Qroot rweuu/s v/oor de cricketers Uw correspondent meldt uit London poolt Allen mee, het is voor a.p.c. Wanneer wij het allerbelangrijkste nieuws het allerliefst willen weten, dan kunnen wij beginnen te vertellen, dal ACC het volgende seizoen kan beschik ken over een Engelse trainer. Dat is mogelijk gewordeir door een massale demonstratie van alle leden en donateurs, die genoeg offers brachten om dat mogelijk te maken. En nu maar trainen, jongens! 111 Wat de resultaten van de elftallen be treft mogen die van het tweede team wel op de voorgrond geplaatst worden. Pas gepromoveerd naar 2 „a" bestonden deze kerels het om ongeslagen kampioen te worden. Met tegenstanders als HCC 3, Quick (H) 2, I'D, PW en Union, waarlijk een machtige prestatie. Hans Woudstra voerde de meute aan. Op de tweede plaats noemen wij het vierde, dat onder leiding van Tonny Balk prettig en succesvol speelde. Dit moment is nog niet bekend of ze kam pioen zijn geworden. In ieder geval een goede prestatie. Ook hier speelden de battingcapaciteiten van de aanvoerder vaak een voorname rol. Rob Dukker, inmiddels gezond en wel het ziekenhuis verlaten hebbende gaf het derde, dat ingeslapen scheen een flin ke injectie met levensblijheid en enthou siasme. De plaats, die het derde tenslotte inneemt mag als redelijk goed worden beschouwd. Onze vlaggedragers, het eerste elftal, liet het dooien en soms dan weer flink vriezen. Totalen van 237 voor 9,208 voor 8,196 voor 7, 168 voor 6 e.d. zijn vaak hoog genoeg om de tegenpartijen op de knieën te krijgen. Daarentegen maak je niet veel klaar als je een keer voor 40 of pakweg 60 runs aan de kant zit. In die laatste gevallen wordt je dan heer- lijk „opgevreten" door de vijand. Eind resultaat redelijk te noemen met beloften voor de toekomst. Het zaterdagmiddagteam vond „The Taverners" op zijn gebruikelijke weg naar het kampioenschap. Niet zo erg, mannen. Je kunt niet ieder jaar de bes te zijn. The Taverners is een combina tie Engelsen, die in Amsterdam en om geving werk hebben. Onze Danny Smith, die helaas weer moet vertrekken, en Mi ke Gilhouly maken o.a. deel uit van dit team. Onze Jeugdselectie, ook wel het TT- team (Touringteam) genoemd, speelde met wisselend succes haar wedstrijden. Althans werd het voor velen een nutti ge practise. De juniores kwamen, naar mijn smaak althans, wat te weinig in actie. Hierin zal een drastische verbetering moeten komen, willen wij de animo er goed in houden. De komst van de trainer ver goedt hier zeer waarschijnlijk straks een hele hoop. In het Flamingo Juniores Tournooi waren wij nergens. Wellicht was de ab sentie van enkele prominenten hier wel de oorzaak van. HBS werd tenslotte win naar van dit tournooi. De tour naar Eastcote werd een gran dioos succes. Schitterend weer, behoor lijk cricket en geen enkele wanklank. Nu maar weer twee jaar wachten om ons daarvoor te revancheren. Wij kregen er weer talloze leden bij. Eén hiervan mag wel als een heel op merkelijk personage worden beschouwd. Dat was een TIJGER!! Onze nieuwe slo gan: PUT A TIGER IN YOUR BAG deed wonderen. Het leek wel, of iedere speler daar genoeg „pep" in terug kon vinden om feller, vinniger, enthousiaster te werk te gaan en de overwinningen sinds het lanceren van die slogan waren gewoon opmerkelijk. Onze velden werden door de gemeente keurig onderhouden en Stokkel Jr met zijn gehele staf verdient onze hartelijke dank. Geen moeite is te veel. Ook ideaal is het bezit van „Ouwe Stokkel", die ge rust „cricketminded" genoemd mag wor den. En een groundsman, die mééleeft is met geen goud te betalen. Dat deden we dus ook niet. De training leed nogal zwaar door de overvloed van het hemelwater dat zomer 1965 produceerde. Augustus werd beter en het weekbezoek van Mr. Camburn, de bondscoach werd een succes. De gehele week konden een aantal juniores pro fiteren van de deskundige en zo aange name capaciteiten van deze sympathieke Engelsman. Door de toezeggingen van de Sportfederatie werd deze gratis trai ning mogelijk gemaakt. Om volledig te zijn vermelden wij nog, dat wij voor het eerst een veteranenelf- tal in de flanellen kregen. Verschillende vriendelijke ontmoetingen met o.a. Spar ta, HBS, PW, UD en Kampong waren evenzovele aanleidingen tot het houden van gezellige „nafeestjes". Hetgeen ook gebeurde overigens. Utrecht praat er nóg over!! Max de Bruin verzorgde oudergewoon te weer het Pitchnieuws, daarbij wat ge assisteerd door enkele getrouwen. De fa milie Roll maakte zich uiterst verdienste lijk door iedere week ruim 300 pitches te vouwen, te neiten en te verzenden. Hulde, Rolletjes!! Alles bij elkaar deed ACC weer genoeg van zich spreken, om zich een flinke cricketclub te mogen noemen. Moge het volgend jaar zó zijn, dat men ons tevens een échte cricketclub gaat vinden. Dan zijn wij, mét de steun van U al len, onmiskenbaar op de goede weg. W. G. STAATS Tn Engeland is het voetbalseizoen al- weer begonnen. De 92 profclubs zijn allemaal weer in actie gekomen in dit voor het Engelse nationale elftal zo be langrijke seizoen. Hier, in het geboorte land van koning voetbal is men ervan overtuigd dat Engeland de nieuwe we reldkampioen van 1966 zal zijn. Brazi lië wordt kansloos geacht en de enige landen die Voor een verrassing zouden kunnen zorgen zijn de mid-europese, als deze door de voorronden heenkomen. Toen Alf Ramsey in 1963 trainer werd van het nationale elftal zei hij „Enge land will win the world cup". Hij heeft nu nog een jaar om dit waar te maken. Alf heeft enorm veel kritiek gehad, tien tallen spelers zijn gebruikt voor het na tionale elftal en nog steeds weten we niet welke spelers uiteindelijk Engelands eer zullen gaan verdedigen. Alf Ramsey heeft onlangs gezegd dat hij negen na men al op zijn lijst heeft staan en van deze mensen zijn er twee keepers: Gordon Banks van Leicester en Tony Waiters van Blackpool. Jimmy Creaves zal er ook wel op staan, maar wie zijn de anderen. Maakt Johnny Hayner van Fulham, waar de vroegere Ajax-trainer, Vic Buckingham het heft in handen heeft, zijn rentree, George Eestham, the master-technicus van Arsenal, Terry Venables van Chelsea? Wij hier in Lon den kunnen alleen maar gissen. Eén ding is zeker. De F.A. kan erop rekenen, dat er genoeg geld in het laatje komt. Op het ogenblik zijn al zo'n 60% van alle toegangskaarten verkocht en is het al on mogelijk een kaartje voor de finale te bemachtigen. Nu nog iets anders. Voordat het sei zoen officieel begonnen is werden al 10 spelers van het veld gestuurd in vriend schappelijke wedstrijden. Sommige van deze zogenaamde friendlies moesten worden gestaakt, zoals de wedstrijd die Arsenal tegen Jamaica speelde. De in woners van Jamaica smeten stenen, fles sen en nog veel meer naar de spelers en de referee was genoodzaakt na 40 mi nuten de strijd te staken Manchester United kreeg troubles in Duitsland, het geen in Engeland de stem deed opgaan oin voortaan geen vriendschappelijke wedstrijden meer te spelen tegen de Duitsers. Engelse ploegen werden jn Spanje en Portugal meer of minder het ziekenhuis ingetrapt. Al dit om maar in topvorm voor het seizoen te komen. Sto ke City bijvoorbeeld heeft 5 eerste-elftal- spelers op de ziekenlijst. Chelsea 3 spe lers. Manchester 2, waaronder Denis Law. Het laatste nieuws vanuit Engeland is dat iedereen vol verwachting uitkijkt hoe de nieuwe invallersregeling zal wor den toegepast. Men mag nu nl. één reser ve, die voor de wedstrijd aanvangt aan gewezen moet worden, het veld in stu ren voor een geblesseerde speler. De gro te vraag is, Wordt hiervan geen misbruik gemaakt! In elk geval is deze regeling alleen voor toepassing voor leaguewed strijden en gelden niet voor de F.A-cup. Ook zullen weer vele duizenden Engel sen, en ook ondergetekende, weer elke zaterdag met spanning op de uitslagen wachten en met koortsachtige haast onze poolformulieren controleren, wie weet win je een paar miljoen! ROBERT F. DOMHOF 4

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 4