Mixed Pickles Blij J. W. BequnstiGinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö (vervolg) Over een dergelijke beslissing debatteert men niet. Men haalt slechts zijn schouders op. Enfin, in Haarlem is nu een straat genoemd naar Pim Muiier. Zeer fijngevoelig. En weet U zo prettig voor het altijd dankbare nageslacht „het kost niks" Sportman. Tot de jaarlijkse uitbarstingen in de Sportwereld behoort de benoeming tot „sportman" of „sportvrouw" van het jaar. Tegenwoordig is het zo, dat leidende figuren in de sportwereld hun keuze maken. Een soort jury en meeste stemmen gelden. Ditmaal zijn Sjoukje Dijkstra en Anton Geesink uit de bus gekomen. Niemand zal zich daar erg over verbazen. Sjoukje Dijkstra en Anton Geesink hebben zich met roem overladen en daarbij de Nederlandse vlag van top doen waaien. En toch... moet de kampioen als zodanig ook de sportman of de sportvrouw van het jaar zijn? Zou men niet iemand daartoe kunnen benoemen om een uitzonderlijke beslissing of om een uitzonderlijke geste? Weet U wie voor mij de sportman van het jaar 1964 is? Peter van Arkel, de aanvoerder van het Nederlandse cricketelftal, dat op 29 augustus zijn historische overwinning op Australië behaalde. Peter van Arkel, die na het prachtige succes van de openingsbatsmen rustig de deur had kunnen dichtdoen en op een draw had kunnen aansturen, nam de beslissing van zijn leven: hij gaf „hitting-orders". En bezorgde daarmee het publiek twee uur cricket, die het nooit zal vergeten en het Nederlandse cricketelftal de „zege van de eeuw". Door een beslissing, die even brutaal als sportief was. Peter van Arkel: De sportsman van het jaar! Personalia. Wie van de lezers destijds heeft meebetaald aan het geschenk dat ik kreeg bij mijn 60ste verjaardag zullen met ge noegen kunnen constateren, dat hun geld niet weggegooid was en dat ik regelmatig in Winkler Prins zit te lezen! In 1956 werd ik opgebeld met de vraag, zou je televisie willen hebben? Ik antwoordde naar waarheid dat ik er niet aan dacht; dat schept maar een be hoefde, meende ik. maar man, we wil len het je geven! Waarop ik prompt Leonhard Huizinga citeerde met: „O, zei ik". Zoals volgens de wet van Parkinson al 't bureaucratisch gedoe zich uitdijt tot immense proporties, zo zijn er andere Amerikaanse, bijna tot wet verheven, ge woonten die eveneens naar hier zijn over gewaaid en die willen dat bepaalde ge bruiksartikelen niet langer dan 4 a 5 jaar mogen duren. Geen nood, als je zo'n prima grootbeeld af en toe ijverig op poetst, gaat het tweemaal zo lang mee. En hóé het een behoefte schept! Hier geldt, meer dan waar ook, ze kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht. Ongeremd. Toen u door nijvere wervers werd aan gezocht uw penningske, zeg maar gerust „vele obolen" te offeren, stond te mijnent bereids-en-alrede het vervangende groot beeld zijn beide netten plus REM onge remd uit te spuwen. Echter, door ver schillende omstandigheden kon het pas op zaterdag 13 maart j.l. aangeboden worden. En ook toen konden er van de „Commissie T.V. voor A.B.M." slechts drie van de vijf leden aanwezig zijn, t.w.: Frits de Bruijn, Ajax, jaap van Ned, A.F.C. en Engel Wubs, W.V.V., Win schoten. Geen afstel. Helaas waren Lo Brunt, K.N.V.B. en Dick Bessem, Ol. Stadion verhinderd. Hun bezoek mag, blijkens gedane toe zeggingen, zeer binnenkort alsnog worden tegemoet gezien. Zonder de anderen ook maar iets te kort te doen mag ik wel zeggen dat wat De Bruijn allemaal heeft verricht niet met een gewoon „dank je" is af te doen. Als „gewoonlijk", zou ik haast willen beweren, verzorgde het Stadion weer het veelomvattende lijst-werk en verbijster de de K.N.V.B. mijn vrouw en mij door een buitengewone koninklijke geste. Over koninklijk gesproken, vergeten we ook de Kon. H.F.C. niet. Grappige coïncidentie, de oudste club in den lan de is mijn jongste aanwinst. Last but not least, ten slotte immers was het u lezer, u stuk voor stuk, u leden en vele particulieren ook buiten voren genoemde clubs, die maakten wat het werd: een 50 c.m. beeldbuis-toestel uit gevoerd met een door rubberkabel ver bonden drievoudige antenne, de brave REM-zaliger inbegrepen. Uitvoerder, het alter ego van Ajax' voor zitter. Maatwerk. Kunt u zich voorstellen hoe mijn vrouw en ik ons voelen? Toepasselijk hiervoor is slechts een ietwat in onbruik geraakt woordt: B L IJ. Geen karpertje, voorn of grondel: nee, B L IJ. Dusdanig gestemd gaan wij over tot het maatwerk, wat niet zeggen wil dat het voorgaande als confectie bedoeld was. Wij rijmelen dankbaar en hoogge stemd: Het schiep een behoefte, voor heen ongekend. De welvaart hier toeft en wat zijn we verwend! Geen ogenblik „zonder". T.V. tot en met. Eerst was er het wonder. Nu kennen we het. Wij daaglijks beleven 't zij echt of gekleurd het moeizame streven. Al wat er gebeurt. 't Erop of eronder, the struggle for life. Nog is het een wonder for me and my wife. Ik zou voor geen geld toch op m'n trouwe teevee Vas Diaz (zo noem 'k nog steeds 't Nieuws, 't A.N.P.) willen missen en ook man voor geen goed en geen geld 'n (te schaarse) Wim Kan man of een Wim Sonneveld. Een Rudi Carrell niet, geen Hermanse Toon. Margriet niet, haar Piet niet, het is niet gewoon dit al te ontberen. Doch bovenal graag zie 'k zonder mankeren een winnend Oranje in 'n wedstrijd met Spanje! Het liefst nog vandaag. B. S. LE MARCHÊ. 5

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 5