gandi On dit et datjes V/an de E.C. PLIEGER KEUKENS pooLt Allen mee, het is voor A.f.c. 2 Foutjes Door overstaan slopen er in de vorige editie enkele foutjes. De meeste ervan zult U zelf hebben kunnen verbeteren. Minstens één moet ik herstellen; Ernst Huisman heeft ons niet verlaten. Voetbal De eerste trapjes zijn weer gegaan, ja, een enkeling heeft zelfs zijn haar al on der tie bemodderde bal gezet. Op 15 augustus waren we in Hoorn, waar Her man de Waal tegen ZVV alle vijf de goals maakte en aldus de derde prijs voor AFC zekerstelde. Op 22 augustus, toen ABC in een ander Rotterdams stadsdeel het Spartaanse geweld niet wist te ke ren, verbleef ons eerste team bij CVV en jl. zondag deden we mee aan het tournooi om de Zilveren Westerkerk van De Spartaan in de Eendracht. En zo is het voetbalseizoen dan weer begonnen, althans voor de profs en semiprofs. De bal was alweer vaak bemodderd, symbool van zomer 1965. Onze zomer- sporters hebben weinig zomerse wed strijden gespeeld. Altoos koud of een beetje kwakkelig. Enfin, a.s. zondag ope nen we zelf officieus het seizoen met het AROL-tournooi. Be Quick (Groningen) doet niet mee, maar gelukkig toonde het pas gepromoveerde Hercules zich bereid de open plaats in te nemen. Als de AFC-ers en het weer meewer ken geloof ik stellig, dat we een goed tournooi gaan meemaken. Vakantie van uw redacteur doet hem afwezig zijn, maar ik hoop, dat U plezier zult hebben. En daarna wordt het dan weer ernst. OSV uit. Direct al een soort van vuur doop voor onze debutanten in het eerste team. Succes, makkers. Mevrouw Dorenbos f Op 19 augustus bereikte ons het be richt van het plotseling verscheiden van mevrouw Hans Dorenbos. AFC zal zich haar blijven herinneren als een char mante, innemende persoonlijkheid, die zeer met AFC meeleefde. Voor Bouke een groot verlies, dat hij moet dragen gesterkt door de vriendschap van de AFC-ers. Mevrouw Hans Dorenbos ruste in vrede. Pool Op 22 augustus is de voetbaltoto weer begonnen en de „ton" is gewonnen. Die kans is er voor iedereen. Voorwaarde is het meespelen. Vul een blauwe kaart in en lever die in bij één der bekende adressen of, hetgeen wellicht het mak kelijkste is, bij de heer Dinkeloo aan het plastic uitvoering plaatstalen uitvoering buffet. De volgende week kunt U reeds meespelen. Van uw inleggeld (het liefst 8 kolom men) profiteert AFC, maar ook tal van sportorganisaties en weldadige instellin gen. En dan de spanning van Uzelf 's zondags tegen vieren. Ongeveer dertig sigarenwinkeliers in de stad nemen Uw totoformulier gaarne in ontvangst en om het nog gemakke lijker te maken: tot acht uur kunt u vrijdags op het clubterrein terecht. Voetbal International Weer wordt een poging gewaagd een uitsluitend aan voetbal gewijd weekblad in Nederland ingang te doen vinden. Het eerste nummer van dit blad moch ten wij ontvangen. De stof wordt sma kelijk opgediend en wij hopen voor de ondernemers, dat hun poging zal sla gen. Behalve aan „Sport en Sportwereld" is dat nog aan niemand gelukt, maar elk pogen is zoet. Jammer is, dat in de eerste aflevering geen Ietter aan het ama teur-Voetbal is gewijd. A.C.C. De grote juichkreet kwam van het tweede, dat op 22 augustus kampioen is geworden en onzes inziens volgende jaar in klasse 1B zal uitkomen. Onze geluk wensen aan ACC. Het eerste deed het op 21 augustus keurig door de grote Haagse met nog tien minuten speeltijd aan de kant te zetten. En weer zagen we Henk Rikse met de bal op het bat in de krant staan. Rob Dotnhof Van deze, onze Engelse correspondent, mochten wij weer een, elders in dit blad geplaatst, artikel ontvangen. Als de neus operatie, welke Rob dezer dagen moet ondergaan goed atfloopt, dan bezoekt hij voor 'I eerst sinds zes jaar weer de Arol. Jammer, dat wij hem niet kunnen be groeten, maar veel van de oude kennis sen treft Rob aan, hopen we. Propaganda Uw bloedeigen P. en P.C. kreeg van het bestuur toestemming een nieuw pu- bliciteitsmiddeltje te proberen naast de bestaande. Vandaag of morgen rolt een aantal stickers van de pers. Roodzwart met als tekst: Bezoekt zondag A.F.C. Over een poosje gaan we autobezitters vragen deze dingen op voor- of achter ruit te plakken,. U hoort van ons. Nieuw Met ingang van volgend jaar zal „De Schakel" een iets ander aanzien krijgen. Het cliché van het oude veld wordt op geborgen in het archief en de kaft zal aangepast worden aan onze tegenwoordi ge behuizing. Always Forward Captain Frans Kat nam met een goed speechje de derde prijs in ontvangst op het door deze Hoornse club georgani seerde tournooi. Hij onthulde, dat Nol Kuikens er zijn vreugde over had uilge sproken nu voor het eerst tegen een En gelse club te kunnen spelen. J. T. S. IV' clubavond is bijna afgelopen en wat gebeurt er. Komt de Schakelre dacteur heel voorzichtig en met een zie- lig gezicht op je af. Een zacht klopje op je schouder: „Zeg Cor, de volgende Schakel komt vol gende week uit. Heb jij nog een stukkie voor me." Bestaat niet, heb de Schakel pas ontvan- gen. Je bent natuurlijk een maand in de war. „Het spijt me voor je, maar we gaan deze maand eens lekker royaal doen en komen tweemaal uit." Op zo'n moment sta je dan met je mond vol tanden. Als je een vals gebit had, zou je dat hele geval er uit kunnen halen, maar waar moet je er mee blijven. Trouwens het is gebleken, de Schakel redacteur heeft veel liever dat je met je mond vol tanden staat. Hij reageerde tenminste direkt op mijn stilzwijgen. „Juist" zegt Tjalling, „bedankt hoor. Misschien wil je er een lang stukkie van maken, anders moet ik de Schakel weer helemaal zelf vol schrijven." Nou ja zeg, het idee. Je kijkt die Schakelredacteur nog eens goed aan. Ja, nu valt het je op. Hij ziet er zorgelijk en pips uit. Kan ook niet anders met twee Schakels in één maand. Mag je zo'n knaap toch niet in z'n schakel-hempie laten staan. „Oké Tjalling, jij krijgt je stukkie." Voorbereiding nieuwe seizoen Een uitgebreid oefenprogramma voor de le elftalspelers staat op het program ma, is inmiddels reeds gedeeltelijk afge werkt. Ik geloof te mogen zeggen, dat wij zelden zo'n goed programma, ter voorbereiding van het nieuwe seizoen, gehad hebben. Hopelijk zullen de re sultaten in de competitie hierdoor gun stig worden beinvloed. Op 15 augustus speelden wij 2 wedstrij den in een door de 2e klasser „Always Forward" (Hoorn) georganiseerd tour nooi. De loting bracht AFC tegen de or ganiserende vereniging. De andere gega digden waren ZVV en de Volewijckers 2. In verband met de vele vakanties van spelers, konden wij slechts over 14 man beschikken. De eerste formatie bracht het tegen Always Forward niet verder dan een 2—1 nederlaag. Aangezien de Volewijckers 2 met 4—1 van ZVV won, moesten wij in de verliezersronde aantre den tegen ZVV. Voor ons AFC-ers een heel oude bekende met de meest pretti ge herinneringen. Onwillekeurig gaan onze gedachten terug naar de inmiddels roemruchte beslissingswedstrijd om het behoud van het 2de klasserschap. Scoor- de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger Heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 2