Joh. M. de Bie On dit et datjes (II) Ballonnenwedstrijd off. Volkswagen Dealer F. Vlietman zn. piano's BequnstiGinG van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Later Deze aflevering van ons vervolglees- spel wordt geschreven op een moment, dat wij allen meer weten. Graag stellen wij u op de hoogte voor zover dat niet het geval mocht zijn. Henk Henk Teiwes heeft deze maand ge traind. Aan zijn manier van klaverjas sen was het te merken. Goed, Henk en ik hebben zelfs twee kwartjes van de honkballers in de zak gestoken. Henk, weet, dat wij weer blij zijn, dat je weer bij ons bent. Al kun je dan je handen niet meer buigen. A.B.C. Dat was een bijzonder slechte generale deze zondag. Thamen versloeg ons met 4-1. Maar, met Jaap a Cohen en vele insiders zeggen we, dat op een slechte ge nerale een goede première moet volgen. Onze Doby pakte 3 goals tegen Zwol se Boys. Toegegeven, dat was voetbal. Toch hopen we, dat Schoten a.s. zater dag het onderspit tegen ons delft. En daaraan moet Doby het meeste doen. A.B.C. in de Hoofdklasse. Dat schept verplichtingen, broeders. Van de spelers. Maar ook van u. Komt kijken. Tieners Twee meesterlijke feesten mochten we op A.F.C. reeds meemaken. Jacques Koh ier runt de hele boel. Allerlei ensembles weet hij te interesseren. De ene keer „The Strangers" en vorige zaterdag „The Clif- ters". Van klevers was geen sprake, laat staan van vreemden. Soms denkt ieder een, dat jongeren het niet weten, maar dat valt heus mee. Niemand van ons heeft toegang. En toch wordt een enkele insluiper ge tolereerd. Onze bloedeigen Boon was jarig (68) Vandaar een feestlied. En organisator Jacques Kohier had een lied gecomponeerd „Madelein' Een stuk, mensen. Op 15 mei gaan we door, Tens and Twens. garage verkoop - inkoop - service Plantage Middenlaan 19 Tel. 5 80 01 - Amsterdam Gisteren Deze zondag werd JOS kampioen. R.K.A.V.I.C. degradeerde. H.R.C. en Hollandia gaan a.s. weekend uitzoeken wie de jongens van Ignatius gezelschap houden. Wij speelden gelijk* tegen Hillegom in de wedstrijd van Nol Kuikens. Nico van Til hield ten koste van alles ons strafschopgebied schoon. Vandaar die 1-1. Ons vierde team klopte Z.F.C. met 1-0. Jules Theeboom pikte juist op tijd een bal op en scoorde. Nu zijn we wel echt uit de narigheid. Henk II A 2 is kampioen en Henk Laroix heeft daarin een werkzaam aandeel ge had. Henk scoorde van de 107 goals er 70. Ergens is dit too mawellors for words. Henk, proficiat. Wat zal Bob Plantinga, leider van dit team, glunderen. Vreugd Zoals gedacht werd H.B.S. deze zon dag kampioen en menig A.F.C.-er is er getuige van geweest. Men zou bijna tot de mening gaan overhellen, dat er tussen de klassen een aanmerkelijk krachtsver schil moet bestaan. U.V.V., Robur, H.B.S. en in zekere mate Hercules zijn onmiddellijk teruggekomen na hun de gradatie. Intussen wensen we ook H.B.S. van harte geluk. J. T. S. /~knze A-Junior H. Smalhout is win- naar geworden van de in januari gehouden ballonnenwedstrijd. Zijn bal Ion passeerde zelfs de grens en werd gevonden door Frau Gertrud Schlaut- mann in het Duitse plaatsje Sünning- hausen. Deze begreep het op het kaartje gedrukte verzoek zeer goed, plakte naast de Nederlandse postzegel een Briefmark van de Deutsche Bundes Post en stuurde de kaart terug. Siinninghausen moet een zeer klein plaatsje zijn, zo klein dat de samenstellers van grote atlassen geen re den hebben gezien het in geografische boekwerken op te nemen. Reden ook waarom wij u niet kunnen vertellen wel ke afstand Smalhout's ballon heeft af gelegd. Imponerend De ballon van G. ten Rouwelaar heeft ook een iqmponerende reis gemaakt. De ze kwam terecht in Holten in Overijssel (ongeveer 130 kilometei, hetgeen hem een tweede prijs oplevert. Derde werd P. den Royen, wiens ballon de 75 kilome ter naar Den Bosch voor zijn rekening nam. In de buurt van Lelystad in Ooste lijk Flevoland werd de ballon van Mo nique Brouwer gevonden, de ballon van Mery Vlietman landde in het Noordhol landse plaatsje Wieringerwerf en Rob bie Steenstra's ballon besloot zijn reis in Baarn. Interlokale reizen maakten voorts de ballonnen van Daan Kappelhof (naar Doornspijk Gelderland) en R. Wegter naar Nieuwendam. Gefeliciteerd Yvonne Keja uit de Amsterdamse Oos tenburgerstraat stuurde het kaartje van N. Heijenga terug. Niet alleen vermeld de zij uitgebreid waar de ballon was ge vonden („voor de deur op de midden- weg") maar bovendien liet zij de exacte plaatsaanduiding volgen door een „Har telijk gefeliciteerd met het jubileum". De ballon van Edwin Vlietman raakte verward in een waslijn in de tuin van de familie Maurer in de van Ostadestraat. Wanneer en hoe laat? De familie Mau rer geeft dit precies aan: 24 januari 's middags om 4 uur. Het feit dat de ballon die Joke Fels uit de Biesbosch- straat vond, van een anoniem kaartje was voorzien, bleek geen reden voor haar te zijn om in details te treden over de vindplaats. „In de vijver voor het Con gresgebouw en hij was lek". In diverse toonaarden Tuinen bleken overigens geliefde lan dingsplaatsen te zijn, want op deze bota nische plekken werden veel ballonnen ge vonden, evenals in parken (Oosterpark en Beatrixpark) Voorts vele plaatsen in de hoofdstad, van het Scheldeplein tot de Swammerdamstraat, van de Diemerzee- dijk tot de Frieslandstraat in Buiten- veldert. Sommige voorzien van opmer kingen als „AFC gaat nooit verloren", „Zet hem op in de competitie" en voorts allerlei gelukwensen in diverse toonaar den. Een proefballon op de dag voor de wedstrijd opgelaten door bestuurslid Ar nold Bos, landde eveneens in Duitsland, namelijk in Wetten bij het grotere plaatsje Geldern. Kunst! Hij had die dag de wind mee. HANS DE BIE vraagt vrijblijvend advies Woestduinstraat 114 - Amsterdam Tel. 15 50 06

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 7