Mixed Pickles BequnstiqinG van onze aöveRteeRöeRS houöt öe schakel in stanö Voorbeelden. Vk/ij denken bij A.F.C. wel eens dat wij zo ongeveer de wijsheid in pacht hebben en als A.F.C. hetgeen overigens niet te verwachten is ooit zou overlijden, dan zal het bepaald niet zijn aan een minderwaardigheidscomplex. Toch ge beuren er in andere verenigingen wel eens dingen waarvoor het ook goed is de aandacht te vragen. Zo hebben wij in het clubblad van De Spartaan gelezen, dat in verband met hun verhuizing en de opening van hun clubgebouw zij zoveel advertenties hebben kunnen winnen, dat het blad voortaan in groter formaat zal uitkomen. Ik vraag mij toch af of dat nu bij A.F.C. niet mogelijk is. A.F.C. heeft tegen de 1200 leden. Nu heb ik wel eens gehoord dat advertenties in club bladen min of meer beschouwd Worden als een soort chantage. U zegt tegen een persoon wiens klant U is: „Ik ben toch een goede klant van U en U zult mij een genoegen doen in het clubblad van mijn vereniging een advertentie te plaatsen." Dit zal in sommige gevallen wel waar zijn, maar ten aanzien van een blad als de A.F.C.-Schakel gaat het m.i. niet op. Zonder enige zelfverheffing kunnen wij zeggen dat wij op sportgebied de grootste organisatie zijn in een tamelijk wijde omgeving. Verder zit er in A.F.C. een vrij groot stuk koopkracht. Dan is het toch helemaal niet zo gek als de middenstanders in onze omgeving een toch zeer goedkope advertentie in de A.F.C.-Schakel zetten. Vooruit leden, aan de slag! In het verslag van de jaarvergadering van Quick Den Haag wordt dank gebracht aan de 40(1) leden die bij toerbeurt het buffet bediend hebben. Nu zijn wij ons ten volle bewust dat A.F.C.-ers met een eigen bar net zo min vertrouwd kunnen worden als apen met handgranaten. De meeste lieverdjes zouden waarschijnlijk de beste klant van het geval worden. Maar toch is het kranig wat er bij Quick gebeurt. Overigens kan dit wel tot misverstanden aanleiding geven. Een tijdje geleden voor ik dat verslag gelezen had was ik op Quick en toen ik wilde afrekenen, vroeg ik aan de buffetbediende of het bedrag inclusief of exclusief was. De man antwoordde: „Pardon, ik ben lid." Ik vond dit wel een aardig grapje en gaf twee kwartjes extra. Nu hoop ik maar dat deze twee kwartjes óók in de kas van Quick terecht zijn gekomen. Belangstelling. Hoe groot de belangstelling bij het publiek kan zijn als in de amateurcompetitie het begint te spannen, wordt be wezen door de cijfers die de eerste klas amateurclub T.O.P. in Oss heeft gepubliceerd. In het begin van de competitie trokken de wedstrijden weinig belangstelling, maar toen deze club een gooi ging doen naar het afdelingskampioenschap steeg de publieke belangstelling sprongsgewijze. Bij T.O.P.-Helmond waren 4869 toeschouwers. Het einde van het liedje was, dat T.O.P. twee beslissingswedstrijden moest spelen om het kampioenschap; deze trokken resp. 8452 en 8603 toe schouwers en T.O.P. hield aan de beslissingswedstrijden een bedrag over van 5691,—. Wij memoreren dit niet uit een soort leedvermaak tegenover de lagere semi-prof clubs want wij kunnen met de penningmeesters daar alleen maar mede leven. Wij publiceren dit, omdat dit weer eens bewijst dat het verhaaltje: amateur eerste klas is nu niet meer dan eigen lijk vierde klas, langzamerhand wel naar het rijk der fabeltjes verwezen kan worden. En deze cijfers bewijzen ook bravo, Cor Kerker voor je artikel hoe schandelijk defaitistisch het is van leden onzer vereniging om half in ernst, half in scherts tegen de spelers van ons eerste elftal te zeggen: „Wordt maar geen kampioen hoor. Stel je voor: weer tien kampioenswedstrijden na het einde van het seizoen." Als wij nu die cijfers zien uit Oss, dan moeten die leden, die mentaal voor een deel aansprakelijk zijn dat A.F.C. dit keer de kampioensboot heeft gemist, eens beseffen wal een slechte dienst zij hun eigen club hebben bewezen. Wie in de competitie mee speelt, behoort een gezonde eerzucht te hebben om kampioen te worden. Natuurlijk moet men ook de capaciteiten hebben om kampioen te worden, maar die capaciteiten heeft A.F.C. in ruime mate. Aan de eerzucht heeft het een beetje ontbroken. Laat men dus een volgende keer alleen maar het eerste elftal moreel steunen, teneinde het hoogste te bereiken dat in de voetbal wereld voor ons te bereiken is. Niet schelden. In de Sportkroniek, „waarin opgenomen de officiële mededelingen van de Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond" (een bond waarvan yj> procent voetbal geheel of gedeeltelijk om den brode speelt en 99procent als amateur) schrijft de heer Lex Muller over de moeilijkheden bij „Telstar". Wij citeren „Mensenkenner Jack Mansell, die iets meer paeda- gogisch te werk ging dan Toon van der Enden, kenschetste het bewind in een kwade bui als een stelletje amateurs." Deze uitlating moest in de Sportkroniek uiteraard „vet" worden gezet Wij zullen op dit gescheld niet verder ingaan. Ooit heeft een der grootste hoofdredacteuren die de Sportkroniek had haar oprichter Moormangeschreven: „De honden blaffen, de karavaan passeert." Cricket. Voor sommige lezers is en blijft cricket een moeilijk spel. Om hen op dreef te helpen, citeren wij uit „Anglican Sphere", het maandblad van de St. Mary Church te Rotterdam (juli 1965) de volgende zeer duidelijke omschrijving van het nobele cricketspel: „You have two sides, one out in the field, one in. Each man on the side that's in goes out, and when he's out, he comes in and the next man goes in until he's out. When they are all out, the side that's been out in the field comes in, and the side that's been in goes out and tries to get those coming in out. Then, when both sides have been in and out, including not outs, that's the end of the game." International. Goed zo, de oude garde heeft weer eens een voorbeeld gegeven aan de jonge snuiters. Hoe lang is het nu al geleden, dat de jonge garde van A.C.C. een speler mocht leveren aan het Nederlandse Elftal? Maar nu hebben wij dit seizoen toch een echte „international"-cricketer, die het prima deed en wel A.F.C.-voorzitter Kappelhoff (59). Hij maakte deel uit van de S.G.S.-ploeg (voor heidenen op het gebied van cricket: Still Going Strong) die naar het hoge Noorden trok en o.a. in Odense tegen een Deense ploeg slag leverde. Het uitvoerige verslag in „Cricket" vermeldt dat Kappelhoff met 15 not out bleef. Met 59 not out 15 not out.... ik vind het een héle prestatiel J. W. 5

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 5