V/a n feesten en vrede ÈT U rifl, ÊtÊfêr- jÊ^-^ÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊt KEUKEN poolt Allen mee, het is voor A.f.c. ps§ Hoe dus de reacties zullen uitvallen. Zijn de tegenstellingen dermate groot, dat men er brood in ziet om er dapper mee dooi te gaan, dan spreekt men van een pole miek. Woord en wederwoord zonder einde. Over het onderwerp: ruwer voetbal is er een tijdje geleden ééntje gestart. Hij had daarbij de tijd mee, want toevallig vielen er vlak hierop strenge straffen voor grove overtredingen en mishandelingen. Maar dan pakt een collega het over en gooit er een schepje bovenop. Het gaat mieters!! Het zijn de leiders, schrijft hij, die het ruwe en onverantwoorde spel in de hand werken. Spelers worden opge- juind en gaan overdreven begeesterd het veld in. Rauw de vijand te lijf. Maar dan komt, als van alle zijden het commentaar is bestudeerd en er gegevens genoeg zijn om er nu eens een sappig stukje van te maken, „Sport en Sportwe reld" ons iets vertellen. Met een levens grote kop vertelt het zijn lezers: Er zijn teveel Jan Cremertjes in de voetballerij. Dit nu slaat in als een bom. Weliswaar een zure bom. Daar wordt namelijk ge suggereerd, dat er onder de voetballers vele ordinaire en vieze individuen zijn. Daar kunnen onze voetballers het dan mee doen. Beroeps- of amateur-, om het even. Ik heb, naar aanleiding van dit schok kend „nieuws" en van al die veronder stellingen de heer Kappelhoff bereid ge vonden, enkel wat A.F.C. betreft, ons slechts de hoogst noodzakelijke inlichtin gen te verschaffen. Tussen haakjes, Kappelhoff is een zeer eenvoudig mens. Ik mocht „jij" tegen hem zeggen en dat vergemakkelijkt in de regel zulke gesprekken. Het gaat, aldus onze bewindsman, wel iets anders toe bij voetbal als vroeger, Toen gingen wij vrijwillig het land in ach, zei hij, terwijl hij duidelijk iets weg slikte, laat ik het maar zeggen, jongen. Het gaat nu om de punten en anders niet. Inderdaad, gaf hij na enige aarzeling toe, zijn er alvorens de wedstrijd aanvangt, bepaalde opwekkende middelen ter be schikking. Bijvoorbeeld wat marihuana- sigaretten. Echter, en dat zeg ik met fiere trots en taaie volharding, er zijn maar weinig spelers die daar gebruik van maken. Soms een enkele. Tonny van Straa- ten had er b.v. de laatste weken wel trek in. Nou, daar hadden wij, zonder dat Kap pelhoff ons dat verklapte, al een ernstig vermoeden van. Tegen D.C.G. gaf hij na de rust enkele juweeltjes van voorzetten aan de tegenpartij. Trouwens, in mindere mate deed Lonnéé hetzelfde. Mogelijk had deze eveneens talentvolle back een klein peukje gerookt. Misschien een minimaal vodsje. Vriend Kuikens is geheel vrij van doping. Mochten wij in het begin van het sei zoen veronderstellen dat hij in meer of mindere mate gedrogeerd was, thans treedt hij helder en klaar wakker in ieder gevecht. Rob Brouwer is wars van onna tuurlijke producten en prefereert, vooral rond Sinterklaas kaneelstokken of peper noten. Deze deelt hij in de regel met Vlietman, die er ook mee terecht kan. Tja, en dan zult U, geachte Schake laars, nu wel met de brandende vraag komen En wat doen van der Valk, Ker ker en Leeser dan vóór de wedstrijd be gint. Ik ben U een antwoord daarop schuldig en zou mij er heel gemakkelijk vanaf kunnen maken door te zeggen: niets, totaal niets. Ik moet U bekennen, dat ik deze ge selecteerde heren vaak beschouw als een soort geheime agenten van de Gepeoe. Luisteren, spietsen, weinig zeggen en maar loeren Kijk maar eens naar Rolf Leeser hoe die binnenkomt en de boel aflegt. Laatst stond hij achter een schotje naar ons gesprek te luisteren. Je voelt dan als het ware de handboeien reeds aan. En vraag vooral nooit naar het elftal of de opstelling, want dan begint er in hun binnenste iets te koken. Maar toch kan ik U het antwoord geven, dankzij Japie Draisma, die zo vriendelijk was mij daar over in te lich ten. Wat zij nu precies doen is niet met 100% zekerheid vast te stellen. De spe lers, en dat staat wel als héél zeker vast, worden in geen geval geslagen, getrapt, gestompt of mishandeld. Daar is geen sprake van. Nou ja, laten we wel zijn, er wordt er wel eens eentje wat hardhandig zijn broek uitgetrokken, wanneer hij zich niet wil verkleden. En er worden er wel eens wat wild het veld ingeduwd of gedreven, doch dit behoort tot de uitzonderingen. In de regel jaagt Ton van der Valk ze het kleedhok uit, Rolf Leeser heeft dan de taak om onder de banken en de mas- seertafel te kijken of er nog verstekelin gen zijn. Cor Kerker telt dan buiten ijlings na af ze wel met elf man in het veld zijn. En tenslotte weet Gé van Dijk, onze trai ner, onder enkele bedreigingen de reser ve's wel zó murw te krijgen, dat ze als makke schapen op de bekende bankjes afwachtend gaan zitten. Onze organisatie, speciaal die van de keuzecommissie, mag voortreffelijk ge noemd worden. Natuurlijk, een enkele speler zegt wel eens een vies of schuin woord, maar echt eerlijk, zo bar en boos als Jan Cretner het maakt, nee, dat heb ben wij nog niet gehoord. De sportjournalistiek ten spijt. Jhr VAN ROSSEM DE GAUL1N. gebr. plieger Heerlen, amsterdam Zeventig wordt A.F.C. Dat is sterk, beweert een vrind die niet roodzwart is getint, niets weet van ons wel en wee. Zeventig, 't wordt afgezaagd, noemt men leeftijd van de sterken. Nou, dat kan een ieder merken tlie aan „standen" 'n oogje waagt. A.F.C. op „Goed Genoeg". Deze naam klinkt heel bescheiden. Al in overoude tijden zij die naam met ere droeg. Wie gekend heeft deze naam van ons home ginds in de Meer proeft weer de intieme sfeer die ons schakelde tezaam. Achter Nieuweweg van toen, thans Wethouder Frankestraat, hoeve Goed Genoeg daar staat, randboeren in goede doen. 't Waren de gebroeders Oostveen die 's zondags hun pijpje rookten als paps bijna overkookte want d i e ging er met z'n kroost heen. Zeventig wordt A.F.C. Het is haast niet te geloven. Alles komt weer bij je boven. Ook de mestkuil? Gut, o nee Groot is A.F.C. geworden. Al te groot, meent hij misschien die 't niet meer kan overzien. Da's maar schijn 't is dik in orde. Immers weet h ij die 't goed kent die niet zo maar is te gast dat elk radertje hier past en hoe volgzaam is de bent. A.F.C., ik wil je wensen onverflauwd dezelfde geest die er altoos is geweest. En daarna een „klinkend" feest welgeschoeid op d'eigen leest. Want de vreugde kent geen grenzen. Maar vandaag nog 't allermeest: VREDE OP AARD' VOOR ALLE MENSEN. B. S. LE MARCHÉ. In mijn vorig versje „Taak" is iets mis gegaan. Mag ik het hierbij even recht zetten? 2e koepiet, 2e regel wordt: „die 't wel meent met de jeugd". 4e koepiet, laatste regel wordt: „om standers uit gaat leggen". Laatste koepiet, le regel wordt: „Je bent verbaasd dat het nog gaat". (Er stond: „Je bent nog verbaasd, enz."). Laatste koepiet, 3e regel wordt: „Dank zij de sprieten van de straat" dit i.p.v. dezelfde tekst van 2 regels lager. De twee allerlaatste regels van „Taak" munt(t)en niet uit door duidelijkheid, maar misschien was dit wel de bedoeling van uw rijmelaar. gjMpMHH

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 3