Rallq- rariteiten Mixed pickles J.W. poolt allen mee, het is voor a.f.c. 6 (vervolg) Een voortreffelijk collega, deze vleesgeworden voetbal-encyclopedie, die het helemaal niet erg vindt dat een journalist van de concurrentie hem opbelt om inlichtingen, die hij dan ook altijd bereidwillig verschaft. Alleen: hij kan ontzettend moeilijk ongelijk erkennen. Zo wil hij nóg niet toegeven, dat de uitdrukking: „Deze club wordt terugverwezen naar het amateurisme" voor ons denigrerend is. Maar enfin, van Emmenes is nog jong 67, meen ik dus hij kan nog best leren, ongelijk te erkennen. Ook van deze plaats: van harte, Ad! Op naar je gouden jubileum! Ongelijk O ja, over ongelijk erkennen: „my dear enemy" Jan Scheepstra (Scheepstra, niet Steensma) heeft mij van mijn ongelijk overtuigd. Toen ik - in een diep doordacht artikel - de suggestie 0111 de buitenspelregel op te heffen aanviel heb ïk een parallel getrokken met de w.l.b.-regel bij cricket. Jan Scheepstra, die kennelijk de „Pickles" leest - „I am flattered" - heeft mij aan de onvolprezen bar van ons onvolprezen „Goed Genoeg" verteld, dat dit een foute vergelijking is. Want, betoogt Jan Scheepstra, als de l.b.w.-regel wordt opgeheven dan kan je nóóit gebowled worden. Ik heb er diep over nage dacht en ja, Jan Scheepstra (niet Steensma) heeft gelijk. Dan zou je gewoon met beide poten zoals Jan dat plastisch uitdrukt voor het wicket gaan staan en een knappe jongen, die je dan kan bowlen. Ze kunnen niet door je poten heen bowlen. Waarvan acte. Gemiste kans De K.N.V.B. heeft een kans gemist. Op de Femina-tenioonstelling in Rotterdam is de K.N.V.B. verschenen met een ex positie ter gelegenheid van zijn 75-jarig bestaan. Nu is die „Femina" (het woord zegt het al) een typisch vrouwelijke aan gelegenheid en het is een beetje wonderlijk dat de K.N.V.B. juist daar met een „stand" kwam. Enfin, ik ben daar eens gaan kijken, al voel je je bij zo'n onderneming als Daniël in een leeuwinnenkuil. Leeuwinnen, wier enige ideaal het schijnt te zijn, gratis hapjes van enthousiaste standhouders te Consumeren. Tussen die standhouders exposeert de K.N.V.B. Een systeemloze, slordig in elkaar gezette verzameling van foto's, menu's reisprogramma's en medailles. Niets van de groei in het voetbal-bewust worden van de Nederlandse jeugd. Niets over de betekenis van onze prachtige sport voor het Nederlandse volk. Wel een menu uit 1912 en (groot) een protestbrief van de Nederlandse Spoorwegen om dat enthousiaste spelers hun overwinning op een wagon hadden gekalkt. Jammer, heel jammer, deze gemiste kans. Cinds zaterdag 24 oktober 1964 weet ik onomstotelijk stellig dat broeder Ar nold (J.) Bos diep van binnen een sadis tisch trekje moet hebben, hetgeen mij bitter ontgoocheld heeft. Van de 69 ge starte wagens bereikten er immers 51 na uren van uitputting de eindstreep, zodat hij persoonlijk voor de vermissing van 18 équipes aansprakelijk moet worden ge steld. Vervullen wij ons een ogenblik met deernis jegens hen Medelijden had ik die dag in de eerste plaats met mijzelve, hetgeen een tijdro vende bezigheid bleek. Na de ervaringen van het vorige jaar had ik tegen beter weten in toch weer ingeschreven en u mag best weten, dat mijn start veelbelo vend was. Het was mij immers dadelijk opgevallen, dat de poort van ons sport park wagenwijd openstond, zodat ik de verleiding bij wijze van oefening niet kon weerstaan eerst even een ommetje rond ons veld te maken. Het bleek een geniale inval, getuige het eerste con trole-schildje achter ons scorebord. Spoe dig zou evenwel blijken, dat dit mijn enige daad van formaat was geweest, want na luttele kilometers kwam ik langs mijn eigen huis gereden, hetgeen mij reeds de twijfel bracht. Waardering kon ik nog slechts voor mijzelf opbrengen, toen ik er na vijf uren tenslotte in slaagde op Goed Genoeg weer te keren. Ik zal u niet teveel vermoeien met mijn persoonlijke ondervindingen. Slechts één voorval moge ik zij het met schroom aan u voorleggen. Het ge beurde namelijk dat ik vermoedelijk door de overmatige inspanning men selijkerwijze in hoge nood geparst ge raakte en al geruime tijd naar een rede lijke oplossing zon. Toen ik ver in het landelijke langs de Amstel weer eens een verwijsbriefje bij een controlepost ont ving, was ik terecht overtuigd van de dwaling mijns weegs en even voorbij de bocht lokte een rustieke boom, die nog wel wat aankon. Niemand zou mij, zo meende ik, buiten de route bespieden en een ogenblik later was ik een met de natuur. Het onvermijdelijke gebeurde, want in deze wereld dwaalt men nooit alleen: zes achterop komende rally-rijders betrapten mij in mijn doen dat kennelijk de oorzaak van veel vreugde werd. Ervaringen van anderen mag ik u ech ter ook niet onthouden. Zo geschiedde het, dat een onzer deelnemers een te Utrecht woonachtig lid diep in Boven kerk achter een venster aantrof in be schouwelijke rust, op zichzelf reeds een ongebruikelijke pose voor een A.F.C.-er. Onmiddellijk dacht onze pientere rijder aan een geheime controle-huurling, waar mee hij overtuigd was van de juistheid van zijn route. Het bleek een misvat ting. Kilometers was hij uit de koers en de raamzitter in kwestie bleek onkun dig van onze activiteiten slechts een onschuldige visite bij een verre vriend uit te zitten. Elders, om exact te zijn aan de Amstel nabij Uithoorn, deed een veerman met geringe capaciteit goede zaken door ach ter elkaar zeven rally-rijders over te pen delen. De weg voerde tot niets: achter elkaar keerden zij per pontje weer, zij het uren later. Een opmerkelijk feit bleek, dat na voltooiing van de eerste opdracht alle in De Kwakel aankomenden dadelijk infor meerden waar toch wel dat café lag. Het was er echter niet en slechts „bolletje pijltje" werd ons deel. Het was vooral daar, dat de man met de hamer hard toesloeg. Maar in het clubhuis smaakte de kip uitstekend en het biertje volgde goed. Zo goed zelfs, dat na uren van aarzeling Arnold (J.) Bos zich vanuit de bestuurs kamer weer in de zaal waagde om de uitslag te openbaren. Niemand heeft hem daarbij toen nog vermoord. AD ONDERDELAT Tot slot nog de niet zeer gedetail leerde uitslag. Van de 51 aangekomen équipes werden er 23 geklasseerd. De overwinning ging naar J. van der Hoogen/ mej. A. den Hartog (tevens eerste prijs mixed). De tweede plaats was voor H. van Teunenbroek/L. J. Volkers, de derde plaats voor F. Vlietman/en echtgenote (te vens tweede prijs mixed). De vierde plaats ten slotte was voor G. Bosma/J. Bosma. De eerste prijs dames ging naar me vrouw Kraal/mevrouw Volkers. De laat ste onderscheiding was voor J. L. van Dijk/en echtgenote. Dat was dan de poe delprijs.

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 6