DE A.F.C.-SCHAKEL Van de brug \oRC0; 1895 Bk 1966 A.F.C. Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redakteur'.J. T. Steensma, De Boelelaan 467. Amsterdam-z.. tel. 424941 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710. Amsterdam-^ 45e Jaargang januari 1966 No. 6 De competitie stond de afgelopen maand nagenoeg stil en de weinige wed strijden die werden gespeeld hadden óók beter afgelast kunnen worden, want op die zondag was het zo ellendig koud en wa ren de velden zo hard, dat spelen beslist niet ongevaarlijk was. Ons tweede ging die dag met 3—2 ten onder tegen S.D.W., een wat onge lukkige uitslag, maar van de voorhoede ging wel heel weinig kracht uit. Daar tegenover staan mooie overwinningen van het vierde met 6—2 op Volewijkers 4 in de Buiksloterbanne nog wel en ons vijfde sloeg de medecandidaat voor de rode lantaarn met 3—0. Voor ons elftal dus een verheugend en moed gevend begin van het nieuwe jaar. Intussen bieden onze velden, op het moment dat dit artikel geschreven wordt, maar een troosteloze aanblik. Het valt te vrezen dat het weer een latertje wordt dit jaar. Ons eerste heeft b.v. nog 13 wed strijden voor de boeg en dat betekent dus na aftrek van interland- en inhaalzon- dagen nog minstens drieëneenhalve maand voetbal, ook al kan er 30 januari weer gespeeld worden, hetgeen, nu de dooi is ingevallen, niet onmogelijk is. In november is de Bond wel wat erg vlug geweest met afgelasten van het ge hele amateurprogramma en dat gaat zich nu wreken. Intussen naderde 18 januari en het kwam zo uit, dat ons Oudejaar op maan dag viel. Hoewel vele degelijke A.F.C.'ers zich die avond wat vroeger naar huis begaven dan gewoonlijk, met het oog op het feest van de volgende dag, bleef een kleine groep die-hards bijeen, die op ge. noegelijke wijze het 72ste levensjaar van onze goede club hebben ingeluid. Ons jaardiner bracht ruim 90 getrouwen bijeen. Tafel- praeses Willy Brusse had alles weer, met assistentie van zijn echtgenote, tot in de puntjes verzorgd en, o wonder, hij slaag de er zelfs in alle disgenoten precies op tijd aan tafel te krijgen, waar de schrif telijke aanwijzing ,,U zit bij het kruisje" veel gezoek en ongewenste manipula ties van snoodaards met naamkaartjes voorkwam. Het eten was goed, er heerste een zeer gezellige stemming, de speeches konden de toets der kritiek doorstaan (tot op een zeker uur). Een alleraardigst in termezzo was het optreden van Thomas- vaer en Pieternel (noch nie dagewesen op een herendiner, maar alom met grote instemming begroet), terwijl de erepalm voor de geestigste speech ditmaal ging naar Nico van Til met zijn „korte noti ties". Wij zetten ons dus heel tevreden aan de koffie met likeur, die sommige leden zo goed beviel, dat ze zelfs na het ochtendblad thuiskwamen. Al met al een avond en nacht, waarop met groot ge noegen kan worden teruggezien. De Nobelprijs In de tien jaar, dat ik het grote genoe gen heb gehad deze prijs te mogen uit reiken, heb ik de gelukkige steeds op- recht-verheugd-verwonderd of een enkele maal (als hij iets had voorvoeld) iets gemaakt-verwonderd-verheugd zien kij ken. Maar ditmaal was het raak als nooit te voren, want de goede Nico Holtzappel had er geen flauw ide van dat hij was uitverkoren. En zo hoort het ook. Aller wegen viel deze keus in goede aarde en geen wonder, want Nico heeft als voor zitter van de Stichting een zeer moeilijke en belangrijke taak, die hij met veel ken nis van zaken, grote takt, warme liefde en volkomen objectief vervult. Niet iede re A.F.C.'er weet wat deze taak inhoudt, daarom is het goed dat hieraan wat meer bekendheid wordt gegeven. Het was al leen jammer, dat Hans Bosch, die de Nobelprijs beschikbaar stelt, niet aanwe zig kon zijn. Volgend jaar hopen wij hem weer in ons midden te hebben, ditmaal gaf hij van zijn belangstelling blijk in een uitvoerig, hartelijk telegram. Ziekenboeg Helaas is Loesje Stallmann ernstig ziek. Gelukkig luiden de laatste berichten weer gunstiger. Wij wensen baar een spoedig herstel toe. HENK KAPPELHOFF

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 1