Snuif, snuif A.B.C. Clubdas 718567 Denk erom het is een stropdas. Geen shawl poolt allen mee, het is voor A.f.c. dat, hulde voor jullie doorzettingsvermo gen. Misschien dat er met goed en regel matig trainen toch nog overwinningen in zitten. Maar overwinningen of niet, jullie hebben een leuk stel jongens en voetbal len met plezier en dat is toch ook heel belangrijk. De B-junioren gaan wat beter. Doordat de B-l versterkt is, is het spel beslist vooruit gegaan. B-2 en B-3 gaan niet slecht. B 4 en B-5 winnen en ver liezen afwisselend. B-6 gaat goed. De B-7 niet best, om niet te zeggen slecht. Jongens, trainen, dan moet het beter gaan. Volhouden, dan komt ook straks de gewonnen wedstrijd. Voor alle jongens nog even het volgen de: Kom steeds op tijd op de afspreekplaats Bel af op de aangegeven tijd. Blijf dus nooit weg zonder bericht. Voor de jongens die hun boete, of voor de Zwarte Lijst, of Voor niet-tonen iden titeitskaart, niet op tijd hebben voldaan, is het voetballen voor dit seizoen afge lopen. Spijtig, maar eigen schuld. Alle bestuursleden, leden, junioren, pupillen, en vooral onze trouwe suppor ters, wensen wij prettige feestdagen en een gelukkig 1965 toe. Namens de Jeugdcommissie van de A.F.C. WeBu. P.S. Onze jeugdleider der B-l moet voor lopig rust houden. Wij wensen de heer Duijs vanaf deze plaats een spoedig her stel toe. WeBu. TToewel de klimatologische omstandig- -*--*• heden momenteel weinig reden bieden om zonder afschuw te denken aan het be oefenen van zomersporten in de open lucht, wordt er in ABC wel terdege aan honkbal gewerkt. Het bestuur beseft na melijk goed dat het komende seizoen, waarin het eerste negental voor het eerst in ABC's dertig-jarig bestaan in de hoofd klasse uitkomt, een serieuze voorbereiding eist. Een seizoen immers waarin dit hoog ste team een competitieprogramma van 21 wedstrijden krijgt voorgeschoteld, waaronder 7 „dubbels", d.w.z. 7 keer een weekeinde met twee wedstrijden. Het 31e levensjaar van ABC zal mede hierdoor in belangrijke mate gaan ver schillen met de vorige jaren. ABC be hoort nu tot de acht sterkste honkbal verenigingen van Nederland en is nu aan haar stand verplicht de zaken nog groot ser aan te pakken dan ooit het geval was. Ik denk hierbij ondermeer aan ruime zit- accommodatie, een geluidsinstallatie, een nog beter georganiseerd vervoer van de supporters bij uitwedstrijden, program maboekjes met sdorekaart bij iedere thuis wedstrijd en het zich presenteren van de spelers aan het publiek voor de aanvang van de wedstrijden. Gerenommeerde tegenstanders ABC zal het volgend jaar gerenommeer de tegenstanders tegen zich in het slag- perk krijgen: Sparta (landskampioen), Haarlem Nicols, OVVO, VVGA, Schoten, Ajax en het gelijk met ABC gepromo veerde HVA. In totaal vijf Amsterdamse, twee Haarlemse en één Rotterdamse ploeg. Het tweede negental dat aan het einde van het afgelopen seizoen on danks een kampioenschap niet tot pro motie naar de landelijke competitie kwam, komt weer uit in de reserve eerste klasse van de afdeling Amsterdam. De kloof tussen het eerste en het tweede team is natuurlijk veel te groot. Daarom moet het streven om het tweede negental te laten promoveren naar de reserve tweede klasse landelijk zeker Zo belangrijk zijn als het handhaven van het hoogste team in de hoofdklasse. Elf negentallen Voorts zullen, evenals het afgelopen seizoen, nog drie seniorenteams in het veld komen. Zodat ABC, de vijf jeugd- teams meegerekend, in 1965 een totaal van elf negentallen zal hebben. U zal er tnisschien tien tellen maar dan vergeet u het negental achter de bestuurstafel. Het enige negental waarvan de opstelling al bekend is: Jan Steensma (voorzitter), Johan de Bie (secretaris), Rein Akkerman (penningmeester), die dus van plaats is verwisseld, Dick Moesbergen (vice-voor- zitter), Joop de Bie (wedstrijdsecretaris) en Jaap van Nek, Ad Kraal, Wil Brommel- kamp en "new-comer", althans in het bestuurscollege, Cees Boer, allen commis sarissen. Toernooi Naast de competitie zal ook het tradi tioneel geworden toernooi om de „Hans V'olkers-Trophee" alle aandacht vragen. De vermoedelijke data van dit evenement zijn 17 en 18 april, de zaterdag voor Pasen en de eerste Paasdag. Alle hoofd klassers zullen hiervoor worden uitgeno- digd. Benoeming Op de kortgeleden gehouden jaarverga dering werd Fred Marsland benoemd tot lid van verdienste van ABC. Fred, die vele jaren achtereen in ABC's eerste negental op de plaat heeft gestaan, was op de vergadering niet aanwezig en werd per telegram van zijn benoeming op de hoogte gesteld. HANS DE BIE. Het wil ons altijd voorkomen, dat mensen toch wel als het erop aankomt, onpersoonlijkheden zijn, of, zo men wil, meelopers. B.v. van jij hebt dat, dat wil ik ook hebben. Zelfs al is het bestaan daarvan volslagen onbekend bij de hebbert. Het is ons tweemaal opgevallen. Twee maal stonden wij eens reserve. Eenmaal bij het le zondag-team (sic transiten eenmaal bij het le zaterdag-team. Jaren geleden, want we zijn in die tijd al weer wat ouder geworden, gingen wij met het eerste team, naar wij menen, naar Culemborg. Nu hadden wij ons wel meer in de kleedkamer van het le team opgehouden, maar nooit was ons een be paalde geur opgevallen. Op die middag wel. Dit was echter geen geur meer, doch ademstokkend. We hadden n.l. na de heer Sluyk een andere trainer gekregen en deze vond het waarschijnlijk wel leuk. Pleistertje hier, pleistertje daar. Maar dit om handen hebben van wisse wasjes breidde zich langzaam uit tot het domein der geheimzinnige flesjes. De één moest het op zijn kuiten en weer een ander op zijn dijbeen, een derde kreeg weer een pleistertje etc. Het leek wel een noodhospitaal aan een of ander front, en wat toch bij voet ballen belangrijk is, ademhalen was er niet bij. Nu onlangs, wij hebben zelf een jaar in het le zaterdag-team meegedraaid en nooit iets geroken of iets vreemds opge snoven, waren wij reserve bij dit team. De uitwedstrijd Zandvoortmeeuwen. Hetzelfde schouwspel, verbandje zus, pleis tertje zo, en een geurtje daar. Het stokte onze adem. Eén speler, n'importe wie, had naar wij meenden, een hele sortering van dat spul bij zich. Hij leek wel een spulloloog. Uit alle hoeken van de kleedkamer kwamen kreten van: „geef mij dit nog even en ik wil nog wat van dat". En daar ging het weer. Zelfs smeerde één der spelers zijn rug vol. Enfin, het werd overal opge smeerd. Wij dachten bij onszelf, dit wordt de wedstrijd van het jaar. Een nulletje of vijf vóór de rust. We rekenden ten minste op een fikse overwinning. Maar het kwam allemaal bedrogen uit. Met 1—0 verloren wij. Wij meenden, dat deze dingen vroeger niet bestonden. Men ging de kleedkamer binnen, smoesde niet zo veel, verkleedde zich en ging het veld in. Nu is het zo, dat één een hele apotheek meeneemt en anderen daar nerveus van worden. Misschien denken ze wel: „wat hij gebruikt kan wel tot subliem voetbal leiden. Dus neem ik ook wat". Men wordt gewoon op een idee gebracht. De medicijnman vinden wij primitief. Maar hoe staat het met ons? EEN SNUIVERT.

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 8