namen menig wicket, Wij wensen beide zusteren mooi weer en veel sukses Hun voorbeeld is voor A.F.C. meestal een goede les. T. De jeugd liet dit jaar ook op andere wijze van zich horen De teenerfeesten lopen fijn, al trillen ook je oren, P. We waren ook nog schots en scheef, weet je nog, Thomasvaer, Jij met dat rode ruitje aan, toch stond het je niet naar T. We begonnen schots, het einde was wat scheef Maar het was gezellig en ieder was op dreef P. Zeg, Tom, intussen sta ik hier maar met die vlag te zwaaien En maar te wachten tot jij je speech je af gaat draaien T. Speech? Ik weet van niks het is toch geen jaardiner? Het staat hier allemaal voor me het hele ABC P. Denk nou es na die vlagwat heeft dat te beduiden? Gaat er nou niet eindelijk een belletje bij je luiden? T. Bij mij slaat alleen het carillon, en niet op dit moment Maar wacht es Pieternel P. Ik geloof dat je er bent T. Die vlag werd altijd fier gezwaaid door onze Gerrie Stalman P. Precies maar dit jaar doet hij het voor het eerst wat kalmer an, lk vind, Thomasvaer, dit is niets voor woorden De dank aan onze Gerrie, die breng je met akkoorden! STALLMANN-LIED Wijs: Kareltje de Grote T. Wie liep elke zondag trouw Door de wind en in de kou? P. Wie liep elke zondag trouw Met een vlag en zonder vrouw? Samen: Dat was Gerrie, Gerrie Stalman Gerrie, Gerrie, Stalman T. Wie hief steeds op tijd zijn vlag T. P. T. P. T. P. T. P. T. P. T. P. T. P. T. P. T. P. En had overal gezag? P. Wie hief steeds op tijd zijn vlag En had steeds een blije lach? Samen: Dat was Gerrie, Gerrie Stalman Gerrie, Gerrie Stalman Ja, al was het hondeweer Hij stond langs de lijn! Al die jaren, ied're keer Zonder ooit er naast te zijn! Wie liep elke zondag trouw Door de wind en in de kou Wie liep elke zondag trouw Met een vlag en zonder vrouw? Samen: Dat was Gerrie, Gerrie Stalman Gerrie, Gerrie Stalman! Voltooid verleden tijd Hij staat niet meer in 't krijt Gerrie gaf het op Wat een reuze flop Hij zei eind'lijk stop Wat een reuze strop Martin doet het nou Even goed en trouw Maar toch Maar toch Je mist Beslist Samen: Die typisch eigen houding van Gerrie, Gerrie Stalman Tot besluit van dit verhaal, Gerrie, dank van allemaal, Tot besluit van dit verhaal Gerrie, dank van allemaal Samen: O, o, Gerrie, Gerrie Stalman, Gerrie, Gerrie Stalman. Martin Duinker doet het ook fijn. Maar of hij nou nog tijd voor zichzelf heeft. Pieternel kan zich begrijpen, dat de A.F.C.-vrouwen wel eens bezwaar hebben tegen al die club-activiteiten. En als ze dan al eens mee naar Goed Genoeg gaan, staan die kerels toch nog steeds met elkaar te kletsen. Pieternel heeft er genoeg van. En toen kwam het lied van de show. Goed geschreven, goed gebracht en daverend ontvangen. LIED: IK HEB GENOEG (Solo Pieternel) Ik heb genoeg van al die mooie feesten Ik heb genoeg van kerst- en jaardiners, Ik zit alleen, jij zult je wel vermaken Daar met je vriendjes op dat fijne A.F.C.! Ik heb genoeg van al die modderbroeken Je rooie hemd, dat was je dan maar zelf, Ik heb geen zin je sportgoed te gaan zoeken, Straks kom je thuis, zo om een uur of elf! Ik ben het beu je kous opnieuw te stoppen Je kicksen maak ik ook niet langer schoon, Als je zo graag een balletje wil schoppen Kruip dan niet steeds, maar loop en doe gewoon! Ik heb genoeg van zatten en van vetten Van schots en scheef, en van die zilv'ren ploeg, 't Wordt mij teveel, ik kan het niet goed zetten lk ben voor jou dus nog niet goed genoeg! lk heb genoeg, ik heb genoeg, Van heel dat A.F.C., Jij neemt me nooit es mee, lk heb genoeg, ik heb genoeg, Van heel dat A.F.C. Toe neem me ook es mee. Na langdurig, oorverdovend applaus kreeg het tweetal weer de gelegenheid om de blik over 1965 te laten gaan. Rinus Michels was al weg, toen we van J.O.S. verloren. Gé van Dijk was weer hersteld. En ook in A.F.C. moest een commissie worden gevormd ter bestrijding van wangedrag op de velden. Maar deze mannen waren al actief en breiden dus

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 3