@=©=©=o=o=c F. V/an de brug Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redakteur J. T. Steensma, De Boelelaan 467, Amsterdam-z.. tel. 424941 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer, Kanaalstraat 132. Telefoon 180710, Amsterdam-w. 43e Jaargang Augustus 1965 No. 11 Dc zachte en nat te winterperiode ook wel aangeduid als „zomer" I spoedt al weer ten einde. Arme zomer- sporters die zoveel tekort zijn gekomen! Ik hoor cricketers en honkballers om nu maar dicht bij buis te blijven in september en oktober, als de mussen dood uit de boom vallen, al verzuchten dat de sport- seizoenen toch nodig verschoven zou den moeten worden. Maar als dat ge beurde zou het natuurlijk óók verkeerd uitpakken. Zodat we allen onze ziel maar in lijdzaamheid moeten bezitten. ABC heeft een goede start gehad in de Hoofd klasse en een mooie plaats in de eind stand kan zeker worden bereikt. Van groot belang is nu, dat het 2de promo veert, want nu is de afstand veel te groot. A.C.C. heeft tot dusverre zeer wisselvallig gespeeld en het wordt tijd, dat de vlaggedragers weer eens voor en kele goede resultaten zorgen. Verheu gend is hier, dat het pas gepromoveer de 2de niets doet dan winnen, zodat hernieuwing van het kampioenschap in het verschiet ligt. A.R.O.L. Ons toernooi wordt ditmaal op een weekend verspeeld en wel op zaterdag 4 en zondag 5 september. Teveel wedstrij den op één dag vormden verleden jaar toch wel een groot bezwaar, zodat tot deze verandering werd besloten, welke bij de deelnemers wel in de smaak blijkt te vallen. Deelnemers zijn Be Quick-Gr., D.W.V., H.F.C., O.S.V., Robur, De Spar taan, Zeeburgia en A.F.C. We rekenen op veel belangstelling van AFC-zijde en hopen op die van het publiek. Alle deelnemers wordt een sportief en gezel lig toernooi toegewenst. Moge het beste elftal winnen! Oefenwedstrijden Niet minder dan drie oefenwedstrijden worden vóór de A.R.O.L. gespeeld. Op 15 augustus wordt deelgenomen aan het Always Forward-toernooi te Hoorn; op 22 augustus gaan we naar C.V.V. in Rot terdam, waarvan onze penningmeester een extra gezellig dagje hoopt te maken (we zullen hem assisteren!) en de wa penschouw vóór de A.R.O.L. wordt ge houden bij het Westerkerk-toernooi van De Spartaan op 29 augustus. De oefen avonden zijn al weer begonnen. Laten wij hopen dat de degelijke voorbereiding zal leiden tot goede resultaten in de Competitie In West I A wat heerlijk toch om A.F.C. bovenaan te zien staan bij de competitie-indeling (dat kan n.l. alleen als we in de 1ste klas spelen, snapt U) nemen U.V.V. en Zilvermeeuwen de plaatsen in van Hollandia en RKAVIC. Onze nieuwe tegenstanders heten wij wel kom in de hoogste afdeling, terwijl wij onze gedegradeerde vrienden sterkte en een spoedige terugkeer naar de 1ste klas toewensen. Ons 2de elftal heeft vrijwel dezelfde tegenstanders van verleden jaar, waarbij DCG 2 de plaats inneemt van het gedegradeerde HRC 2. Het derde speelt in de Reserve 3e klasse E (en dit jaar behoort nu eindelijk promotie naar de Res. 2de kl. te worden behaald), ter wijl het vierde in de Res. 3de klasse F zijn krachten gaat beproeven. Belangrijk is verder dat wij nu met twee elftallen uitkomen in de Res. Ie klasse van de afdeling Amsterdam. Zo maken wij de onderbouw van jaar tot jaar wat sterker, als nu dat derde maar eens kon promoverenDaarmee zou een hartewens niet alleen van mij, maar van heel wat AFC'ers worden vervuld. Op dit moment weten wij nog niet op de schouders van welke jongens deze zware taak zal worden gelegd. Maar als je in het derde wordt opgesteld, be schouw het dan als een erezaak om het allerbeste resultaat te bereiken. Bezoek clubavond Dit is natuurlijk in de vakantietijd wat teruggelopen. Maar ook in het volle sei zoen is de opkomst toch eigenlijk te klein. Altijd ongeveer 60 a 70 man, dat is on geveer 5% van alle leden en donateurs. Waarom komen die andere 95% óók niet eens? (niet allemaal tegelijk alstublieft, want de nieuwe vleugel van het club huis is nog niet gereed). Kom heren, een man komt een vrije avond in de week toe. Bestem daarvoor de maandag avond en kom naar AFC. Daan Roodenburg 80 jaar Ja, dat is een vreemde zaak met die Daan! Af en toe belooft hij ons een feestje of een etentje, zo ter gelegenheid van zijn 70ste, 75ste of 80ste verjaardag, maar hij wordt altijd zo'n beetje ziek, zodat het feest niet kan doorgaan! Nu zijn wij er al voor de derde maal inge vlogen, maar Daan, nu hebben we je

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 1