Resultaten van de Qroene V/elden On dit et datjes Qereserveerd voor Plieger poolt Allen mee, het is voor a.f.c. 2 T weet het: onder andere door bles- sures werd ons eerste team verzwakt en kon het net de race niet volhouden. On ze aloude rivaal J.O.S. profiteerde af doende van onze nederlagen tegen D.C.G., R.K.A.V.I.C. en Hollandia en heeft nu aan één punt genoeg om zich kampioen te mogen noemen. Merkwaardig genoeg zullen de op ons veroverde punten R.K.A.V.I.C. en Hol landia wel niet helpen om degradatie naar de tweede klasse te vermijden. U.V.V. staat weer klaar om een der openvallende plaatsen in te nemen. Ver heugend is ook, dat onze andere Utrecht se vrinden van Hercules de weg om hoog weer voor zich zien. Volgend jaar zullen ze weer in de tweede klasse op treden, waaruit onder andere het ons zo zeer bekende Baarn gaat verdwijnen. Op dit moment (21/4) staan de Kraaien één punt op Wilhelmus voor. Zou het door ons verleden jaar voorgehouden voorbeeld van Robur et Velocitas, dat ook in één jaar weer terug was, hebben geholpen. Enfin, U weet, nu U dit leest, al meer. Ons tweede team heeft, voor het eerst in de hoogste Reserveklasse, behoorlijk geboerd. In twintig wedstrijden werden één en twintig punten veroverd. Volen- dam 3 werd hier kampioen en H.R.C. 2 degradeerde. D.O.S. 3, Velox 3 en De Spartaan 2 zijn hier nauw bij de strijd om de tweede degradatieplaats betrokken. Het derde, waarvan we nog een half seizoen lang schone verwachtingen had den, is uiteindelijk vierde geworden met 16 uit 20, in een afdeling waarin Z.F.C. 3 kampioen werd. Lijnden of D.V.A.V. zullen degraderen. Het vierde heeft door een paar over winningen op de naaste concurrenten het pleit gewonnen, dachten we. V.V.A. 2 staat bovenaan met 27 uit 18, gevolgd door R.K.A.V.I.C. 2 met 26 uit 18. Om U het geworstel tot ontkoming aan de onderste plaats goed te doen onderken nen beginnen we bij no. 5 van onder: Zeeburgia 4 18—15, Volewijckers 4 19—15, A.F.C. 18-14. O.S.V. 3 17-13 en W.M.S. 2 17-12. Onze roodzwarte medestrijders ont vangen nog thuis E.T.O. 2 en Z.F.C. 4 (twee belangelozen); Volewijckers gaat nog uit naar Zeeburgia en O.S.V. speelt o.a. nog tegen R.K.A.V.I.C. Lagere Teams. Met het vijfde maakten we niet de ellende van verleden jaar mee. Een goede vierde plaats werd hun deel. Uithoorn en D.V.O.S twisten nog om de bovenste plaats. Frappant is, dat een Ajax-elftal (het zesde) hier de rij sluit. Zes, Zeven en Acht worden nog kam pioen. Let op mijn woorden. Zie maar: A.F.C. 6 17-28; IJ Boys 15-21. A.F.C. 7 14-23; Sloterdijk 15-23. J.V.V. 15-25; A.F.C. 8 14-25; Amstel 12-20. Onder „On dit" verhaalde ik U reeds van de grootse triomfen van IX en X. Beide teams hebben negen verliespunten minder dan de naaste concurrenten. Ty pisch, dat deze beide uit het verre Wes ten komen; resp. Slotermeer en Osdorp. Het elfde doet nog net of er niets aan de hand is, maar zal naar mijn idee de reis niet halen: D.W.V. 13—25, W.M.S. 17—25, A.F.C. 16—23. Doch ook als het team zo maar in de kopgroep eindigt zijn we wel tevreden. Het bevindt zich dan in gezelschap van XII en XIII, wel ke resp. 18 uit 14 en 15 uit 13 behaalden. Zatten. Een vierde plaats voor een elftal, dat voor het eerst in hogere regionen op treedt is tevredenstellend. Ons eerste Zatten-team speelde dit jaar voor het eerst in de Vierde Klas K.N.V.B. en het mocht er wezen. Het tweede is kansloos geworden en staat met 17 uit 15 op de derde plaats. Het derde is een paar keer uitgegleden en wacht nu, moegespeeld, op de prestaties van Uithoorn. Stand aan de kop: A.F.C. 16—25, Uithoorn 12—18. Het vierde werd enkele weken geleden, juist toen er een overwinning was ge boekt, teruggetrokken wegens te geringe opkomst. Jeugd. Als we zo over de gehele linie onze jeugdige broeders bekijken, dan lijkt het of er iets meer in de mars stak dan ver leden jaar. Volgende maand zullen de standen en de daaruit te berekenen ge middelden het bewijs voor ons vermoe den moeten leveren. Maar hoort voor lopig toe: A-eentjes behaalden 15 punten uit 17 wedstrijden in een afdeling waar Ajax heer en meester was met 31 uit 17. De A-2 moet, wij herhalen het hier nog eens op gezag van onze fameuze voorzegger Chris Schroder, al lang Kampioen zijn. Voorlopig de enige, maar B 2 en B 3 kun nen zich dit predicaat ook nog aan meten. A 3 tot en met A 6 bevinden zich alle in de rustige middenmoot, maar A 7 neemt een droeve uitzonde ringspositie in door in 14 wedstrijden slechts twee punten te behalen. Ook in deze regionen vangt een laagste team altijd alle slagen van afschrijven en weg blijven. Wij weten het, jongens, stil maar. Beetjes. B 1 (15—5) B 5 en B 7 (10—1) bekle den de overbekende en naar onze me ning door A.F.C.-ers doodgespeelde, hekkesluitersrol. Laat deze rol toch over aan de boys, die zo van de toneelschool komen. Voor jullie moet toch midden op het strijdtoneel plaats zijn. Trainen en je in een wedstrijd te weer stellen als kerels. Dat moet het worden. Zoals boven gememoreerd hebben we nog steeds alle vertrouwen in B 2; ge tuige de stand aan de kop: A.F.C. 13—22, Blauw-Wit 11—18, S.D.W. 11—18. En alhoewel de B 3 er ook zeer be hoorlijk voorstaat, geloven we hier toch in de Amstelvener knapen: A.F.C. 12-18, N.F.C. 10-17. De jongens van B4 hebben ervoor gezorgd, dat we over hen niet in de ze nuwen hoeven te zitten. Een kalme greep op een middenplaats zagen we hen dit seizoen maken. Standen. Meergenoemde Chris Schroder beloof de mij voor ons mei-nummer alle volle dige en onverkorte standen, van hoog tot laag en van links naar rechts. Wel aan dan, lezeressen en lezers, beteugelt de nieuwsgierigheid tot dan; juicht met de juichenden en beurt de treurenden het kopje hoog. J. T. S. Stagnatie. T"ke verschijning van ons aller „Scha- kei" heeft een maand gestagneerd. Deze stagnatie werd veroorzaakt door het feit, dat even werd gespeeld met de gedachte aan een twee-maandelijkse ver schijning. Gelukkig zijn de moeilijkheden, welke vooral op het financiële vlak lagen, ten dele uit de weg geruimd. Hetgeen betekent, dat, zoals voorheen elf nummers per jaar zullen verschijnen. Van ten hoogste acht pagina's echter en minimaal geïllustreerd. Dat mag jammer lijken. Laat ons voor lopig weer tevreden zijn met het mo menteel bereikte. Irma. Enkele weken geleden vertoonde Thea ter „De Waterwolf" in Badhoevedorp ook „Irma la Douche". (Bien chaude, nemen wij aan). Ulla. Adje van Dijk heeft enige tijd in de ziekenboeg gefigureerd maar dank zij Ulla's zorgen bevindt hij zich weer wel en zijn de gevolgen van een hersenschud ding weer overwonnen. A.B.C. „Ondanks het slechte weer, toch een geslaagd Tournooi". Zo luidde een kop op een der Sportpagina's na Pasen. Het mag dan zijn, dat A.B.C. haar tournooi om de Hans Volkers Trophee bijna feil loos had georganiseerd; voor menigeen, en dat geldt vooral voor de spelers van Sparta uit Rotterdam moet het een sof zijn geweest. De Spartanen zijn voor één uur honkbal 's morgens vroeg gestart,

Schakels (clubbladen) | 1965 | | pagina 2