icdi On dit et datjes PLIEGER KEUKENS KEUKEN poolt allen mee, het is voor a.f.c. Surprise Voor het merendeel mijner lezers zal het een verrassing betekenen, dat deze Schakel in de bus valt. U ziet, al de voor Uw contributie geldende rechten worden vervuld. Kwamen we in april niet uit, goed dan vindt U er nu in augustus twee in de bus. Cor Steeman f Enkele weken geleden overleed Cor Steeman. Omstreeks 1950 een aantal jaren trainer en tot aan zijn verscheiden een goede vriend van A.F.C. Wat heb ben mijn leeftijdgenoten en ik een pret tige tijd bij zijn trainingsuren doorge bracht. Na zijn vertrok mochten \ve hem, omdat hij de H.F.C. trainde, nog vele malen ontmoeten en talloos waren dan de herinneringen, welke we ophaal den. Zijn ziekenbezoek aan Harry Scheepstra na diens knie-operatie inspi reerde Cor elk jaar tot een nog kleur rijker verslag. Ons medeleven gaat uit naar zijn ge zin, dat man en vader zo vroeg (Cor was 52) reeds moet missen. In Amsterdam leeft een ploeg sportvrienden, die tot elkaar zeggen: „Cor Steeman was één van de beteren." Hij ruste in vrede. Billy Boy Dezer dagen mochten wij genieten van het zogenaamde beknopte verslag van A.C.C.'s Tour naar Eastcote van de hand van W. G. M. (Billy Boy de Gaulin) Staats. Wij zijn ervan overtuigd, dat A.C.C. ook crickettechnisch gesproken veel heeft bijgeleerd. Veel van de andere Engelse eigenaardigheden behoeven niet te wor den overgenomen. Wim mag met bewon dering naar het vermogen tot absorbtie van indrukwekkende bakken lauw bier hebben gekeken, zolang wij nog goede relaties bij Heineken hebben, hoeft het voor ons niet. Wel natuurlijk mister Turtill tot voor beeld nemen. door! Maar alle gekheid op een stokje, we zijn allemaal bijzonder blij, dat onze grote architect zich ook nu weer be wonderenswaardig vlug van een maag bloeding heeft hersteld en wij hopen zijn vriendelijk gezicht weer spoedig op Goed Genoeg te zien. Beste Daan, met je trou we echtgenote, nog tal van goede jaren. Proficiat! Henk Kappelhoff Maar intussen ons respect voor Wim's werk aan het verslag. Nu Willem zelf al een honkbalterm via zijn naam invoert mag ik misschien opmerken: O.K. Billy-Babe. Toto Levert Uw blauwe kaart in. We gaan weer beginnen. O ja. Er is een inleve ringsadres bijgekomen. Mevrouw Wil brink, Overtoom 348. Indeling A.F.C. I A.F.C. Alkmaarsche Boys D.C.G. Hillegom H.R.C. I.O.S. O.S.V. Purmersteijn De Spartaan U.V.V. V.V.B. Zilvermeeuwen A.F.C. II A.F.C. 2 Ajax 3 D.C.G. 2 D.W.S. 3 Elinkwijk 3 J.O.S. 2 R.C.H. 3 S.D.W. 2 De Spartaan 2 Velox 3 Volendam 3 Volewijckers 3 A.F.C. III A.F.C. 3 ASV-Arsenal 2 D.V.A.V. 2 D.W.V. 3 K.B.V. 2 Purmersteijn 2 Rapiditas 2 De Spartaan 3 T.O.G. 2 Watergraafsmeer 3 A.F.C. IV A.F.C. 4 Ambon 2 E.T.O. 2 I.V.V. 3 O.S.V. 3 S.D.W. 3 de Volewijckers 4 Zeeburgia 3 Z.F.C. 4 Z.S.G.O. 3 A.F.C. ZAT. I A.F.C. A.M.V.J. B.P.V. (Zaandam) C.S.V. - Dindua (Enkhuizen) Jong Holland (Alkmaar) Kromhout Marken Nedlloyd l'.S.Z. (Zaandam) Purmersteijn V. en V. Zwaluwen '30 (Hoorn) J. T. S. Benoeming Dezer dagen bereikte ons het bericht, dat onze vroegere restaurateur Rozen broek werd benoemd tot directeur van Hotel „De IJzeren Man" te Vught. A.F.C. wenst Mevrouw en de Heer Ro zenbroek, die bij hun afscheid als restau rateur in onze rijen bleven als donateur, veel succes in de nieuwe functie. Betrapt. Deze week betrapte ik mezelf op een gevoel van spijt bij het vernemen van de transfer van Daan Schrijvers van D.W.S. naar P.S.V. Omdat ik toch ondanks alles Schrij vers met D.W.S. vereenzelvigde. Zo langzamerhand moet ik en iedereen een voetballer beschouwen als een artist. Schrijvers, Flinkevleugel, Roode etc. zijn goede voetballers en of zij nu in D.W'.S., Ajax of Heracles spelen, zij moeten voor mij goede voetballers, goede artisten blijven. Zo min als het ons moet kunnen sche len of Bob de Lange, Ko van Dijk of Ank van der Moer bij de Nederlandse, de Haagse Comedie of bij „Theater" spelen. Zo lang ze hun rollen talentrijk vervullen. We gaan niet naar de schouwburg om de Nederlandse Comedie aan te moedi gen, maar om te genieten van hetgeen de spelers ons voorzetten. Zo min moeten we, geloof ik, naar het Stadion gaan om D.W.S. of Blauw-Wit aan te moedigen. Ook hier amuseren we ons bij het spel der spelers. Doen we dit niet, dan is te leurstelling ons deel, want volgend jaar is dit D.W.S.-elftal er misschien niet meer. In onze amateurwereld ligt dit heel anders. Meestal komen we spelers, die ons verlaten, niet meer als tegenstander tegen. Waarbij komt, dat we de jongens, die de vertrekkenden moeten vervangen ook meestal reeds jaren kennen. Hetgeen niet wegneemt, dat men bij het bericht, dat Onsman, Vlietman, Huis man, Teiwes (om het bij deze namen te houden) gaan vertrekken ook een gevoel van spijt kent. VI. In een onaangename wedstrijd versloeg ons Vie de Y-boys en veroverde het kam pioenschap. Nico Leloux was captain. Voor deze gelegenheid had zijn zoon Nico zich onder zijn leiding gesteld en aldus werden Vader en Zoon kampioen. Ben. Na langjarige dienst t.b.v. de Jeugd commissie heeft Ben Slaap verkozen het wat kalmer aan te doen. Of de Enquête commissie daar nu de geëigende plaats voor is laat overigens twijfels. Maar goed, Ben nam afscheid en het Be stuur, toen nog gelovende aan Ben's idee van rust schonk hem een langspeel plaat met de Mattheus-Passion. Van harte gelukgewenst, Ben. Foto. Deze goede instelling bracht dit jaar weer meer op dan vorig jaar. En daar deze opbrengst zo ongever 20% van ons budget uitmaakt, moge ik U nu reeds weer opwekken trouw- mee te doen. Vul nu reeds een blauwe kaart in. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering gebr. plieger Heerlen, amsterdam de italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam 2

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 2