V/an de brug No. 5 Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. RedakteurtJ. T. Steensma, De Boelelaan 674. Amsterdam-z., tel. 424941 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3, Amsterdam-z. tel. 714194 TypografieDrukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 180710, Amsterdam-w. 44e Jaargang December 1965 O.a. de voorzitter van A.F.C. be- gint al eerder te f mijmeren over de komende jaarswisse ling dan de meeste andere mensen om dat hij op het punt staat op reis te gaan en zijn Schakelarti keltje dus tijdig moet schrijven. Als wij als A.F.C.'ers dan zo het gehele jaar bezien, dan geven de sportieve prestaties reden tot grote tevredenheid. In een paar weken tijd heb ik ons eerste zien strijden tegen V.V.B. en D.W.S. tegen Go Ahead en hoewel ik absoluut niet vergeet dat een vergelijking niet opgaat, omdat het tempo bij de semi- (full-) profs beduidend hoger ligt, heb ik toch nog meer respekt gekregen voor hetgeen onze jongens onder de meest barre weers omstandigheden tegen de club uit Velzen hebben gepresteerd. Als we die strijd lust en die spelopvatting weten te hand haven, dan heeft elk elftal de handen vol aan A..F.C. Verder speelde in de cember alleen het 3de nog één wed strijd en wel tegen het sterke Purmer- steyn 2. Een gelijk spel was het resul taat en meer verdiende ons elftal zeker niet. Toch moet er uit een ander vaatje getapt worden om kampioen te worden. Denk er om, het derde moet naar de Reserve 2de klas! Organisatorisch hebben Stichting en Sociëteit nog al wat moelijkheden te ver werken gehad in 1965, terwijl meer ka piteins op één schip wel eens leidde tot ongewenste en ongewilde situa ties. Maar onze in dit opzicht nog prille organisatie is weer een jaartje ouder en de leiders zijn weer een jaar tje wijzer geworden. De wens die wij allen koesteren is ongetwijfeld, dat zich in 1966 minder zwarigheden zullen voordoen. Maar het is tenslotte een heel bedrijf dat geleid moet worden en, zo als in elke zaak, doen zich daarbij wel eens moeilijkheden voor. Het voor naamste is dat wij allen onze vreugde in en onze interesse voor die arbeid be houden. Personalia Op 6 december werd Dr. Hofstee Bob voor zijn vrienden 75 jaar. het geen natuurlijk gepaard ging met een borreltje in het clubhuis. Ons oud kas- commissielid J. P. de Haan is zeventig jaar geworden en trekt zich uit de meer actieve zaken terug. Bij zijn afscheids receptie in het Amstel Hotel gaven heel wat A.F.C.'ers blijk van hun belangstel ling. Ook ons lid van verdienste Siem de Boer, eveneens 70 jaar oud, gaat het wat kalmer aan doen. Maar hoè precies, dat weet hij geloof ik zelf nog niet! Aan allen onze allerbeste wensen en nog heel veel goede jaren. Zij die heengingen. Wij hebben het verlies te betreuren van onze donatrices, Mevr. C. C. M. Stallmann, de moeder van Henk en Gerrie en Mevrouw J. H. C. Walther. Beide dames, die hun echtgenoot zo spoedig gevolgd zijn in het graf, bleven in het A.F.C.-leven op de achtergrond, maar hebben in hun lange huwelijk heel wat met A..F.C en A.C.C. te ma ken en te stellen gehad. Wij zijn dank baar, dat zij hun echtgenoten en zoons zoveel aan onze club hebben afgestaan. Mogen zij rusten in vrede. Ziekenboeg Hans Bosch, de man die zijn vader is opgevolgd als schenker van de Nobel prijs (hebt U er al eens over nagedacht wie hem dit jaar krijgt?) is reeds enige weken aan het ziekbed gekluisterd en zal nog geruime tijd rust moeten hou den. Gelukkig gaat het goed met hem en wij hopen hem eerlang weer ge zond in ons midden te zien. En ten slotte wens ik alle ere-, be- stuurs-, commissie- en gewone leden, niet te vergeten de leden van verdienste, prettige Kerstdagen en een heel Geluk kig en Voorspoedig Nieuwjaar toe. Moge het ook al onze clubs, die zo ontzet, tend veel in ons leven betekenen, ja zonder wie velen van ons zich hun leven niet meer kunnen denken, bijzonder goed gaan. Ten leste, een woord van welgemeende dank aan allen die zich, elk op hun eigen wijze, voor onze club verdienstelijk hebben gemaakt. HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 1