gandi r* *mM I I I Resultaten van de groene velden PLIEGER KEUKENS BequnstiGinq van onze aöveRtesRöeps, houör. öe schakeL in stanö I I I I L i ■H mm ma mam Rob Bernard Bevrijd van allerlei amoureuze zor gen is deze makker weer in het land. En dan wil-ie altijd meteen keepen. Goed, zei de E.C. En Rob heeft ge keept. Al negen uur zowat. Zijn elftal laat hem echter niet keepen. 22-0 was het b.v. twee weken geleden. En Rob blauwbekken, op de middenlijn. Adje III Ook dit jaar danken we onze goede Ad Onderdelat voor zijn „September"- lijke bijdrage. Bijna elk jaar verzoeken we hem om zijn medewerking. En ziet, wat hij steeds ter tafel legt. De mazzel laat hem niet in de steek. Elk jaar ge beurt er iets, waardoor het September nummer naar boven schiet. Nu werd A.B.C. kampioen en hoofdklasser. Ad, bedankt en tot volgend maal maar weer. Jules Onze A-junior „Sjuultje" Theeboom is de eer te beurt gevallen een selectie wedstrijd te mogen spelen voor het Ne derlands Jeugdelftal, dat zal deelne men aan het U.E.F.A.-Tournooi. Op 22 oktober speelde hij niet on verdienstelijk, als enige amateur tussen jeugdsemi-profjes. De wedstrijd vond plaats in het K.N.V.B.-centrum te Zeist. Ook hier straalt de eer weer een beetje op AFC af. Sjuul, gelukgewenst en doe je best, bij een eventuele her haling. Spelverruwing Wij allen nemen elke week kennis van de ontstellende hoeveelheid straf zaken, welke aan de K.N.V.B.-rol moe ten worden toegevoegd. Verbeter de wereld en begin bij u zelf is een uit gesleten leuze, maar daarom niet on waar. Cees Bouwens wijst in „Van de Brug" reeds op de voornaamste eis in deze: Zelfbeheersing. Bedenk steeds bij het betreden van het veld, dat alle deelnemers, ook de scheidsrechter, van plan zijn voor hun plezier te gaan spelen. Verdraag tegen slag en vooral toon Zelfbeheersing. Vorig jaar kreeg de K.N.V.B. 1910 strafzaken te behandelen. Het Bonds- bestuur is overgegaan tot strengere maatregelen, teneinde koste wat kost, dit verschrikkelijk getal naar beneden te drukken. W elpen Van Orlow Seunke ontving ik het vol gende stukje, over de heldendaden, die onze jongsten in Haarlem bij de Ko ninklijke hebben verricht. „Bij het verzamelpunt, zoals gewoon- de Italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam lijk, het v. Heutsz-monument, waren wij aan het tellen gegaan en het bleek, dat er een aantal jongens niet opgekomen waren. Zij dachten, dat het niet door zou gaan door het slechte weer. Toen we eindelijk vertrokken waren en onderweg de opstellingen bespraken, waren wij al bijna in Haarlem. Daar aangekomen gingen het B- en D-team zich verkleden en moesten meteen spe len, want wij waren al een beetje aan de late kant De eerste wedstrijd, HFC. B tegen A.F.C. B, werd 0-5 en D tegen D is 1-2 geworden. Deze wedstrijden moesten om half drie worden ge speeld maar begonnen om kwart voor 3. A tegen A eindigde in 1-3. C tegen C is geëindigd in 1-3. Deze wedstrijden begonnen ook een kwartier later, dus kwart voor 4. Zeer gezellig was de sfeer, we heb ben sportieve wedstrijden gespeeld, en vol trots namen wij de beker mee naar huis. Het laatste wapenfeit van de pups A was afgelopen zondag tegen de B 6 van A.F.C.die wij met 1-0 hebben gewonnen." J.T.S. l^an de wedstrijd Palamos versus Tos- sa de Mar zult U wel niet meet willen horen. Deze werd trouwens ook niet op een groen veld gespeeld. (Grap pig is, dat de Catalanen de beleefdheid zo ver voeren, dat op de aanplakbiljet ten de thuisclub hef laatst wordt ge noemd.) Goed, we doen Uw zin en spreken slechts van A.F.C. en de A.F.C.-ers. We gaan maar door op het verleden jaar ingeslagen pad. Losse opmerkingen en een stuk stand. Ook dit jaar zorgt Chris Schroder weer voor de verzameling van de benodigde gegevens. K.N.V.B. elftallen Het eerste team heeft momenteel vijf verliespunten minder dan R.K.- A.V.I.C., dat op de tweede plaats van onderen staat. O.S.V., dat met terrein moeilijkheden kampte behaalde 2 pun ten uit 5 wedstrijden. Bovenaan is de stand: V.V.B. 6-10, Hillegom 6-9, J.O.S. 6-8, A.F.C., H.R.C. en De Spar taan 6—7. Ons pas gepromoveerde tweede doet het goed. Gelijke spelen tegen Volen- dam en Velox en een eclatante over winning op R.C.H.3, ispringen het meest in het oog. Een verliespunt minder dan f.O.S. 2. dat aan de kop gaat met 9 punten uit zes wedstrijden. Het derde, waarop de ogen van geheel A.F.C. zijn gericht, wisselt de beste met minder goede prestaties af. Overigens is hier niets verloren, getuige de stand in de kopgroep: R.K.A.V.I.C. 2 5-8, Z.F.C. 3 4-6, A. F. C. 3, Lynden 2 en T.O.G. 2 4—5. Onderaan staat I.V.V. 2 met één punt uit vijf. En dan onze bloedeigen Zatten. Voor het eerst in de K.N.V.B. En hoe? Ge durende minstens de helft van de wed strijd weet men niet, wat men ziet. Werkelijk schitterend voetbal. Persoon lijk mochten we Kinheim en A.M.V.J. thuis aanschouwen. Met zeer veel plezier. Volgt mijn voorbeeld en moedigt deze knapen eens aan. Het is de moeite waard. Kijk maar: Zandv .meeuwen 6—10, A.F.C. 7—10, Jong Hercules 7—9, Sizo 5—7 etc. Het vierde ook al in dezelfde K.N.V.B. moet op de tellen passen. Het gewonnen terrein mag beslist niet in één jaar verloren gaan. Er is nog niets aan de hand, maar we zien nu eenmaal liever twee mannen voetballen dan één. Vandaar deze waarschuwing. Bovenaan R.K.A.V.I.C. 3 6—9 en dan in het mid den A.F.C. 4 5-4, E.T.O. 2 5-4, Z.S.G.O. 3 5-3, W.M.S. 2 6-3, Vole- wijck 4 4—2. De overige Twaalf. Deze standen, alle bijgewerkt tot en met 25 oktober, geven aan dat VII, IX, X en Satrois de leiding hebben ver overd. Serieuze kanspaarden zijn VI, V'III en Satwee. En misschien de Saquat- ten, van wier prestaties nog niets valt te zeggen. Zij behaalden weliswaar tot dusverre slechts 0 punten, maar, pas op, zij hebben ook nog niet gespeeld. Heer lijk, dat mysterieuze in de sport. Hier volgen brokjes stand: V: A.F.C. 6-5, VI. Holl. 2 6-4, T.O.G. 3 5-3, R.W. 2 3-2, Ajax 6 6-2, K.B.V. 3 4-1. VI: Uithoorn 3 5-9, A.F.C. 6 5-7, Eland 3 5-6 D.C.G. 5 5-5. VII: A.F.C. 5-8, T.I.W. 3 4-7, S.L.T.O. 4 5—6 etc. VIII: J.V.V.O. 2 5-10, A.F.C. 8 5-8, Amstel 4 5-8, M.V.K.V. 3 4-7, A.D.W. 2 5-3 etc. IX: A.F.C. 5—9, Uithoorn 5 5—9, O.D.I.V. 2 6-8 etc. X: A.F.C. 5-10, Devo 4 6-8, Osdorp 3 4—5, Amstel 6 4—5 R.C.A. 2 2—2 etc. XI: In de middenmoot met 5—5, on deraan S.D.C. 5 met 5—0. XII: Zie XI, maar met 4—4. XIII: Foei. Toch niet bijgelovig Muiderberg 5 2—1, Ahrends 5 0—0, A.F.C. 3-0. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering ji

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 3