Meer datjes Slechts vijf punten scheiden ons van DE SPARTAAN Smeert nu de kelen en juicht straks poolt allen mee, het is voor a.f.c. Vertraging. TT zult enkele dagen met grote span- ning naar het januari-nummer van „De Schakel" hebben uitgekeken. Het blad moest 28 januari bij U in de bus vallen. Tragische omstandigheden stonden tijdige verschijning in de weg. Een van de personeelsleden van onze huisdrukkerij overkwam een ernstig be drijfsongeval, waarbij het behoud van zijn gekwetste hand op het spel staat. Wij wensen hem het aller, allerbeste. De stagnatie, die een en ander met zich meebracht is de oorzaak van het feit dat U nu eerst dit clubblad ont vangt. Verhuizing. Loes en Louk Woudstra, reeds enige tijd met elkaar in de echt verbonden, hebben hun haardstede, Enschedé, ver laten en zijn veel dichterbij komen wo nen. Steffenskamp 13 in Laren is nu hun adres. Persoonlijk zie ik nu geen bezwaar meer in een wederoptreden in de Zatten. Vooropgesteld dat Loes de rooie trui wel wil wassen. Schaatsen. U zult net als iedereen, een paar dagen aan Uw T.V. gekluisterd zijn ge weest. Geweldig wat onze mannen, en die niet alleen trouwens, in Deventer hebben gepresteerd. Ard Schenk num mer één en zijn goede vriend Cees Ver kerk tweede na een tragische val op de tien kilometer welke afstand hem wel licht op het hoogste trapje van het erepodium had kunnen brengen. En wat een publiek. Hier werd weer eens bewezen, dat ook zonder bloed aan de palen" sport een bijzonder, bij na door niets anders te evenaren, kijk spel kan zijn. Wellicht was het publiek zo goedertieren voor de buitenlandse mededingers omdat Nederland succesvol was. Maar het moet voor een Kaplan, een Antson, een Breuren een aparte sensatie zijn geweest om omringd door deze mensen hun ronden af te leggen. Intussen zien we weer eens bewezen, wat een intensieve training voor 's men sen lichaam kan doen. Als voetballers e.d. eens zouden kunnen opbrengen, wat deze schaatsers presteren? Ook zon der maandenlange uitzending naar een voetbaltrainingskamp. Al nam men slechts een voorbeeld aan roeiers. En nu op naar de Wereldkampioen schappen te Gotenburg. Zullen de Neder landers hun uitzonderlijke vorm kun nen bewaren tegen de dan ongetwijfel de beter draaiende Russen en Noren? Wedden? Aan deze zelfde schaatskampioenschap pen had ik bijna een niet onbelangrijke financiële verbetering te danken. Ben Bonkink wilde tegen mij zijn hele ver mogen inzetten, toen ik beweerde, dat Cees Verkerk één keer was gevallen. „Twee keer", hield hij stug vol. De val van Cees die hem en met hem half Nederland bijna een hartverlamming bezorgde werd herhaald door de T.V.- technici. Het woordje repeat" was Ben echter ontgaan. De weddenschap ging niet door. Dat was jammer want op 16 januari hadden mijn twaalf goed ge raden uitslagen ook al geen zoden aan de dijk gezet. Coach. Een rare, onverkwikkelijke geschiede nis is ontstaan rondom de persoon van schaats-coach Anton Huiskes. En dat is in deze glorierijke periode zeer jammer. De Nederlandse rijders moeten zo wel lichamelijk als geestelijk in de beste conditie aan de wedstrijden deelnemen. Vooral het laatste onderdeel zal nu te wensen overlaten. Anton Huiskes is een goede coach voor de rijders, dat heeft hij bewezen. Dat hij daarbij kennelijk gauw geëmotioneerd wordt is ook waar. Het had zo moeten zijn, dat het Be stuur van de K.N.S.B. bij de aanstelling van Coach Huiskes deze eigenschap kende. Huiskes loopt toch al een paar jaar mee in de schaatsenrijderij. En als dit Bestuur hiermede niet op de hoog te was, dan had het nu, tijdens en na de Europese kampioenschappen door de persoon Huiskes moeten heenkijken. Het is nu eenmaal moeilijk omgaan met topsterren, die prestaties moeten leve ren. Huiskes is niet de eerste sportman, die door een official (nooit in dezelfde omstandigheden verkeerd hebbend) fout wordt bejegend. We kennen nog het beroemde vlagincident met Moeskops de affaires met Jan Stender etc. Juist als het gaat om de geestelijke waarden van een ploeg, dan mag een commissie die niet, of slechts af en toe, kennis kan nemen van de stand van' zaken niet oordelen. Als het trainings kamp in Amsterdam is en elk lid van de I echnische Commissie zou er dan met de neus boven op zitten, dan zou men geneigd zijn om deze T.C. meer recht van spreken toe te kennen. De coach is er niet voor Bestuur of Com missie maar voor de spelers; in dit ge val voor de rijders. De successen zijn er. Alle bijkomende moeilijkheden moeten dan met goede wil van beide zijden opgelost kunnen worden. Contributie. Voor diegenen, die nog betalen moe ten volgen hier weer even de gironum mers van A.F.C.'s penningmeester. Be taalt nu en neemt onze Otto van Rijn het onaangename maanwerk uit han den. Gemeentegiro A 515 en postgiro 241002. Liefde. „A.F.C. moet van de liefde leven". Jaren geleden heeft Lotte Nesenberend deze stelling geponeerd. Het is nog steeds juist. Niet alleen geldt het voor AF.C. maar voor elke vereniging. Club liefde. Tot uiting gebracht in het ver richten van nuttige en nodige taken. In 99 van de 100 gevallen is het dan ook nog zo, dat er veel plezier bijkomt. Mogen we een enkel object voor deze liefde aangeven. Jeugdleidingü Het maken van reclame d.m.v. de stickers!! Het meedoen aan de toto!! (Tien gulden zestig is het minimum, dat U kunt winnen). Zo straks worden we uit de winter slaap verlost. Geeft echter nu reeds blijk van Uw welmenende medewerking. J T. S. 10

Schakels (clubbladen) | 1966 | | pagina 10