Engelse Correspondentie Qereserveerd voor Plieger Qereserveerd voor Plieger Bequnstiqmq van onze aöveRteeRöeRS houöt öe schakel in stanö hebben de gehele dag op de finale ge wacht en toen deze niet kon worden ge speeld mochten ze min of meer onver richter zake huiswaarts keren. Van A.B.C. hebben we genoten. De prestaties op dit tournooi beloven veel voor de toekomst. Nu zien of Ad Kraal en Nol Houtkamp hun mannen ook in de competitie tot grote hoogten zullen weten te brengen. Vreemd Shirt (Ij. Co Onsman als speler en Ernst Huis man als reserve vertegenwoordigden het Nederlandse Amateurisme en vanzelf ook AF.C. te Chaumont. Jammer, dat Hans Vlietman zich zelf uit de selectie wurmde. Voor de anderen geldt, dat ook hier weer de eer ten dele op A.F.C. af straalt. Vreemd Shirt (II). Tegen onze vetten trad H.B.S. met tien man aan, vandaar, dat Ties Gerrits als Kraai mocht aantreden. Tamelijk succesrijk, vooral toen hij des avonds zijn traditionele repertoire van tand artsmoppen ook terstond ruilde voor dat van de kraaien. Beheersing. Het komt mij voor, dat onze E.C. en trainer niet genoeg kunnen wijzen op deze deugd. Deugd, althans bij het voet balspel. Naar mijn smaak heeft het maar een haar gescheeld of ook één van onze andere vertegenwoordigers in het nationale team had zijn plaats verspeeld. Dat zou jammer zijn geweest. Vooral voor hemzelf. Veteranen. Met veel plezier en vaak ook met suc ces traden onze oudste A.F.C.-vertegen- woordigers op, dit jaar. Hoogtepunt was de strijd in Haarlem tegen de roodblau we medestrijders van good old Ary de Winter. Henk Groeneveld velde ons met kopballen terwijl hij vroeger als Jaap Disselkoen over de velden schreed. Gek, dat je op rijpere leeftijd zoveel meer durft. Dank zij deze kopballen en de two- men-show van Co en Cees Bouwens ver loren we met 4—2. Overigens na een gezellige en lekkere wedstrijd. We blij ven het eeuwig jammer vinden, dat Haarlem geen kans ziet, de door onze Willy Neseker aangeboden beker (Haar lem was onlangs 70) meer dan één maal per jaar te verdedigen. Intussen was deze wedstrijd na al die zoveel-nul overwinningen weer eens een echte. Attentie. Toevallig is het mooi ook weer eens een keer zo, dat ik het volgende gedicht je na één keer overlezen uit het hoofd ken: Gij, die langs deze paden gaat En voor Uw club door 't vuur Houdt ons bezit in goede staat Beschermt steeds de natuur Leert het eveneens uit het hoofd en past het toe, kleine en grote clubge noten. 't Mag. Dezer dagen troffen wij ons aloude, mooi opgefriste bord „Keep Smiling" wederom aan. Boven de entree van het cricketveld. Voor amateur-voetballers was het kennelijk toch nog te amateuris tisch. Wij zijn blij, dat deze, naar ons idee opwekkende gedachte, weer wordt meegegeven. Een mooie bijkomstigheid is, dat ook de namiddagse klaverjassers een goed uitzicht op de woordjes heb ben. „Keep Smiling". Op Reis (IJ. De reis van onze vertegenwoordigers is sportief gezien zeer, maar qua uitsla gen, minder geslaagd. Ik vernam, dat het weer in Engeland tijdens Pasen zeer slecht was. Onze wedstrijd tegen Luton Town werd op één watermassa ver speeld. Voeg daarbij een paar off side goals tegen ons en het slechte resultaat is ten dele verklaard. Statistici: hier Uw kans: Watford—Zeeburgia 1—0; Queens Park Rangers—A.F.C. 1—0; H.B.S.—Zeeburgia 3-2; Luton—Q.P.R. 1-0; Watford- H.B.S. 1-2; Luton T-A.F.C. 3-1; A.F.C.—Zeeburgia 1—4; Watford—Q.P.R. 0-1; H.B.S.—Luton T 1-8. Luton Town won aldus de eerste en wij de' laatste prijs. Op Reis (II) De Lord Mayor van Watford, in ge sprek met secretaris en reisleider Jan van Dijk maakte A.F.C. complimentjes over onze keurige clubdassen. Hij meende echter, dat de kleuren rood, zwart en wit bij een groen pak zouden misstaan. „Ja", zei Jan, „maar welke kerel draagt er nou ook een groen pak." En dat was jammer want de Lord Mayor had er een aan. Aan het slotdiner heeft Jan alles weer rechtgepraat, zich verschuilende achter een bij hem ge constateerd begin van kleurenblindheid. Kampioen. Mijns inziens tellen we op het schrijvens- momcnt (21-4-'65) drie kampioensteams. Het negende was het reeds lang met 33 punten uit zeventien wedstrijden. Het tiende, het enige ongeslagen A.F.C.-team behaalde de eerste plaats met 26 uit dertien en A2 moet ook Kampioen zijn. Naar Chris Schroder mij meedeelt be haalden deze makkers 25 punten uit 14 en zijn niet meer in te halen. Spelers, A.F.C. respecteert jullie en wenst jullie zeer hartelijk geluk met de behaalde resultaten. T oppers. Topscorers in de K.N.V.B.-teams: 1. Röhrig 19; 2. Duis 17; 3. Onsman 16 en 4. Rooze 15. Ook hier ons ontzag. J. T. S. \7an onze vriend Robert F. Domhof ontvangen we bijna iedere maand een zeer wetenswaardig artikel over het Engelse voetbal. Wij stellen dat op hoge prijs, maar hopen, dat hij ons toestaat voor deze ene keer te volstaan met het aanhalen van een aantal punten uit zijn brief. Droefheid. Bedrukte gezichten zien we bij Ply mouth Argyle en bij Notts County. De voetbalclub uit Plymouth is volgend jaar nog slechts in staat met één team aan de competitie deel te nemen. Finan- cile moeilijkheden zijn er de oorzaak van, dat 16 profs volgend jaar geen con tract meer krijgen. Notts Country dient binnen afzienbare tijd 50.000,— pond om handen te krijgen, anders is het ook met deze oude, roemrijke Engelse profclub gedaan. Betere Geluiden. Chelsea heeft de League-Cup gewon nen en heeft, overigens tezamen met Leeds United en Manchester United nog kans op het kampioenschap. In de inter- europese competities doen West Ham en Liverpool het zeer goed. Vooral Liver pool geeft men een zeer goede kans om Internazionale te slaan gezien de resul taten, welke de Rangers uit Glasgow te gen de Milanezen behaalde (1—0 en 1—3). Zeer optimistisch is men in Engeland in zijn verwachtingen ten aanzien van het wereldkampioenschap. Met spelers als Bobby Stiles (die in de wedstrijd tegen Schotland Denis Law volkomen over klaste), Jackie Charlton (broer van de bekende linksbuiten Bobby) en Jimmy Greaves achten de Engelsen hun team in staat voor zeer grote verrassingen te zorgen. R. F. D. 3

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 3