Slechts één Joh. M. de Bie Van de doden niets dan goeds off. Volkswagen Dealer F. Vlietman zn. Van het groene laken poolt allen mee, het is voor a.p.e. piano's Krantenbericht: Boca Juniors (thans no. 1) sloeg River Plate thans no. 2) met 2-1. Onder de 85.000 toeschouwers slechts één dode en 15 ernstige gewon den. Een gestenigde Luis Ventre floot met een groot verband om het hoofd. Politie dreigde met traangas. Hij die wil weten wat echt fair is die moet eens gaan naar Buenos Ayres. Daar waar de Boca Juniores nu niet meer zitten in de sores. Die zijn gespeend van alle plagen, want River Plate werd fijn geslagen, J) Geslagen is het goeie woord, al werd „slechts eentje" er vermoord. En dan nog enkel maar alleen op de tribune, elders geen. Nou ja, zo n vijftien zwaargewonden, de rest slechts door en door gezonde.... Althans naar lichaam, niet naar geest. Hysterisch zijn ze wèl geweest. Vandaar wat kneusjes, maar wat wil je. Het is geen uitvaart, daar verstil je. Die uitvaart geldt slechts een alleen. Hoeveel supporers gaan daar heen? Maar dit was voetjebal en hoe! Ze riepen dan ook dikwijls: Boeh! Da's blijkbaar Zuidamerikaans voor Oléh! immers zuiver Spaans. Het werd dan ook beslist niet saai. Integendeel, door al 't lawaai kon, zegt men, je geen fluitje horen. Maar tja, ref Ventre's beide oren waren in een verband verpakt dat, om zijn hoofd gewonden zat doordat per ongeluk een steentje beschadigd had zijn voorhoofdsbeentje. Door dat verband, u bent er achter, klonk 't fluitje dan ook al maar zachter. Door druk op zijn gehoororgaan kon d'eigen fluit hij niet verstaan. Tot zijn geluk, door dit verband ook 't hels lawaai niet langs de kant. Want had de man dit wel verstaan hij was vast aan de haal gegaan. Voor hem geen hulde doch slechts hoon. Politie dreigt per microfoon degeen met traangas te bestrijden die 't leiden nog meer maakt tot lijden. Maar 't kwam niet tot die narigheid. Geen gas wel tranen toen was 't tijd. x) Klemtoon naar verkiezing. P.S.: Louter t.w.v. de statistiek een correctie. In „Ooltgensplaat" (vorig num mer) is het begin van het derde koepiet weggevallen. Dit luidde: En dat is, trek het u niet aan, iets dat je niet gauw doet. Wan ergens kruipt (waar 't niet kan gaan) toch het „Wien Neerlands bloed". Het geheel sloot met: Voor de beren geworpen zondag, 14-11-65 B. S. LE MARCHÉ. Vijf minuten voor tijd stand: 2—2 stadion, één borrellende massa het blonde hoofd van Jan Jan, ÏVï ton leuke jongen hoge bal stadion, één kokende massa het blonde hoofd G....O....A....L111! HOERA, HOERA. HOERA!!! 3-2 kusje, zoentje, kusje zoentje torentje toren pyramide stadion één ziedende massa keeper met clubvlag op pyramide Jan? Jan??? WAAR IS JAN twee draglines Jan in de aula aula, één treurende massa 2Vi ton. Charlie. Mevrouw Walther f ITuim een jaar nadat Jan Wal- ther voor eeuwig afscheid van ons had genomen, vernemen wij nu, dat zijn vrouw is over leden. Tot voor enige jaren stond haar gezondheidstoestand haar nog toe om regelmatig A.F.C. te bezoeken en met het wel en wee op de hoogte te blijven. Zeker sinds A.F.C.'s verhuizing naar „Goed Genoeg" mochten wij haar niet meer ontmoeten. Wij wensen Maud en haar ge zin de kracht om het verscheiden van haar moeder te kunnen dra- gen. Maar het bleek een stilte, die de storm voorafging. Arie Mets namens A.F.C. en Harry Bos namens U.V.V., openden aan tafel na afloop het vuurwerk en ex-notaris Berkhof liet zich niet onbe- ttiigd, getuigd zijn verhaal van een voetbalstrijd uit de oertijd en de daarop verschenen persreacties. Maar de show werd dan toch gesto len door onze bloedeigen Willem van der Marei, die een improvisatie op rijm aanving en die zonder brokken wist te eindigen. Ook zong hij, begeleid door Cor van Peperzeel, nog enkele van zijn ijzersterke succesnummers. Zo werd het weer een fraai avondje. Voor mij begon de pret al vroeg want coördinator Theo van Emden vertelde mij al vroeg zijn enerverende belevenissen van die middag. Een mooi verhaal Zaken hadden hem naar Mijdrecht ge voerd. Aldaar kocht hij voor een krats zogezegd, een stokoude vracht wagen, goed voor een lading van enige tonnen. Zo maar, voor de grap. Zijn volgende bezoek zou in Haarlem zijn en komaan, waarom ook niet de Citroen bleef in Mijdrecht en Theo aan het stuur van de 5-tonner naar Haar lem. En genoten dat hij heeft Wie zei ook al weer: „Wanneer wor den wij mannen eigenlijk volwassen". Goed gek kunnen doen is een kunst, die maar weinigen helaas ver staan. In ieder geval heeft hij ons met het verhaal even in zijn geluk laten delen. A.O. garage verkoop - inkoop - service Plantage Middenlaan 19 Tel. 5 80 01 - Amsterdam "Tke biljartmatch tegen de vrienden van U.V.V. is inmiddels ook weer verleden tijd. Het is een beschamende nederlaag geworden voor Arie Mets en zijn mannen. Opvallend was dit keer de stilte, waar mede de strijd in ernst werd gevoerd. vraagt vrijblijvend advies Woestduinstraat 114 - Amsterdam Tel. 15 50 06 4

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 4