□aiiili Sprookje H. G. TEIWES MODERNE MEUBELEN HETMEUBELCENTRUM N.V. SCHOONMAAKBEDRIJF poolt Allen mee, het is voor A.f.c. TTet Kerstfeest leent zich bij uitstek voor het vertellen van sprookjes. Nederig zou ik onder Uw ogen willen komen om ook een klein duitje in het sprookjes potje te doen. Elk sprookje begint met: „heel lang geleden leefde er eensDaar wil ik niet van afwijken. Een sprookje valt of staat met deze aanhef. Vandaar: Heel lang geleden leefde er eens een oud mannetje. Hij woonde diep in een donker bos. De naam van het bos hadden ze gepikt van een stripverhaal. Het man netje woonde in het Donkere-Bomen- Bos. Op het moment dat dit sprookje begint was hij 74 jaar, 364 dagen en een paar uur oud. Een leeftijd waar je U tegen kan zeggen. Hij had een bewogen leven achter de rug. Met veel hoogtepunten, maar ook moeilijkheden waren hem niet gespaard gebleven. Niettemin was het mannetje tevreden. Hoe kon het ook an ders. Hij was kerngezond. Nu leunde hij behaaglijk achterover in een echt leren fauteuil in zijn werkka mer op de eerste verdieping van zijn zes verdiepingen tellende hutje. Goed, het leek niet veel op een hutje uit een sprook je. Het Roodkapjes-element ontbrak vol ledig. Enige gelijkenis met het pannekoe- kenhuisje van Hans en Grietje had het ook niet. Kortom, het was een riant hutje. De jongens van Grimm zouden hun duim en wijsvinger er bij afgelikt hebben. Terug naar het oude mannetje, dat nog steeds behaaglijk in zijn fauteuil leunde. Hij kon tevreden zijn. Niet alleen omdat hij kerngezond was, maar ook omdat al les nu achter de rug was. Alles was in gereedheid gebracht voor de grote dag van morgen. Dan zou hij jarig zijn. Mor gen zou hij de driekwart eeuw volmaken. Alle uitnodigingen waren de deur uit; zijn hutje was schitterend versierd en de feestneuzen lagen voor het grijpen. Niets was aan het toeval overgelaten. Daar had zijn staf van 50(> dwergjes wel voor ge zorgd. In al die jaren had hij een per fecte organisatie opgebouwd. Het mannetje stak een grote, dikke sigaar op en dacht aan de wedstrijd van morgen, die te zijne ere gespeeld zou wor den. Hij was niet bang geweest. De reu zen van het Oertijden-bos aan de andere kant van het meer had hij uitgenodigd. Voorwaar geen kleinigheid. De grote open plek in het Donkere-Bomen bos was in gereedheid gebracht voor het treffen. Wekenlang was de match Dwergen—Reu zen het gesprek tan de dag geweest voot de bewoners van het bos. Even had het mannetje zijn wenkbrauwen opgetrokken toen er een paar dieren waren geweest, die gemopperd hadden over de prijzen. Hij bekeek nu met eeu goedkeurende blik het sigarenbandje. „Het moet uit de leng te of uit de breedte komen", mompelde hij zachtjes voor zich heen. Honderd ok kernoten voor een plaats aan de zuide lijke bosrand mocht hij toch wel vragen. De reuzen waren toch niet elke dag te gast in zijn bos. Toch moest hij onwille keurig denken aan die brutale opmerking van de vos. „Als je jarig bent", had die rakker gezegd „,dan is het een gewoonte dat je je visite tracteertEven was het mannetje om een antwoord verlegen geweest. Daar moet je echt een vos voot zijn dacht hij, kijkend in de spitse snuit van het beest. „Alles is vandaag de dag duur, Reintje en met dat dooddoe- nertje had hij het beest buiten de deur van zijn hutje weten te krijgen. Goed, er waren ook nog een paar schildpadden geweest, die voor zijn deur een beetje herrie hadden geschopt. Ze stonden te schreeuwen dat het een schan de was dat de wedstrijd niet op de kijk kastjes werd uitgezonden. Of het man netje wel gedacht had aan de ouwe, suk kelende dieren en aan hen, die op dat moment ziek waren. Hij had zich van het raam afgewend; op een knop gedrukt in zijn fraaie notenhouten bureau en de twee dwergjes, die onmiddellijk hierna binnenstapten opdracht gegeven, de schildpadden te verzoeken ergens anders herrie te gaan maken. de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger Heerlen, amsterdam Ach, hij wist het wel. Met een speels gebaar tikte hij de witte askegel van zijn sigaar. Elk dierenrijk had te kampen met een paar van die recalcitrante onderda nen. Het veroorzaakte geen enkele rim peling in zijn gemoedstoestand. Morgen was hij vijfenzeventig. Delega ties van verre rijken zouden hem komen feliciteren met deze prachtige leeftijd. Nee, hij was echt gelukkig. Voor een laatste inspectie van zijn 264 vertrekken en om te zien of de tractaties, die hij uit het hele land had laten aanrukken reeds gereed stonden voor zijn gasten, stond hij op, streek met een routinegebaar zijn buis glad, dat een weinig gespannen stond om zijn weldoorvoede buikje en wandelde hierna ons sprookje uit... Er komt in dit geval geen olifant met een lange snuit, want het mannetje leefde nog lang en gelukkig. CHARLIE. DANK Ons slachtoffer Van de Weete ring dankt alle A.F.C.-ers die van hun medeleven bij zijn sleutelbeen breuk hebben getuigd. 20 december We wonnen met 3—1 van De Spartaan. Nakaarten over het wel of niet verdiende van deze zege is, sinds het afschaffen van de protesten, imopportuun. Toegegeven, een enkeling in onze gelederen gaat er té hard in. Intussen is door het verlies van J.O.S. de reële afstand op Hillegom drie punten. Die halen we makkelijk in. COMPLETE WONINGINRICHTING Direct van fabriek, met schriftelijke garantie Ook inruil van oude meubelen tegen zeer hoge prijzen Ideale betalings mogelijkheid, zonder hinderlijke informatie, tot 18 maanden. Tot 6 maanden zonder rente. Toon kamers door geheel Nederland Vraagt schriftelijk inlichtingen bij ons Hoofdkantoor GED. GRACHT 237, DEN HAAG ot TELEFOON 0 70 - 60 48 93 Schoonmaakonderhoud van fabrieken, kantoren, theaters schepen, vliegtuigen en treinen. KANTOOR SCHIPHOL, TELEFOON 15 4172 Vondelstraat 82, Amsterdam, Tel. 124189-896 26 4

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 4