Van de brug 1 Mm 42e Jaargang Oktober 1964 No. 3 Redacteur: J. T. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam-z.. tel. 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-w. 'J^oen gezagvoerder 'Hp1' S jzdf slapte (hij vertrok Töi r die middag naar fin Tokio) en mij tijde- lijk het stuur in handen gaf met de woorden „Cees, jij neemt over, er is niets bijzonders te melden" kan dat on mogelijk geslagen hebben op de hierbo ven genoemde wedstrijd. Immers, wat in die wedstrijd werd vertoond was wel degelijk iets bijzon ders, maar helaas niet in de prettige betekenis van dat woord. U kent de droeve balans, n.l. 2 spelers van O.S.V. door de scheidsrechter het veld uitge stuurd wegens wangedrag en één O.S.V.- er in het ziekenhuis met een blessure, die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, maar later dusdanig bleek mee te vallen, dat de betrokken speler reeds dinsdag na de opname het ziekenhuis mocht verlaten, zonder dat men letsel van bepaalde aard had kunnen consta teren. Een tijding die door een ieder met grote blijdschap en opluchting zal zijn ontvangen en ik wil niet nalaten de betrokken speler (nr. 8, de Heer W. Mouton) van harte geluk te wensen met deze gunstige afloop. Ook een com pliment voor de resterende 9 spelers van O.S.V., die kranig standhielden en zelfs een tegenpunt wisten te scoren, is hier op zijn plaats. In het midden laten de wat nu precies de oorzaak is geweest van deze jammerlijk mislukte voetbal middag (één grote aanfluiting voor de voetbalsport in het algemeen en de amateursectie in het bijzonder) moet mij van het hart, dat één groot gebrek spe ciaal op de voorgrond trad en wel het gebrek aan zelfbeheersing. Hierbij wil ik opmerken, dat een ge brek aan zelfbeheersing niet uitsluitend tot uitdrukking behoeft te komen door het (lichamelijk) begaan van een over treding, die dus door de scheidsrechter zal worden bestraft (mits waargenomen), maar ook kan worden getoond door het plegen van „geestelijke" overtredingen, zoals het sarren, uitschelden en met woorden intimideren van zijn tegen standers, overtredingen die tot zeer nare gevolgen kunnen leiden. Op dit terrein ligt een grote, zij het moeilijke taak voor de aanvoerders, waarbij het spijtig is te moeten constateren dat de eerste O.S.V.-er, die van het veld werd ge stuurd, juist de aanvoerder was. Overigens. Leo Horn (bij uitzonde ring deze zondag eens vrij van fluiten en optreden voor T.V.) had dit uit het veld zenden reeds een kwartier van te voren luidkeels (uiteraard) aangekon digd, hetgeen de omzïttenden op de tribune, waaronder vele prominente A.F.C.-ers, thans definitief ervan heeft overtuigd, dat zijn hoge positie in de scheidsrechterswereld niet alleen ver kregen is door zijn mooie pakken en goeie smoes. Vrienden. Genoeg over deze nare affaire, die wij en onze vrienden van O.S.V. ten zeerste betreuren en zo spoedig moge lijk willen vergeten. De verstandhouding tussen onze beide clubs, die steeds voor treffelijk is geweest, mag en zal hier ook niet onder lijden. Over de wedstrijd tegen V.V.B. (een voor ons nieuwe, pas gepromoveerde, tegenstander uit Beverwijk) wil ik erg kort zijn. De kennismaking was niet bijster aangenaam. A.F.C. was technisch sterker en bewees dit door het scoren van enkele gave treffers. V.V.B.kenne lijk teleurgesteld door het moeten incas seren van zijn eerste nederlaag, speelde vaak te fel, hetgeen resulteerde in het uit het veld zenden van één zijner spe lers wegens natrappen. Tegen J.O.S. uit werd, zoals gewoon lijk, verloren. Vermeldenswaard is dat Rob Duis, nota bene op zijn verjaar dag, scoorde met een kopbal! Ja, er zijn nu eenmaal voetballers die op hun 28e jaar „volwassen" worden! Beetje Pech. Wat het 2e, 3e en 4e elftal betreft zal ik zeer kort zijn. Er werd nadat men hier zo goed begonnen was, veel verloren en dat is bijzonder jammer. Over de hele linie ontbreekt het aan schotvaardigheid welk punt overigens de volle aandacht heeft van Elftal-com missie en trainer. Pech van velerlei aard speelt hier een grote rol (het uitvallen van Wim Bouwhuis en Jos Kemna b.v.). Speciaal de blessure van Jos is ern stig en bijzonder triest. Hij brak n.l. zijn been voor de tweede maal in korte tijd vervolg pag. 2 Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden.

Schakels (clubbladen) | 1964 | | pagina 1