Ut^Mcing r UAMES MEYER Van de brug U/èl of géén Jan Cremertj'es drukkerij joh. meijer TELEFOON 721833 APOLLOLAAN 109 kanaalstraat 132 amsterdam tel. 8 07 10 pooLt allen mee, het is voor a.f.c. Het lijkt ongeloof lijk dat dit al weer de laatste Scha- I kei van 1964 is en dat het moment dus nadert waarop wij even terugblikken. Naast droefheid om degenen die ons ont vielen, ntogen wij constateren, dat het over het algemeen heel goed gaat in A.F.C. In groter verband lijkt mij het allerbelangrijkste, dat tussen cricketers en honkballers een veel beter begrip bestaat dan een jaar geleden al zijn nog niet alle moeilijkheden volledig opgelost. En hiermede is dan in het bijna afgelopen jaar een hartewens vervuld van allen die- het wel menen met onze clubs. Enige jaren geleden was één van onze wensdromen, dat A.F.C. zou mogen uit groeien tot een van de sterkste amateur clubs in Nederland. Ik geloof dat wij mogen constateren, dat wij al een heel eind gevorderd zijn. Er is nu een nieuwe wens bijgekomen: het behalen van het kampioenschap van Nederland (al zullen de zomersporters een bedenkelijk gezicht zetten!). Wij hebben in dat soort wedstrijden en de organisatie daarvan er varing opgedaan, die ons een volgend maal van pas zal komen. A propos, wist U, dat wij de enige ama teurclub in Nederland zijn, die met vijf elftallen in de K.N.V.B. speelt? Voor de niet zo ter zake kundige lezer: vier in de zondag- en één in de zaterdagcompetitie. Bezien wij de standen, dan blijkt dat bijna al onze zeventien seniorenelftallen op goede plaatsen staan. Niet minder dan zeven staan bovenaan, alleen het vierde en de zatten-vier staan in de onderste regionen. Voor ons vierde elftal is dit ernstig; na een goed begin zijn zij terug gevallen, waarbij enkele ongelukkige en onnodige nederlagen werden geleden. Pas op jongens! Het moeizaam veroverde terrein mag niet verloren gaan. Voor de kracht van de lagere elftallen pleit wel, dat 6 t/m 10 als lijstaanvoerder optreden! Ik hoop dat het wat kampioensmedailles betreft weer een duur jaar zal worden. De A-junioren doen het niet slecht; de beste resultaten worden behaald door A-3 en A-5, die bovenaan staan. Verder doen B-2, B-3 en B-6 het heel goed. Al met al, een jaar waarop wij met voldoening terug kunnen zien, met als enig gevaar waarin onze goede club zo gauw vervalt dat wij denken dat het zo wel goed gaat en dus verslappen. Te vreden mogen wij nooit helemaal zijn. Maar ik heb voldoende vertrouwen in onze elftal-leiders, dat zij even hard blij ven werken als zij rot dusverre hebben gedaan. Ziekenboeg Henk Teiwes heeft een ernstig auto ongeluk gehad en de eerste berichten waren uiterst verontrustend. Gelukkig is in zijn toestand een flinke verbetering gekomen. Wij wensen hem een spoedig en volledig herstel toe. Mijlpalen Jaap a Cohen is 70 jaar en bood zijn vele vrienden en vriendinnen een borrel tje aan. Natuurlijk in ons clubhuis. Wie had nog maar luttele jaren geleden dur ven hopen dat Jaap de zeven kruisjes zou halen? Van harte proficiat Jaap en nog tal van goede jaren met je lieve vrouw en dochter. Onze stoere grijsaard Chris Oolders acht de tijd gekomen zich uit zaken terug te trekken en van zijn rust te gaan genie ten. Chris, ook jou wensen we met je echtgenote nog mooie jaren in gezond heid toe. Ongetwijfeld hebben velen Jaap en Chris de hand gedrukt. Maar weet U wat het mooiste is? Dat al die betoning van vriendschap geen pose is, maar van harte gemeend, omdat het hier twee in goede mensen betreft. Als A.F.C.'er zijn wij trots hen tot onze leden te mogen tellen. Toon Kooy f Nog niet zo heel lang geleden ging een A.F.C.-deputatie Toon feliciteren ter ge legenheid van zijn 75ste verjaardag. Nu treft ons het bericht van zijn verscheiden. Toon Kooy was één van de aller grootste spelers uit onze glorietijd in en na de eerste wereldoorlog. Een sterker achterhoede dan Börnemann, Vis, Doets en Kooy hebben wij waarschijnlijk nooit gehad. Toon Kooy sprak met veel genoe gen over zijn A.F.C.-tijd. Nu hij is heen gegaan denken wij terug aan zijn grootse prestaties op het groene veld. Onze in nige deelneming gaat uit naar zijn vrouw en kinderen. Moge hij in vrede rusten. Ik wens U, vanaf deze plaats, mede namens mijn medebestuursleden, prettige Kerstdagen en een heel gelukkig 1965 toe. Aan allen die in het afgelopen jaar hun tijd, liefde en enthousiasme voor de club hebben gegeven, mijn hartgrondige dank. HENK KAPPELHOFF TjW zijn weinig beroepen, waarmede je je dagelijkse boterham kunt verdienen door het uitdelen, respectievelijk het in casseren van trappen, duwen en slingers. Het beroep van een voetballer, in slech te zin gezien, is er helaas één van. En het beroep is verdraaid geen sinecure. In tegendeel!! Het pad van een beroepsvoet baller is hard en gaat in de regel nauwe lijks over rozen. Men zou eerder van dis tels en brandnetels kunnen spreken, ge tuige datgene, wat ik U hieronder be slist niet mag en zou willen onthouden. De journalisten van kranten en perio dieken hebben een taak steeds iets ac tueels te moeten brengen. Anders zouden zij wellicht hun baantje verliezen. Dan zouden de kranten e.d. van generlei waarde zijn, weinig actueel en tenslotte verliezen gaan lijden. Daarom schrijven zij. Daarom prakki- zeren zij steeds weer over nieuwe onder werpen. En hun geesteskind zal finantieel productief moeten uitvallen. Het moet spectaculair zijn. Meestal begint er ééntje een bepaald on derwerp aan te roeren, waarna een ander dat hier en daar wat scherper gaat pun ten. Vervolgens zijn zij in blijde verwach ting, wie en wanneer er iemand intrapt. I Prospectus wordt U gaarne op aanvraag toegezonden 2

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 2