On dit et datjes pooLt allen mee het is voor a.f.c. (VERVOLG) Eerste stap Het tweede team van ABC heeft zijn eerste stap gezet op de weg naar pro motie. Afgelopen zaterdag werd met liefst 18-7 gewonnen van het Nijmeegse Trek vogels 2. Nu moet nog worden aange treden tegen de Haarlemse kampioen en laat dat nu uitgerekend HCK 2 zijn. Bij winst stijgen de ABC-ers naar de lande lijke klasse. De geschiedenis herhaalt zich een beetje, merkte één van onze honk ballers op. „Het vorig jaar een promotie wedstrijd van ABC 1 tegen HCK. 1 en nu de beide reserve-teams tegen elkaar voor promotie." Het is te hopen dat de ge schiedenis zich nog meer zal herhalen, want het waren de ABC-ers die verleden jaar aan het langste einde trokken. Het middelpunt De Nederlandse honkballers, die in middels hun eerste wedstrijd op het Europese titeltoernooi met 19-1 van het zwakke Zweden hebben gewonnen, waren koud in Madrid of Otto Sterman liet blijken dat hij het acteren niet alleen met professionele winstoogmerken doet. De spelers waren te gast op een gezellig avondje bij één van de ambassade-func tionarissen in Madrid en toen kon Otto het niet meer houden. Hij moest en zou voordragen. Hetgeen hij ook tot groot ver maak van de aanwezigen heeft gedaan. De belevenissen van Anansia de spin en broei konijn zullen wel een onderdeel hebben uitgemaakt van Stermans Erzahlungen. Niet verwend De 165.000 bezoekers van de acht voet balwedstrijden in de ere divisie op de eerste competitie-zondag (22 aug.) zijn wat doelpunten betreft niet erg verwend. De acht Nederlandse topclubs maakten in to taal slechts 25 doelpunten. De tweede zon dag (29 augustus) waren de voorhoedes nog minder trefzeker (of de doelverdedi- gers nog beter), want op deze dag werden in de ere-divisie slechts 20 doelpunten ge noteerd. Een totaal van 45 voltreffers in 16 wedstrijden dus. Nog geen gemiddelde van drie. In deze 16 wedstrijden is nog geen enkele ere divisieclub er in geslaagd in negentig minuten meer dan drie doel punten te produceren. Trefzekerder De lagere voetballers toonden zich tref zekerder. In de eerste divisie werden op twee zondagen (14 wedstrijden) in totaal 66 doelpunten gemaakt. De cijfers van de tweede-divisieploegen zijn: afdeling A: 53 en afdeling B: 51. Beiden eveneens in 14 wedstrijden. Grote belangstelling Wat de publieke belangstelling betreft mogen de clubs in de ere divisieclub niet klagen. Op de eerste zondag in totaal 165.000 en op de tweede zondag: 147.000. Voor de eerste dag een gemiddelde van 20.625 toeschouwers per wedstrijd en voor de tweede dag een gemiddelde van 18.375. Feijenoord-PSV was op de eerste compe titiedag met 51.000 de topper en DWS- ADO trok met 25.000 de meeste bezoekers op de tweede zondag. HdB 8

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 8