1 faifcdancing k JAMES MEYER Jeugd drukkerij joh. meijer TELEFOON 721833 Chris Kreuger 70 jaar - APOLLOLAAN 109 kanaalstraat 132 amsterdam tel. 8 07 10 BequnstiQinQ van onze AöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö TTet nog zo prille voetbalseizoen laat ons nog weinig stof tot nabest bou wen. Als wij mogen beginnen met de A- Junioren zien wij het volgende. A-l heeft vier wedstrijden gespeeld, waarvan die tegen Ajax bijzonder goed was. ondanks de 3—2 nederlaag. Et waren goede aanvallen en een verdediging, die er tegen het snelle Ajax goede kijk op had. Tot een kwartier voor tijd nog steeds 0—2 voor. Toen een foutje achter, een doelpunt tegen en de ver dediging klapte finaal in elkaar. Uit eindelijk nog verloren met 3—2. Hoe kan dit? Mentale hardheid, daar ontbreekt het ons aan. Wij kunnen geen klappen incasseren, te vlug laten sommigen het hoofd zakken. De wedstrijd tegen Zeeburgia leverde winst op voor ons, maar tegen D.W.S. en D.C.G. moesten we weer het onderspit delven; tegen D.C.G. was opnieuw de verdediging zwak. Jongens, wij zijn ervan overtuigd dat het veel beter kan, maar voor een goed resultaat moet geknokt worden van het begin tot het eind. De andere A-elftallen zijn alle goed door de voor-competitie heen gekomen. De her-indeling is inmiddels bekend. Wij hopen dat alle elftallen goede re sultaten zullen behalen. Alle jongens en jeugdleiders wensen wij een prettige competitie met weinig blessures. Zwarte Lijst. Nog even iets over het „wegblijven zonder bericht". Met pas 5 wedstrijdzondagen achter de rug hebben wij al elke week de Zwarte Lijst moeten publiceren. Heel vervelend voor de betrokkenen: 1.— boete en vier wedstrijden niet voetbal len (en dat gaat pas in na het betalen van de boete.) Jongens, dit hoeft allemaal niet. Zon dags hangen de lijsten met afkeuringen bij de bekende adressen vanaf 's mor gens 9.00 uur. Ga zelf kijken. Bel nooit het clubhuis, daar weet men het toch ook niet. Afbellen alleen vrijdagavond bij de jullie bekende jeugdcommissie/leden, tussen 19.00-20.00 uur. BLIJF NOOIT WEG ZONDER BERICHT je elftal is incompleet en het is onbehoorlijk tegenover je leider, de tegenpartij en de scheidsrechter. Beterschap. Jos Kemna, nog niet zo heel lang ge leden behoorde jij ook nog onder deze rubriek. Wij hopen dan ook dat je nog belangstelling hebt voor de jeugd en deze kolommen nog steeds leest. Jos, je bent wel een zeer grote pech vogel. Nauwelijks genezen of na enige wedstrijden opnieuw 1 naar onge luk. Jos, van harte beterschap en een spoedig herstel toegewenst. li-Junioren. Wat de B-Junioren oetreft: deze af deling draait nu voluit met nog wisse lende resultaten. De J.C. heeft stellig de overtuiging, dat evenals vorig jaar het geval was elftallen, die aanvan kelijk niet zo best optraden, in de loop van het seizoen aanmerkelijk beter gaan voetballen zeer tot gen tegen van de spelers zelf, maar ook van de J.C., het Bestuur, de leiders en vooral ook van de trainers. Vooruitlopend hierop dringen we er nogmaals op aan jongens, kom trainen en doe dit (voor zover mogelijk) regelmatig! De afd. Pupillen groe t bijna wekelijks in aantal maar nog niet in kwaliteit. Dit laatste is overigens tiet erg wanneer ook onze pupillen maai elke week vast de trainingmiddag (Woensdag van half twee tot half vier) bezoeken en de oefeningen met grote ijver en aandacht uitvoeren. Vier, met zorg uitgekochte elftallen uit deze jongste afdeling hebben mede dank zij hun leiders een heel mooi succes bereikt door tje vier K.H.F.C.- teams in Haarlem in de halfjaarlijkse krachtmeting allen te verslaan, waar door de beker weer in ons bezit kwam. Voor een verslag van die middag; zie elders. Webu en B. J. S. Namens de J. C. T>e meeste A.F.C.-ers zullen Chris Kreuger niet meer kennen. Het is ook zo lang geleden dat hij in ons eerste elftal op de rechtsbinnen- of rechtsbuitenplaats met zijn snelle rennen en harde schoten schrik en ontsteltenis zaaide in de vijandelijke achter hoedes. Dat was in de twintiger jaren, de kritieke jaren van onze club, toen elke wedstrijd een strijd om het bestaan was en elk punt je dat we binnenhaalden de red ding kon betekenen van de steeds dreigende degradatie. Mede dank zij Chris Kreuger zijn we die jaren zonder al te veel kleerscheuren doorgekomen; we wisten ons in de tweede klas te handhaven en vonden later, veel later, de weg terug. En hoe! Bijna een halve eeuw is sinds dien voorbij gegaan. De tijd heeft Chris helaas niet gespaard. Een ellendige handicap bemoeilijkt zijn bewegingen en maakt dat het lopen hem, de snelle speler van eertijds, grote inspanning kost. Maar desondanks slaat hij geen thuiswedstrijd van zijn A.F.C. over. In het oude clubhuis had hij zijn vaste hoekplaatsje, waar vandaan hij het spel met kenners blik volgde. Voor hem was de verhuizing naar de De Boelelaan geen verbetering; het clubhuis kwam verder van het hoofdveld te liggen en als hij nu op zijn vaste plaats, voor het raam bij de ronde tafel, zit kan hij de wedstrijd maar gedeeltelijk zien. Maar toch is hij altijd present en volgt zo goed en zo kwaad als dat gaat de verrichtingen van de jongens, die zijn voetsporen druk ken. Zijn clubtrouw is een voor beeld voor velen. Chris, blijf nog lang bij ons met dezelfde bewonderingswaardi- ge blijmoedigheid die je nu nog altijd aan de dag legt! Wij ho pen allemaal, dat je een prettige verjaardag had. 1 N H 3 Prospectus wordt U gaarne op aanvraag toegezonden

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 7